Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S kiscicámnak megcsipte...

S. O. S kiscicámnak megcsipte a száját egy darázs, most mi a fenét csináljak?

Figyelt kérdés
feldagadt az alsó szája mire hazaértem,mert az idióta anyám kivitte az udvarra. adtunk neki valami cseppet (talán kszizál vagy mi) de nagyon félek hogy valami baja lesz!!! mit tegyek???
2011. aug. 4. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz szerintem, vagy legalább hívd fel!

Az orvos tuti tudja mit kell tenni!

2011. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem kszizát hanem fenistil sceppet adtunk neki, de habzott tőle a szája , a szívbaj kerülgetett,

ha eddig nem dagadt fel jobban,akkor még van rá esély hogy felfog?? nagyon félek hogy rámegy a torkára, valaki egyéb tanács mert az állatorvos nem veszi fel a telefont ... :(

2011. aug. 4. 13:25
 3/9 A kérdező kommentje:
menj a francba....ha értelmeset nem tudsz válaszolni
2011. aug. 4. 13:46
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Gondolkozz már mielőtt ilyet írsz anyukádról. Kivitte mert nem lehet egész nap bent a cica. De ő ad neked enni, ő nevelt fel, és ezt érdemli? De komolyan! Szégyellheted magad!A helyedbe én már rég elástam volna magam. 2.válaszolónak; Igazad van teljesen , bár káromkodás hanyagolható.
2011. aug. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
/utolsó vagyok/ Mellesleg a cicának semmi baja nem lesz, nekem is megcsípte pont ott a darázs, de ilyenkor előfordul, mert mindent megnéznek. Csak akkor lesz baj ha a torka is kezd bedagadni, akkor hívd fel az állatorvost.
2011. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem így pusztult el a cicám pár órával később:( Azóta tudom, hogy a cicára nézve (kutyusra is), főleg ha a száját csípi meg halálos lehet a méhcsípés. Én egy percet sem várnék a helyedben.
2011. aug. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Soha az életben nem fogom megérteni, hogy aki állatot vesz magához, miért nem vállal felelősséget?!

Ha látom, hogy baj van, nem leülök netezni, hanem megfogom és elviszem orvoshoz.

Utána leülök, és leírom a fészbukra, hogy mi történt, hátha a hasonló helyzetű idióták elolvassák, hogy az állatokra a legtöbb növény, a legtöbb embernek készülő gyógyszer ártalmas, sőt halálos is lehet!

És hogy orvoshoz kell vinni ha baj van, és nem még több szenvedést okozni neki az ostobaságunkkal.

Hja, a Te beteg vagy és fájdalmaid vannak rögtön kell a segítség, mi?!

NEKIK IS JÁR!

2013. aug. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

utolsó,fogd be inkább.jó? a macskám egyből kezelve lett, szerencsére nem a torkát csípte meg,nem is nyelte le..

gondolom te olyan helyen laksz ahol egyből ugrik az állatorvos. hát nálunk nem igy van. a lovam elég ramatyul volt és 5 órát késett! szted akkor egy macskához mennyire sietett volna? azért kértem az itten túlokos emberek segítségét.... máskor legyél már szíves és előbb kérdezz és utána állíts ki véleményt másról ,jó? a macskám az életem, nem szórakoznék vele..

2013. aug. 19. 13:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Jó! Kérdezek előbb:

Miért adtatok a macskának olyan szert, amiről nem tudjátok, hogy jó-e neki? Bele is halhatott volna, tudod?

Miért nem kerestél rá neten, hogy mit lehet ilyenkor tenni?

Miért nem hívtatok fel akárhol az országban egy állatorvosi rendelőt, és kérdeztétek meg mit lehet ilyenkor tenni?

Miért nem nézel utána - ha már macskád van, és ő az életed - a macska tartás szabályainak?

A legtöbb humán gyógyszer, kenőcs vagy akármi mérgező számukra! Még a csokoládé is! Iderendszerre ható méreg nekik!!

Olvass utána, ha már valóban ennyire szereted, nehogy csupa jóakaratból egyszer megöld. Már bocsánat ha az érzékeny lelkedbe taposok. Én állatbarát vagyok, nagyon is. És ilyen helyzetben csak az állatot nézem, nem érdekel más.

tisztában vagyok vele, hogy vidken nincs olyan jó állatorvosi szolgáltatás.

zt nevezik felelős állatartásnak, hogy van egy pár címed, pár telefonszámod, amit sos helyzetben legalább fel tudsz hívni, és segítséget kérni, ha már az ottani orvos nem ér rá kimenni.

Egyszer olvastam itt egy olyan, hogy mert épp karácsony napja volt, az illető "tehetetlen volt" és végignézte majd két napon keresztül, hogy az állat haldoklik.

Mert karácsony volt!

Tudod, én hiszek abban, hogy majd mindenki megkapja, ami jár. Azt kívántam annak is.

Rengeteg segítség van az országban, ha csak telefonon is, ha szomszédokat kell megkérni, hogy vigyenek el, ha könyörögni kell TÖK MINDEGY!

Ezt jelenti a felelős állattartás!

2013. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!