Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit jelent az? Ha cicám...

Mit jelent az? Ha cicám amikor elkezdem simogatni elkezd csapkodni a farkával, vagyis folyton mozgatja.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kutyákkal ellentétben a cicáknál ez nyugtalanságot jelent és nem boldogságot, mint a kutyáknál, de ennyire irritáló lennék számára? Egy éves herélt kan cica, sosem dorombol, nem szeret az ölemben ülni, a fejét, hátát engedi simogatni, ha a hasát simogatom mindig elkapja a kezem. Miért lehet ilyen? Vagy ez normális, hogy nem dorombol és mozgatja a farkát, ha simogatom?
2011. aug. 5. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát...nekem is volt már ilyen macskám.Vad cicaként fogadtuk örökbe és mikor felnőtt, minden ok nélkül, ha a feje alatt vagy a hasánál és az oldalánál simogattuk mindig megkarmolt és megkapta a kezünket.Amikor elment valaki előtte elkezdte csapkodni a farkát és utána ráugrott a lábunkra és megharapta, nem eresztette el, de nem úgy...játékból.A fülét is hátracsapta.Utána alig mertünk hozzáérni.Szinte csak kajálni jött haza és utána nem láttuk egy pár napig sem.Ő is kan volt, de nem ivartalanított!..konkrét választ én sem kaptam erre a viselkedésre, de szerintem ez, a macska jellemétől és a nemétől is függ.
2011. aug. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amúgy látszik rajta, hogy még kölyök, hisz nagyon játékos, és nagyon egy emberhez, hozzám van szokva, senkinek nem engedi meg hogy megsimogassa, elszalad. Nagyon félénk cica minden zajra megrezdül vagy elfut. Nem tudom miért alakult ez ki benne, de nagyon óvatosan kell vele bánni, mert félős cica és csak engem tűr meg, mástól elszalad. Engem szeret, érzem, hisz sokszor odajön hízelegni, hozzám bújni, lefekszik a lábamra vagy úgy hogy hozzámérjen, de amúgy meg nagyon távolságtartó, ha én akarok közeledni.
2011. aug. 5. 11:18
 3/5 anonim ***** válasza:
nem feltétlen ideges, lehet h csak izgatott enyém is itt csóválja a farkát mialatt próbálja kiszedni a számból a szívószálat...
2011. aug. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:D
2011. aug. 5. 13:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy nem konkréten ideges csak nem tud dönteni pl, hogy aludjon-e tovább, vagy veled legyen. De ha nagyon zavarnád, úgyis elmenne tőled, úgyhogy semmi baj. Nekem is volt ilyen macskám és nem volt vele gond!
2011. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!