Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kutyusom most ölte meg a...

A kutyusom most ölte meg a szomszéd kiscicát és a gazdái a cicának nincsenek otthon. Az eset nálunk történt a mi kertünkben. Nem jelenthetnek fel? Mi csináljunk a tetemmel ( a cicus miután le vettem róla a kutyám átment az otthonába)

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 13:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%
Neveld meg a kutyádat!! De ha eltudod tüntetni a tetemet tedd meg és ne szólj a szomszédnak így elkerülöd a veszekedést és az esetleges bonyodalmakat. De figyelj oda,hogy ilyet ne csináljon a kutyád,vidd közösségbe ahol tanul.
2011. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%

Ilyenkor jön a szöveg:

"Szegény cicus....és tudjátok,hogy mi történt vele?Ez borzasztó!"

2011. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Biztos, hogy meghalt a cica? Mert ha nem, vidd el orvoshoz!! Igenis a te felelősséged, mert a te kutyád ölte meg! Legalább próbáld meg megmenteni!
2011. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Most él a cica vagy mi van? Mert azt kérdezed hogy mit csinálj a tetemmel mikor az haza ment??

Szerintem nem jelenthetnek fel ha a ti terülteken történt.

Ha elpusztult bele rakjátok egy dobozba ha haza ért a gazda átmentek el magyarázzátok mi történt elmondjátok mennyire sajnáljátok és megkérdezitek hogy mivel engesztelhetnétek ki. Ha szeretné akkor hagyjátok hogy ő ássa el a tetemet.

De vigyázz a kutyádra mert ha olyan köcsög a szomszéd képes megmérgezni....

2011. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Na figyeljetek hogy lenne az én felelőségem mikor a cica át jött az ÉN KUTYÁM TERÜLETÉRE ÉS A KUTYÁM CSAK A TERÜLETET VÉDTE JA ÉS A KUTYÁM VADÁSZKUTYA SZÓVAL 1. KOMMENTÁLÓ NEM TUDOM MEGNEVELNI,MERT BENNE VAN A VADÁSZÖSZTÖN.!!! A cica most kb 10 perc pusztult mert átmásztam a szomszédhoz és megnéztem
2011. aug. 6. 13:37
 6/21 anonim ***** válasza:
18%
Második vagyok.Mondom...Te nem tudsz az egészről semmit.Mivel hazament a macska megdögleni,ezért tagadhatod,hogy nálad történt.Ennyi.Bizonyítéka úgy se lesz rá,mert a Te kutyád nem járt a szomszéd portáján....
2011. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
De igenis a Te felelősséged! Azért mert "vadászkutya", nem jelentheti azt, hogy megölje más állatát. Akkor mi lenne, ha pl. nekitámadna kisgyereknek, mert a tőle kisebbet zsákmánynak véli? Ne mondd, hogy ilyen nem lehet, mert ha neveletlen a kutyád, igenis, előfordulhat.Családomban vannak vadászok, egyiktől sem hallottam még, hogy a kutyájuk megölt volna védtelen állatot. És ha már így történt, gerincesen állj oda a szomszéd elé, mondd el, mi történt és kérd meg, hogy tegye "kutyabiztossá" a kerítését.
2011. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
Ahelyett hogy itt nyavalyogtál volna és védted volna a kutyádat, akit igenis meg lehet nevelni!!!!!! át kellett volna menned megnézni a cicát!!!!!!! Még lehet hogy meg lehetett volna menteni! Csak képzeld el hogy a te kutyád picike átmászik a szomszédba ahol van egy neveletlen hatalmas kutya és az megöli. Az a cica is a házi kedvence volt valakinek!!!!! Legalább vállald fel , ami történt!
2011. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

Mindentol fuggetlenul, rossz a megkozelitesed. Ugyanis az nem a kutyad, hanem a te teruleted.

Es ott azt, es akkor olheti meg, amit te megengedszt.

Amugy, nem jelenthetnek fel, mert nekik kellett volna megoldani,hogy a macsek ne maszkaljon el. De, ettol fuggetlenul neveld meg a kutyadat, ha lehet.

2011. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Így van, sajnos a kinti-benti cicáknál benne van a pakliban, hogy átmehet a szomszédba, ugyebár kéretlenül...

Abban nemm tudok állást foglalni, hogy meg lehet-e "nevelni" a kutyát ilyen esetre, vagy sem, de azt mondom, igenis vállald fel a dolgot és mondd el a szomszédnak, mi történt és hogy sajnálod, segíthetsz-e valamiben. Ennyit megérdemel, nem? Te sem örülnél, ha kiszaladna a kutyád, ő meg elütné pl., majd elsunnyogná...

Vagy le tudnál feküdni lelkiismeretfurdalás nélkül?

Nem állítom, hog a te hibád, de MEG KELL mondanod neki.

2011. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!