Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan foghatnék be teljesen...

Hogyan foghatnék be teljesen vad felnőtt macskát a lakásban?

Figyelt kérdés
Nagy bajban vagyok! Elvállaltam egy nősténymacska ivartalanítását. A cica teljesen vad, csapdával fogták be. A műtét másnapján még elég kómás volt, vizet nyújtottam be neki, este fele már evett is. Megsajnáltam, h mozogni tudjon, kiengedtem. Behúzódott egy polcba és inkább nem eszik, iszik csak támad. Vinném vissza, de nem tudom a dobozba szelidíteni. Tudom, hogy reménytelen, de hátha van valami trükk a félévig tartó szelidítésen kívül. Köszönöm, ha lenne segítség.
2011. aug. 6. 14:26
 1/4 anonim válasza:

Szerintem egyszer úgyis megéhezik, és akkor majd kijön onnan. Vagy látja, hogy te egyáltalán nem akarsz neki rosszat, és majd kibújik!

De sok szerencsét! (:

2011. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fancy917 ***** válasza:
Hello! Szerintem próbáld meg valami játékkal. A Pokoli macskákba volt egy olyan rész, hogy a cica vad volt és félénk.Neki játékterápiát ajánlottak,ha látja, hogy ez jó neki megbékél, bár ott egy hét alatt volt áttörő eredmény.Mondjuk a dobozba rakáshoz esetleg egy macskamentás játékkal próbálkozhatsz hátha. De nem minden macska reagál rá.Azért egy próbát megér.
2011. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotok és hogy együtt éreztetek. Végül úgy oldottam meg, hogy kis szoba lévén a maradék polcokat lezártam, amelyikben a macsek volt, arról pedig védőfelsrelésben(tényleg nagyon vad volt, még aközelébe tett húsra is csak odacsapott) elkezdtem egy fogóval leszedni egyenként a holmikat. Kiürítettem lassan. Közben készítettem az ellenkező sarokba a macskaszállítót, és jól körbebunkeroztam. Kimentem, és jól számítottam, a biztosnak tűnő egyetlen lyukba fészkelte magát, amíg oda voltam. Jól kiidegeltük egymást, az biztos. Visszavittem az otthonába és majd érdeklődöm felőle.
2011. aug. 10. 02:45
 4/4 fancy917 ***** válasza:
:) ötletes volt:D!!
2011. aug. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!