Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Abesszin cicások, írnátok...

Fancy917 kérdése:

Abesszin cicások, írnátok tapasztalatokat a fajtával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Történetek is jöhetnek, képek is jöhetnek!! NEM fajta leírást kérek, mert azt már olvastam milliót, mivel jövőhét szombaton megyünk az én cicámért.
2011. aug. 6. 15:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia,

én még frissnek számítok az abesszín gazdik között, lassan 2 hete van nálam a 15 hetes Nefi :) Ez alatt a tapasztalatom az, hogy rettenetesen okosak (lassan kezdi megtanulni, hogy az asztal tabu), viszont a kíváncsiságuk előrébb van a ranglistán (ha nem vagyok a konyhában, tutti bepróbálkozik a konyhaasztallal :D) Azt mondják az abesszínről, hogy nem az a dédelgetős fajta, hát én ezt határozottan megcáfolom. Az igaz, hogy ha ő épp "felfedez" akkor nem lehet rákényszeríteni a simogatást, de Nefi keresi a társaságomat, követ mindenhova, és általában hozzámbúja/rajtam szeret aludni. Most is itt gubbaszt mellettem :) Tudja, hogyha a kabátomhoz és a táskámhoz nyúlok akkor elmegyek és rám nyávog és siet az ajtóhoz, hátha kisurranhat velem, amikor pedig hazajövök fut elém és nyávogva követeli a szeretgetést. Nagyon ragaszkodik ahhoz az egy emberhez, akit kiválaszt magának a legelején. A legelképesztőbb helyekre tudnak elbújni például a mosógépbe, és sok "veszély" leselkedik rájuk amiatt, hogy nagyon kíváncsiak, és kölyökkorban talán a félelemérzetük sem alakult ki még annyira. Sok cica fél a porszívótól, Nefi ráült a zsinórra és elaludt miközben takarítottam :D Talán még annyi, hogy nagyon nagy étkű cicák, és száraztápnak mindig kell előttük lenni, mert különben később annyira zabálnak hogy visszahányhatják az eledelt.

Örülök hogy az abesszín mellett döntöttem, nincs még egy ilyen cicus :)

2011. aug. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!