Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen módszerek vannak a...

Milyen módszerek vannak a szőrcsomók képződésének megakadályozására? Az erre kifejlesztett száraz eledelt nem eszi a macskám. Van más megoldás?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Én olyan szárazkaját adok nekik, ami nem kifejezetten erre való, de rá van írva, hogy a csomókat is "kiszedi". Ez annyit tesz, hogy párhetente kihányják.

A mamámnak perzsája van, ő minden nap pasztát kap, mondjuk neki óriási a bundája.

2009. ápr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Calopet paszta tökéletes erre. Szőrváltós időszakban minden nap egy borsónyit szoktam adni a cicáknak, ez meggátolja a szőrgombóc képződést. +erősíti az immunrendszerüket is.
2009. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet kapni erre a célra kifejlesztett pasztákat, falatkákat (bár azt írtad, hogy azt nem eszi meg..).Mit adsz neki pontosan?

A legtöbb jobb tápban alapból van szőrcsomóoldó (Royal Canin, Hill's,Acana,Orijen..én az utóbbi kettőt ajánlom.), tehát ha ilyennel eteted, akkor nem lesz sok gondod ezzel.Ezek között biztosan lesz olyan, ami ízlik a macskádnak is.

..Amennyiben pénztárcakímélő megoldást keresel, akkor vegyél macskafüvet (pár száz forint), az direkt erre való, illetve ha hosszúszőrű a cicád, akkor naponta, ha rövidszőrű, akkor pedig hetente 1x fésüld meg.

2009. ápr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


a paszta jól hangzik, ezt állateledel boltban lehet kapni vagy csak ákkatpatikákban?

és hogy kell adni neki? a szájára kenni, vagy lenyalogatja az ujjamról, vagy megeszi a tálkájából?

2009. ápr. 10. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, ezt a Calopet pasztát eszi a mamám perzsája, csak nem jutott eszembe a neve. Ő úgy csinálja, hogy simán beledugja az ujját a macska szájába, rákeni a nyelvére és kész. Így muszáj neki megenni.:) De úgy vettem észre, hogy nem köpködi,biztos nincs rossz íze.
2009. ápr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbálkozz a macskafűvel. Ez nem akadályozza meg a szőrcsomók képződését, de elősegíti az emésztést és a szőrlabda kiöklendezését. A cicának jót tesz.
2009. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!