Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb. mennyibe kerülne egy...

Kb. mennyibe kerülne egy kiscica? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy cicát, valószínű lesz is egy. Kb mennyibe kerülne megvenni neki a tálakat, a játékokat, a kaparófát, fekvőhelyet stb. (a cica ingyen lesz mert menhelyről hozzuk)

Mennyibe kerülne neki minden évben a védőoltás+ 1x ivartalanitás. 1 hónapban mennyi pénzt kéne rá költeni?


2011. aug. 8. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha benti,akkor igazából az immunizáláson kívül nem nagyon van szüksége oltásokra évente,inkább ami kell az fél évente féreghajtás,de az pár száz ft...orvosi ellátások,gyógyszerek súlyra mennek...ivartalanítás függ attól is h fiú vagy lány,a nöstény drágább,de ezt is orvos válogatja,hogy mennyiért műti...a tálakat belehet olcsón is szerezni neki,de a kaparófa nem olcsó,de otthon is elkészíthető
2011. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én cicámnak egy kispárna a fekvőhelye egy tappancsmintás pléddel leterítve,de többségében az ágyban alszik :) 3éves már
2011. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A tálakat olcsón meg lehet úszni, pl.: ha duplát veszel kijön 600Ft-ból, egy nem rossz minőségi is. A külön veszed, akkor is kijön ennyiből. Egy jobb, de kisebb méretű kaparófa kb.: 4000Ft, egy nagyobb 6-10000 körül van. De ebből lehet "vadászni" az akciókra, így akár feléből is kijön. Ivartalanítás a hím macskának 6000Ft. körül van, de ebből is szokott akció lenni, onnan tudom, hogy amikor a mi cicáin elég idősek lettek, pont akkor volt ilyen akció, így feleannyiba került, úgyhogy szerencsénk volt :P Az első oltás sorozat 4000Ft. körül van, valahol drágább, valahol olcsóbb. A féreghajtó 600Ft körül van, de lehet venni tablettásat is, amiből egy db. elég egy évig, mert negyed évenként kell adni gy negyedet, így azt otthon is el lehet majd később intézni. Egy jobb minőségű (purnia mondjuk) száraz táp 1000Ft egy zacskó, és elég egy hónapra, de mellé adj neki konzervet is. a konzerv kb 1000-2000 Ft-ból jön ki, ha jobb minőségűt veszel. Fekvőhely, nah ez aztán 1000 féle lehet. De itt igazából nem azt kell nézni, hogy jajj de szép legyen, hanem kényelmes, és praktikus, könnyen mosható stb. egy ilyet, normál méretű macskának lehet venni 2-3000-ből, de igazából a határ a csillagos ég. Igazából a macska úgyse nagyon fog abban feküdni, hanem a kanapén, széken, szekrényen, ablakban, táskákon, bőröndökön helyezi magát kényelembe xD Tapasztalat :P Játékok-ból ha kinti-benti elég 2-3 db, 1000 Ft-ból simán meg lehet venni őket. Aztán a végén a kedvencük a szívószál, hajgumi és a kupak lesz xD Szintén tapasztalat. Ha benti cica, akkor több játék kell, és kaparófából is több kell, így az is drágább lesz. Benti cicának sok játék kell, hogy le tudja kötni magát, így erre simán el lehet költeni 4-5 ezret is, de akár többet is. Alomtálcából érdemes megvenni a legnagyobbat, mert a kisebbekből a bénábbak nem végzik el a dolgukat, illetve rossz helyre, ezt is tapasztaltam. Eddig össz-visz, 3-mat kellett venni. Az első nem volt túl nagy, épp olyan méretű volt, amiben azt hittük, a macska már eltudja végezni a dolgát. Hát frászt... Utána jött egy jó nagy darab. De a mi béna cicánknak még ez se volt elég jó... Utána már akkorát vettünk, hogy a macskát is el lehetett volna ásni benne 3x xD Ennek az ára is változik boltonként. Nekünk az extra-giga-nagy volt asszem 6000, de akkor már úgy voltunk, hogy a legnagyobb kell, nem is néztük az árat, bár ez még nem is olyan sok. Alomból olyat kell venni, ami összecsomósodik, és nem hullik szét darabokra, mert különben az életben nem szeded ki belőle az összeset xD Az alom nem olyan drága kb. 600körül van, egy nagy zsák. Érdemes venni egy-két kefét is, rövid szőrű esetén is, mert vedléskor megbolondulsz xD Persze szőrhossznak megfelelőt kell venni. Mi egy szettet vettünk, amiben jó sok minden volt, ez kb. 2000Ft. volt, máshol ennyibe kerül egy db. kefe... Érdemes lefürdetni őke 1-2havonta, mert elég piszkosak lesznek, ha kijárnak... A sampon 600-1000 Ft, de lehet drágább is. Remélem segítettem.
2011. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
húha... ez igazán nagy segítség volt köszönöm :)
2011. aug. 8. 14:09
 5/11 A kérdező kommentje:
Úristen! azért kicsit durva lenne 40.000 Ft-t fizetni az elején...
2011. aug. 8. 14:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Elmondom, én h csináltam: megveszed a tápot, nem whiskast, nem friskiest nem kitekatot, cat chowt-ebből van junior is (fressnapf), v dein bestes-t(dm)1kg olyan 1000ft körülre jön ki belőlük

Én tálkának először üres margarinos dobozokat használtam, majd folyamatosan lecseréltem porcelánra, tehát erre se költs eleinte.


Amire mindenképp szánj pénzt: fedett alomláda!! kb 4-10 ezer fressnapfban millió féle van, de nem a legolcsóbbak ott, tájékozódni jó lesz azért, ha körülnézel.


Macskafésű: 3000 amit én használok, de van olcsóbb is, már 1000 ft-ért is vehetsz!


alom: érdemes drágát venni, mert az olcsók vackok, van aki esküszik az olcsóbbakra de nekem nagyon nem jöttek be, ajánlom a szilikagéleset, v a fressnapfban van púderillatú, amin egy brit kék cicus van, az 3500 de nagyon sokáig jó állítólag, én is most fogom majd kipróbálni.


fekhely nem kell, úgyis mindig máshol fog aludni, én azt csináltam, h a hordozó boxát kibéleltem, így olyan mint egy kis házikó, néhe belefekszik, így 2 in 1 a dolog. Mert box úgyis kell, az is olyan 5000 körül van.


Oltás nekem 7500 volt és az ivartalanítás 5500, lány macskáknak általában 2x annyi az ivartalanítás, az oltást ki lehet hozni olcsóbban is.


Én egy hónapban 2 macskára költök 6000 kajára (száraz táp, plusz konzerv) plusz az alom, ha igaz amit írnak arról a púder illatú alomról, akkor 1,5-2 hónapra elég 2 cicának, tehát egynek 2x annyi ideig, tehát 3500/3-4 hónap. Én adok nekik laktóz mentes tejet, az olyan 300/liter.


játékok: ne vegyél drágákat, mert általában egy szívószállal. és egy alufólia galacsinnal szeretnek a legjobban játszani :D

2011. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja az én tanácsom: ne menj el, h most kaját veszel- persze eleinte igen, de ha már megvan a tartalék mennyiség, csak korzózz, és nézd az akciókat. Én úgy veszek kaját, h mindig figyelem melyik jó kaják vannak leárazva. Amire mindig figyelj: purina one, én most 1000HUF-ért vettem kilóját, ami nagyon jó ár, acana, orijen, josera- ezt nagyon ajánlom, csak az a baj h én eddig csak neten találkoztam vele, és egy nagy zsák berendelése, olyan 10000ft körül van v több. Természetesen royal canint is nézegesd mindig hátha van akcióban, bár én még nem láttam akciósan, mindig rohadt drága :D.


Egy kis segítség a tápokhoz: minimum 10% hús legyen benn, de MINIMUM. Az alá ne menj! Konzervet is érdemes adni neki mert tele van vízzel, és a cicák nem igazán szeretnek inni, viszont a konzervet imádják. Ebből is érdemes nézni a hús %-ot. Néhány jó: fressnapf: multifit, 220ft/400g 20-30% hús, aldi: shah 60% hús, 200ft/200g, lidl: opti cat-ből is van 60%-os de nem emlékszem, h az mennyibe kerül.

2011. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző válaszolóhoz: az aldis Shah alutasisban komolyan 60% a husi? Én még a RC Instictive-en is kevesebbet látok. Vagy csak nem tudom értelmezni?


Nekem a full full kezdőcsomag az első macskánál olyan 25 000 Ft volt, ebből 10 volt a nagy zsák kaja, a többi 15 egyéb használati tárgyak, kajatál, alomtálca, alom [aldis Shah a csúúúúcs nálam ill. a Multifit Biofresh :)], játékok (amik csak két napig érdekesek úgyis), fésű meg egyéb haszontalan apróságok is. Ezt persze lehet überelni, főleg ha sok alutasakost adsz neki, ami nem gond, csak mindig adj hozzá prémium szárazat. Az alutasakos kaja legyen a finomság, a jó íz, a száraz kajában bízzunk inkább. Természetesen tenyésztőtől van az infó, nem magam találtam ki és osztom itt az észt. :)

2011. aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
kösz9nöm sokat segítetek :)
2011. aug. 8. 15:35
 10/11 anonim ***** válasza:
15.01 igen, a 200g-osban 60% hús van. Rá van írva, nézd meg majd :D
2011. aug. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!