Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macsekom a szőnyegpadlómon...

A macsekom a szőnyegpadlómon koptatja a körmét, hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
1,5 éves a szőnyegpadlóm, de egyszerűen már borzalmasan néz ki. Állandóan ott koptatja ez a kis piszokláda a körmét. Imádom, de úgy fenéken tudnám billenteni. Ráadásul sztem direkt cukkol vele. Ha tetten érem mindig leszidom, volt hogy rácsaptam a hátsójára egy picit hogy nem szabad,d e nem tanul belőle. Ha ülök a gép előtt bejön elkezdi tépni, ránézek és nagyon csúnyán mondom neki a nevét, akkor felkapja a fejét és abbahagyja, látom rajta, hogy tudja hogy nem szabad, de amint elfordulok folytatja. Sőt ha a földszintről hallom a jellegzetes hangot és felkiabálok neki akkor abbahagyja, de nem telik bele 2 perc megy újra. Próbáltam már mindent, van egy konkrét terület ahol csinálja, raktam oda egy kisebb szőnyeget a padlószőnyeg tetejére, de akkor nem azt tépte, hanem ment arrébb és ott a padlószőnyeget. Amúgy van neki a nappaliban direkt egy koptatója, használja is rendszeresen, mégis a szőnyegemre is odajár. Van kimaradt darab, ami a beszabásnál megmaradt a szőnyegemből, próbáltam abból csinálni neki kaparót, de az nem is érdekelte. Már nem tudom mit csináljak vele, valami tipp?
2011. aug. 8. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Vegyél neki kaparófát.
2011. aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy értem hogy ne készíts, hanem vegyél. Egyébként nem lehet kitenni?
2011. aug. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
jó ecetes vízzel töröld át, ott ahol kaparássza.utáják az ecetszagot. a szőnyegnek pedig nem árt.ha arébb kezdi, akkor ott is. majd csak megunja a kis francos.
2011. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De van neki, készített is meg bolti is, használja is naponta, mert látom, de mégis bejár a szőnyegemre is. Kitenni nem lehet, sziámi, meg már 11 éves, meg se szokna odakinn. Sajnálnám is, mert imádom. Az előző szőnyegemnél nem csinált ilyet, eszébe se jutott, meg anyuéknál se csinálja, csak nálam.
2011. aug. 8. 19:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Az ecettől nem lesz nálam büdi?
2011. aug. 8. 19:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a cicának játékossága és figyelemigénye is magas. Ha látod, hogy kaparászni kezd, menj oda és kezd simogatni, talán abbahagyja. Esetleg, hogy ne a játék érdekelje -ha már úgyis olyan jól megy-, készíts neki kuckókát, ahol alhat.
2011. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát állítólag ha a ruhákat kimosod ecettel nem lesz büdös, szőnyegnél meg nem tudom :S
2011. aug. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vízipisztoly csőre töltve. Kapar a cicc-a fenekébe egy lövetet szó nélkül.
2011. aug. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hát Te is érzed egy darabig az ecetszagot, de a cica nózija sokkal tovább.

na meg a mieink az körömlakklemosó szagától tudnának világgá futni. esetleg egy kis vattapamacsot átitatva tegyél a frekventált területre, hátha elmegy a kedve:))

2011. aug. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!