Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg lehet fürdetni a kiscicát...

Meg lehet fürdetni a kiscicát sima (haj) samponnal? A féregtelenítő tabletta mikor ürül ki a szervezetéből?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon fel kell hígítani és akkor lehet vele fürdetni. A tabletta elvileg 1 nap alatt átmegy rajta.
2011. aug. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

semmiképp ne emberi samponnal fürdesd!!!!

Nem tudom, az előző hozzászóló kérdezett-e erről állatorvost, az pláne egy kiscica bőrének nagyon nem tesz jót, ekcémás is lehet tőle.


Állatkereskedésben kapsz cicasampont.

De akkor se fürdesd gyakran, 1-2 évente 1x bőven elég!!!

2011. aug. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Az előző hozzászóló olyan állatorvost kérdezett meg, aki nem árult méregdrága szarokat :D
2011. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz tőle. Én a saját cicánkat 12 éve WU2-vel fürdetem és él és virul! Csak vigyázz, a szemére és a fülére.

A féreghajtó egy nap alatt végigmegy rajta. A drága samponok csak pénzkidobásnak jók.

2011. aug. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Természetesen lehet, csak nagyon nem mindegy hogy milyennel!

Én mondjuk WU2-t nem használnék.


Egy tapasztalt macskatartótól tanultam, hogy a babáknak szánt sampon a megfelelő. Méghozzá azért, mert a babasamponoknál odafigyelnek hogy ne legyen benne semmi olyan, ami árthat a babák érzékeny bőrének. Ráadásul az ilyen sampon tiszta is, nincsenek benne gyanús adalékok.


Ami jó a babának, jó a cicának! :)

2011. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
41%
Csóri macsek. Kíváncsi lennék egy fürdetésre... :D Én egyszer fürdettem a kutyát sima samponnal, de tiszta kiütés lett és vakarózott tőle. De lehet a WU2 tényleg jó. Az enyém Nivea volt.
2011. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Toncsi63 ***** válasza:
Lehet fürdetni, hígítva babasamponnal, DE KÖNYÖRGÖM: MI A FENÉNEK?
2011. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
eleve minek cicát fürdetni? az egyik legtisztább állat, egész nap nyalogatja magát, ne fürdesd szegényt.
2011. aug. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
állatoknál inkább csak állat sampont használjatok, az én kutyámnak csomóban hullott a szőre egy alkalom után
2011. aug. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Légy nyugodt én is állatbarát, ráadásul állattenyésztő vagyok, szóval ha első alkalom után láttam volna, hogy a WU2 okoz valamilyen bajt nem csináltam volna. Egyébként való igaz, évente 1-2x max. bőven elég, hiszen tényleg egész nap mosakszik a cicus. Véleményem szerint csak olyan sampont ne használj, aminek nagyon erős illata van, eleve nem szereti a cica az erős illatokat. Ilyen szempontból a WU2 nagyon jó, mert tényleg "szinte" szagtalan. Egyébként a tiszta (emberi fogyasztásra alkalmas) csapvíz, megfelelő hőfokon bőven megfelel a kritériumoknak, mely a cica fürdetését jelenti. Ráadásul ha 2 cica van egy helyen, akkor néha még egymást is nyalogatják, szóval tényleg elhagyható ez a művelet. Véleményem szerint várj egy kicsit, míg nagyobb lesz és akkor próbálkozz vele először. Nyilván fajtától függ és a tartási körülményektől, mennyire piszkolja össze magát, de kezdetben az is bőven megteszi, ha vizes ronggyal áttörölgeted a szőrét.
2011. aug. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!