Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért féltékeny a macskám?

Miért féltékeny a macskám?

Figyelt kérdés
A 8 éves nőstény macskám nem fogadta el az újonnan érkezett kiscicát tavaly, teljesen megsértődött, és enni is alig járt haza, lelépett. Amikor elvittem a kismacskát másik házhoz akkor rendbe jött a nagy lelkiállapota is. Sosem szokná meg ezek szerint egy másik állat jelenlétét? Kutyáét főleg nem?
2009. ápr. 11. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én cicámmal is ez volt,bár közöttük nem volt olyan nagy korkülönbség. Sajnos az a helyzet,hogy ha 2 cicát akarsz,akkor azok lehetőleg legyenek egy alomból valók és egykorúak.Csak akkor nem lesz gond ha együtt nőnek fel.:) Az idősebb cicának stresszt okoz az,ha egy másik macskával kell osztozni a területen,és a gazdin, főként ha csak szobacicák. Egy ismerősöm cicája azért hordta el a kölykeit,mert ott volt egy másik cicus a házban. A kutyussal nem tudom mi lenne a helyzet.
2009. ápr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez nehéz helyzet...

ha szoktak a cicádnak kölykei lenni, akkor tedd a többi cica közé...

ha kandúr a kiscica, és van fél éves, akkor ismertesd őket össze, amikor tüzel a macskád!

vagy csak próbáld úgy, hogy megfogod mind a 2 cicát, és egyszerre törődsz velük, és amennyit csak tudod, együtt tartod őket...nekem ez a módszer bevált....

idővel el fogja fogadni, még ha nem is fogja kedvelni....

ezeket tapasztalatból mondom, nem tom, hogy ezek a módszerek a te cicádnál működnek-e

2009. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Igen...ez nehéz...

De nekem volt egy cica testvérpárom...( az egyiket elütötte az autó :/ ) 2 évesek voltak és egy teljesen idegen cicát kaptam.. és ugy viselkednek egymással mintha testvérek lennének.. (pedig sokkal időseb amit hozattam..)

nyalják egymásrol a koszt.. sőt..eggyüt alszanak..:) (ráadásul mind a 2 lány) :)

2009. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kutyákra nem biztos, hogy ugyanúgy reagálna.

Nekem is van egyébként egy kis "terroristám". Ő is rettentően féltékeny. De én megoldottam úgy,hogy amikor új "gyerek" érkezett, akkor is Ő volt az ELSŐ, Ő jöhetett be először, Ő kapta a finomabb falatot, a több simit. Egy idő után megszokta az új jövevényt, mert nem érezte,hogy el lenne hanyagolva. Persze még most is féltékenykedik...

2009. ápr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!