Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni, ha a cicus...

Mit lehet tenni, ha a cicus hány? Honnan lehet tudni, ha mérgezést kapott?

Figyelt kérdés

A cicám a héten elején rosszul lett. Természetesen azonnal rohantunk az orvoshoz.

Tehát az orvos mondta, hogy vagy csak vmilyen "egyszerűbb" vírusfertőzés vagy rosszabb esetben leukózis. Kapott antibiotikumot, immunerősítőt, fájdalomcsillapítót.

(a nyirokcsomói duzzadtak voltak, a veséje is meg volt nagyobbodva, az ínye és kicsit a szeme be volt gyulladva, hányt).

Amit nem értek az a következő: a cicus most is hány, de csak ha "darabos" kaját eszik. pl. párizsit, füvet stb.

Főtt rizst és csirkemellet turmixoltam le neki,tejfölt adok neki, ezeket nem hányja ki. Bár a párizsit sem, ha apróra darabolom.

A másik, hogy a kis Rosszaság, ha egy fél pillanatig nem nézünk oda már megtámadja a növényeket és csócsálja őket.

Lehet, hogy mérgezést is kapott?

Amúgy annyit alszik, mint régebben, játszik és a szőre is csillógó. De amióta az antibiotikumot kapja, hasmenése is van. (De iszik rendesen, nincs kiszáradva, nincs láza).

Tehát volt valakinek hasonló "esete"? Azon kívül, hogy a növényeket megvontuk tőle, mit lehet tenni?


2009. ápr. 11. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ami a növényeket illeti: gyomorégés esetén előszeretettel rágcsálnak füvet, nem csak a macskák a kutyák is, ettől eltiltani nem kell, csak abban az esetben ha zöld növény permetezve lett valamivel, ha viszont permetezett volt eddig is a növény akkor attól is elkaphatott valamit, a hányás valószínű attól van hogy a legyengült szervezete nem tudja megemészteni a "nehezebb ételt".

maradjon meg a pépes étel és a gyógyszerek és csak lassan térjetek vissza a darabolatlan "nehezebben emészthető" ételre, egyébként az íngyulladás következtében valószínűnek tartom hogy a turmixolatlan kaját, a fájdalmai miatt inkább megpróbálta kevesebb rágás nélkül lenyelni, ez is okozhatott hányást nála, továbbá ábr nem vagyok orvos és nem találkoztam ilyen jelenséggel, ha különösebb bajt nem láttok, akkor a fájdalomcsillapítót is hagyjátok el, + ha van rá mód akkor mérjetek lázat, ha nincs láza különösebb baj már nem adódhat, csak vitamin, antibiotikum kell és folyadék minden mennyiségben, soha ne hagyjátok hogy szomjazzon, remélhetőleg nem mérgezés mert az súlyosabb tünetekkel járhat, de előfordulhat hogy mérgezett egeret evett, ez esetben valószínű kevesebb méreg juthatott a szervezetébe ami igazából alvadásgátló hatású, de szerintem ezt állatorvos észrevenné, érdemes azonban utánanézni, hogy mi a patkányméreg ellenszere, de ha jól tudom a K vitamin, de jobb ha utánanéztek és ha esetleg igazam van, de mégsem az a baja, akkor is adhattok neki vitamint, illetve a kálcium is nagyon sokat segíthet....

jobbulást és remélem tudtam valamit segíteni

2009. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Mérjük a lázát Szegénykémnek rendszeresen, de láza nincs, így fájdalom és lázcsillapítót nem kap. Kálciumot ma reggel adtam neki. Egeret nem ehetett, mert benti panelcica, illetve permetezni nem permeteztünk. Viszont sok, macskákra mérgező növénybe kóstolhatott bele... :S

2009. ápr. 11. 22:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 13cicámat mérgezett le a nyomorult szomszéd..

Szal a tünetek, amit mindegyik cicámon megfigyeltem:(

Az az volt, hogy: a füle belül fehér volt, a kisszájának olyan szaga volt mintha záptojást evett volna.

Egyetlen egy cicám élte túl(azota őt lelőtte a szomszéd:( ), vele sós tejet itattunk, és így kihányta a mérget(sötétzöld).

Sztem a Te cicádnak nincs ilyen baja, mert annak másabb a tünete, pl a miénk ilyenenkor nem is evett.

2009. ápr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

uccso vagyok, biztos van több fajta méreg, ezt azért írom h nehogy vki bele kössön h milyen hülyeséget írtam itt..

Majd írd meg h h van a cicus(nekem mérgezés után a sejemsonkát szerette a kisédesem). Remélem hamar rendbejön.

2009. ápr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia, az első válaszoló vagyok.

egyrészt azért írok mert kissé meglepődtem azon amit írtál, ugyanis (mint írtam) a macsskák és minden egyéb állat, nem eszik a számára mérgező növényből, hacsak nem új, felderítetlen környezetben van, ugyanis ez ökológiai folyamat... szóval ha a macsesz nem járt a szabadban és nem ismerkedett új növényekkel akkor sajnos kevés az esély arra hogy mérgezést kapott, ez esetben jobbnak látom a szakorvost, akitől, ha nem ad akkor kérdezd meg, hogy a Catosal nevű gyógyszer (KOMBINÁLVA A TÖBBIVEL) használhatna e valamit, de mint azt az előzőekben is írtam nem vagyok állatorvos, ezért felelősséget nem szivesen vállalok, bár sertések gyógyításával foglalkozom és tudom, hogy az imént említett gyógyszer a macskáknak van kitalálva így merem remélni, de felelősséget már nem...az biztos hogy a Catosalból amit írtam abból legalább 2-3 ml-t adtam volna a macseszomnak, függetlenűl attól hogy mennyit javasolnak a készítmény papírjain...

tééleg alkalmaznám ha kellene, szóval a döntés rajtad áll...igazából még ha én túl is adagolnám azzal a 2-3 ml-el, akkor sem lenne bűntudatom mert 2-3 ml catosal nem okoz halált... szóval a helyedben ezt még megpróbálnám az biztos...de a te macseszod...remélek jobbulást neki és reméelm hogy gyógyszer nélkül is rendbe jön

2009. ápr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Szörnyű, ami a cicuiddal történt...

Jelen pillanatban őrült a macsekom, esténként előtör belőle a vadállat és játszik. :)) Ez jó jel, remélem...

2009. ápr. 11. 23:31
 7/11 A kérdező kommentje:
1. válaszoló! Köszi, utánanézek a Catosal-nak.
2009. ápr. 11. 23:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia második vok, ha már játszik akkor ott nem lesz már gond, amikor a cica játszik akkor már az a gógyulás biztos jele(tapasztalatból mondom, tehát lehet másnak nem így van, de általába első jel az hogy elkezd enni, utána ha játszik, mikor már ott van a szemébe a játékosság:) akkor már tuti h felépül).

Jobbulást neki.

2009. ápr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, ismét második.

Hogy van a cicusod?

2009. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a kérdést, úgy veszem észre jobban van. (Kop-kop)

Ma nem hányt végre és folyamatosan ehetnéke van. :)

Persze, vigyázunk,h most nehogy túl sokat egyen hirtelen és attól legyen rosszul.

2009. ápr. 12. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!