Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anya macskát szoptatásra...

Anya macskát szoptatásra kényszeríteni jó ötlet? :S

Figyelt kérdés
az anya macskánk ott hagyta a kölykeit és nem hajlandó szoptatni őket már két napja. tegnap cicatápszerrel próbáltuk etetni őket de nem eszik meg hanem kiköpik. ma lefogtam az anya macskát betakartam a fejét egy pulcsival így picik tudnak szopni és nem is bántja őket csak fúj rájuk. az anya macsek 8 éves és már 3 éve nem voltak kölykei mert mind elpusztult 1-2 naposan. a picik most 11-naposak és még annyira ragaszkodnak az anyjukhoz, hogy a pulcsiban alszanak amin az anyjuk szokott feküdni.egy másik kérdés normális ha 11 naposan még nem nyílt ki a szemük?
2011. aug. 11. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
tudod mi a jó 5let? az ivartalanítás, láthatólag rohadtul nem élvezi az anyaságot...
2011. aug. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
kösz a remek ötletet -.-"
2011. aug. 11. 15:18
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát kényszeríteni nem jó ötlet.Mert lehet hogy bántani fogja őket vagy megfog téged karmolni.


Ha nem akkor kérdezzetek állatorvost :).Hátha tud segíteni ;)

2011. aug. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudod arra kényszeríteni az anyamacskát hogy gondozza a kölykeit. Ilyen kicsiknek legalább 2 óránként kell szopniuk, te két óránként lefogod az anyamacskát? Mert ez már állatkínzás. És elvégzel minden más teendőt ami az anya dolga a kölykökkel? Ez lehetetlen.
2011. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
az állatorvos szerint csoda hogy a tegnapi napot túl élték, tanácsot nem tudott adni :(és amikor be van takarva a feje nem bánt, nem karmol csak morog.
2011. aug. 11. 15:25
 6/13 Szeretemacsokit ***** válasza:

Az előzőnek teljes mértékben igaza van.Nem szabad hogy gyereke legyen ha nem gondozza őket.


Amúgy az én 14 napos kiscicámnak már 5 napos korában kinyílt a szeme,de 9 naposan szokott nekik kinyílni.Az meg eszedbe ne jusson,hogy te nyitod ki a szemét.Kikell várni.

2011. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ha nincs más megoldás nyugodtan csinálhatod így addig ameddig a kicsik el nem fogadják a tápot de nagyon gyorsan rá kell szoktatnod őket a tápra napona 5-6x próbálj tápot adni nekik amíg el nem fogadják és igen normális hogy nem nílt még ki a szemük mivel 2 hetes korukban kezd kinyílni a szemük és már most elkezdheted langyos kamillás vízzel megtörölgetni a szemüket mert be fog gyulladni és ezt akkor is folytatni kell ha kinyílt a szemük kb egy hónapig vagy amíg váladékos a szemük

orvoshoz is vidd el őket mert amiatt h az anyjuk nem táplálja őket rendesen bajuk lehet az orvos lehet hogy tud adni valami olyan tápszert amit elfogadnak vagy valami vitanmint ami szükséges nekik jó dolog kikérni egy állatorvos véleményét is én is állatorvosnak tanulok csak így látatlan ban ennyit tudtam mondani remélem segítettem ha van még kérdésed így privátot

2011. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
a kicsik minden órában meg vannak tisztogatva és kapnak tápszert az anyukkal csak kétszer vannak megszoptattatva.
2011. aug. 11. 15:28
 9/13 anonim ***** válasza:
muszáj hogy elfogadják a tápot szemcsepegtetővel a szájukba csöpögeteted és egy idő után nem fognak ellenkezni csak sokáig kell próbálgatni
2011. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12 hetesen ivartalaníttatni lehet már a macskákat és akkor nem fognak szaporodni...meg kéne már tanulni, hogy az állatok nem emberek, a kutya és a macska nem lát semmi örömet az ellésben
2011. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!