Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtunk egy kiscicát az...

Befogadtunk egy kiscicát az utcáról, lenne pár kérdésem a cicákról?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapos lehet a cica, tegnap besétált az üzletbe ahol dolgozom :). A vége az lett, hogy hazahozhattam. Nincs túl rossz állapotban, a mellettem dolgozók szerint csak pár napja kóborolt az utcán, nem sovány csak kicsit piszkos és vannak bolhái (nem sok). Vettem bolhanyakörvet, de a barátnőm azt mondta, hogy azt csak 3 hónapos korától szabad neki feltenni (neki az állatorvos mondta). Nem mertük fürdetni, mert nem tudjuk, szabad-e ilyen kicsi cicát fürdetni már. Még pár kérdésem lenne ezeken kívül:

Milyen kaját adjak neki, házikoszt+ilyen Whiskas kölyökcicának jó lenne? Vagy mást?

Milyen oltások kellenek neki?

Ja, és ha tudtok valami jó neveket, még nincs neki :). Kan cicus, fehér, csak a fején, mellkasán és pociján van capuchino szinű folt, meg a farka is olyan.

Köszi mindenkinek a segítséget :)


2011. aug. 11. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
elsőnek is állatorvos, nem lehet tudni hogy van-e valami baja, jobb félni mint megijedni.
2011. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Felesleges a legdrágább kaját megvenni nekik.
2011. aug. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó, nem muszály azt, csak ez ugrott be.
2011. aug. 11. 19:16
 4/10 anonim válasza:
Inkább az olcsóbbra szoktasd rá, mert mi is elkényeztettük a most 5 éves cicánkat és nem hajlandó mást megenni csak az alutasakos eledelt. Whiskas, KiteKat és társai. Jobban fogsz majd örülni neki, ha bármit adsz neki megeszi! :) És a Whiskasban olyan anyagok vannak, ami daganatot okoz.
2011. aug. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, pofátlanul drága, inkább vegyetek több húst magatoknak, és a nem a legszebb részeit amit levágtok tegyétek el a macskáknak. Pofátlanul drágák, és állítom belekevernek valamit, hogy rászokjanak a macskák.
2011. aug. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyszer régen volt már cicánk, de az házikosztos volt. Nem vagyok drága cicajaja párti, igazából csak nemrég óta hallom/olvasom, hogy kell a kutyusoknak meg cicáknak a száraz táp, mert az a jó. Mi kutyánk pl inkább éhen halt, mint hogy száraz tápot egyen két napnál tovább egymás után... Tényleg nem azért irtam pont azt a kaját. De a többire is kíváncsi lennék, amiket írtam :)
2011. aug. 11. 21:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Bolhák ellen legjobb és legegyszerűbb cicának a spot on típusú, vagyis amit a lapovkái közé kell csepegtetni a bőrére, a szőrt széthúzva. Több fajta van, Frontline, Fryptyst stb. Ezeket 8 hetes kortól lehet rátenni, ha a cica eléri az 1 kg-ot. Nagyon hatékonyak, kb. 2 hónapig, első hetekben a kullancs ellen is véd.

Ennél kisebb cicákat a Frontline spray-vel lehet kezelni, de az nem olcsó sajnos:(

A cicák nem szeretnek fürdeni és normális esetben nem is kellene őket, de írtad, hogy utcán volt és hogy koszos, ezúttal én megfürdetném, egyszer kibírja. Csak készülj föl, hogy nagyon fog karmolni. Ha fürdeted, utána csepegetesd rá a bolhaírtót, nehogy előtte, mert akkor hatástalan lesz.

A fülét, orrát is szépen ki kell tisztítani. Jobb, ha a fülébe te nem nyúlsz bele, azt megcsinálja az állatorvos is, úgy is oltani is kellene, akkor majd elmondja, hogy mikor kell a következő oltást kapnia és egyúttal féregteleníti is. Az a legfontosabb! A féregtelenítés többször, meg a bolhákat kiírtani.

2011. aug. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
...lapockái közé kell csepegtetni....
2011. aug. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. aug. 13. 01:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Krumplis zsákba tedd bele és mártogasd meg úgy tisztítsd a szőrét, nem tud megkarmolni akkor.
2011. aug. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!