Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményed ha egy házban...

Mi a véleményed ha egy házban macska alom van? Az is írna, aki nincs oda a macsekért?

Figyelt kérdés

Sztetek megoldható egy házban,h ne lehessen érezni, h macska van? sztetek nem gáz, h odak.... ahol élünk? én bírnám, mert imádom őket,csak a párom szüleinél lakunk, (teljesen külön álló részben), és náluk mki utálja a macskákat, a gyerekeket sem engedik a közelükbe sem.

szeretnék egy cicát, nem olcsó, nem házi macska,kizárt,hogy kinnti legyen. vajon bevállaljam?


2011. aug. 11. 22:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nekem van egy cicám aki macskaalmos és lehet az alomra venni tetőt és nem lehet érezni a szagát. Lehet rá venni szűrőt is ami megtisztítja a levegőt Én semmit nem érzek és nekem a hálomban van.
2011. aug. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Nekem van cicám, és apám múltkor amikor idejött hozzánk, akkor azt kérdezte: H-h nincs büdös nálatok? Pffff előítéletek :D


Titok nyitja: Jó alom- fedeles macskawc, jó alom, szilikagéles, v egyéb, ami 2000-4000ft között van, azok már jók, napi 2-3 takarítás és kész. Illetve: IVARTALANÍTÁS 5-6 hónapos korban, akár lány, akár fiú.

Plusz én használok ilyen időzíthető illatosítókat. 38 percenként lő egy illatfelhőt. Szag nuku. Eddig egy ember volt aki azt mondta, h érez macska szagot, de ő is azt mondta, h nem büdös, csak macska. De ő utálja a macskákat, szóval gondolom érzékenyebb rá :D

2011. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
94%

55%

Te egy akkora kretén vagy :D

Macskáról emberre terjedő betegségek: veszettség- oltani kell, nincs veszettség, benti macska amúgy sem kapja el, hacsak nem az olyan idiótáktól, mint TE :D

Szőr: tudtad h azok a gyerekek akiknek van állat a háznál és nem fertőtlenítik még a talpát sem kb 99,99999%, h nem lesznak allergiások minden szarra. Én is ilyen gyerek vok, egy allergiám van az is a nyírfára...no comment

Férgek: 3 havonta féreghajtás, benti macska azt is honnan szedheti össze? Max a MI cipőnkről, onnan meg a gyerek is lenyalhatja...no comment.

Bolhák, benti macska nem bolhás, de ha véletlen mégis, marha jó szerek vannak már :O

Toxoplazmózis: a macskatartók általában túlesnek rajta még a terhesség előtt és csak egy kis náthaként érzékelik, az esetek elhanyagolható részében lesz csak szövődménye, v súlyos lefolyása, dehát mumpszos se minden gyerek lesz ugye...plusz rendszeres alomtakarítással noproblem, ugyanis a kórokozónak 24!!! óráig kell a szabadban lennie ahhoz h fertőzzön, ha rendszeresen takarítod az almot és nem eszed meg a szart akkor semmi gond! no comment

Bőrgomba: de azt te is átadhatod a cicának, plusz mjuk nem ez a legdurvább pestis v ilyesmi...


Nem baj h ostoba vagy, csak ne hangoztasd. Nem gondolod, h minden macskatartó halott lenne a gyerekeivel együtt, ha a hozzád hasonló tudatlan hülyéknek igaza lenne? Amúgy: azt az orvost is megnézem aki ekkora baromságokat hord össze...Csókoltatlak!

2011. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

NA végre valaki, aki rajtam kivűl kiakadt a témán! Köszönöm az erősítést!! Tetszett a válaszod nagyon!!!! :)


Csak sajna sok a buta,ostoba ember, aki 1szer hallott vmit valahol, aztán nem bírja felfogni, hogy egy rendszeresen "karbantartott" cica nem okozhat bajt!!! :)


Az én ismerőseim is minden szartól óvják a gyereket, konkrétan azt mondta ő nem viszi a gyerekét a balatonba.. inkább egy agyonvegyszerezett fürdőbe, ami inkább van tele gombás fertőzéssel, stb mint egy természetes tó. A gyerek meg persze asztmás, állandóan beteg, mert szinte nincs is immunrendszere.

2011. aug. 12. 13:34
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy lemondj az álmodról! Főleg így, hogy teljesen külön laktok! Az anyósodék csinálják rosszul, hogy ott még gyerek is van vagy unoka nem tudom és nincs állat?!

Hát ez a fura!

Tudod, mi is együtt lakunk anyósomékkal és mégis van egy kutyánk meg 2 macskánk és sajnos sokszor bosszúságot is okoznak neki, mert beszöknek hozzám a kiskutyám folyton terelgeti az ő cicáját (is) és mégis azt mondta az anyósom, hogy örül neki, hogy vannak állataink, mert a gyereknek igenis jó példát mutatunk, hogy az állatokat szeretni kell és a gyerekek most igénylik, hogy legyenek állatok, nem pedig majd 16 évesen, amikor már úgyis elsők a haverok, stb. Sajnos nem ez az általános hozzáállás:( Szóval, a te anyósod is nyugodtan viselje el, sőt, tartsa tiszteletben, hogy te macskát tartasz, itt egyedül egy valaki a kérdés, a párod. Ha ő áldását adja rá, akkor hajrá!

Egyébként nekem azt mondta az öcsém, hogy nem érezte nálunk a macskaszagot, nekem is fedeles alomWC van, a lépcsőházban és kikéretszkednek ha dolguk van.


Még egy. Akár lesz kulcsuk, akár nem, én nem gondolnám, hogy kárt tennének a cicában, csak megértanék, hogy fontos neked.


Egyébként számomr mindig érthetelen volt és ellenszenves, amikor egy szülő elzavarta a gyereke közeléből az állatot.

Azután meg csodálkozik, hogy a gyereke fél kutyától, macskától és melleseleg mindenre allergiás lesz...mert az ilyen gyerekek előbb lesznek.


Ja és azt gondoldát, hogy kiengeded-e vagy sem, mert ha már ráérez az ízére, vérszemet kap és mindig kéretszkedni fog! Tehát csak következetesen. Annyit engedj neki, amennyit később is tudsz biztosítani neki:)

2011. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Hát igen, elég csak megnézni: nagyszüleim korosztálya NEM allergiás, szüleim sem, max tényleg 1-2 pollenre, a mi generációnk 20-on éves vok- már eléggé érintett a mostani gyerekek jó része meg gyakorlatilag életképtelen. Miért? MErt már a cumisüveget is naponta 3x fertőtlenítik ultrahanggal meg hasonlók :D Mindegy, nem kell foglalkozni velük, ők majd a gyerek sóbarlangba hurcolására költik a pénzt, te meg abból elmész a férjeddel meg a gyerekeiddel meg a cicáddal nyaralni a Balatonra :D
2011. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

13.27:

Teljesen igazad van! Én is pont ezt írtam:)

Az olyanoknak van mindenféle allergiája, akiket óvnak az állatoktól:)

Tényleg nagy blődségeket hordanak itt össze!

Én is macskák között nőttem fel, hárommal, lakásban, hosszúszőrűekkel, s láss csodát, semmilyen allergiám nincs. És igen, a macskát kell félteni a betegségtől:))

Én mikor tehes lettem, egy percig sem féltem a macskaplazmózistól, tudtam, hogy már rég áteshettem rajta:))A terhesgondozáson volt egy kismama, aki elmesélte, hogy neki meghalt a babája, nem tudom hány hetes terhesen, emiatt:((

2011. aug. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja! Azt elfelejtettem, h a toxoplazmózist az esetek többségében nem macskától, hanem nem eléggé átsült hústól kapjuk meg, szóval ne érezze magát senki biztonságban!!! :D Bárkivel előfordulhat h 3 napig folyni fog az orra, és bárkivel előfordulhat h abban az elenyésző hányadban lesz, aki kórházba kerül ;)
2011. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Még az egyik kérdésedre válaszolva:

Mi 3-an lakunk a cicával mindenki elmegy reggel 7kor dolgozni és csak 4 után érünk haza. Addig sajnos egyedül van. Reggel mikor felkelek kiengedem a teraszra nézelődni vagy kimegyünk a zárt kertbe egy kicsit ha van időm munka előtt. Ha hazajövök akkor amíg jó idő van mindig kimegyünk a kertbe "sétálni+füvet enni". Néha télen is ha enyhébb az idő. Sajnálom h egész nap bennt sinylődik, de már megszokta 9 éves múlt. Ha kinnt tartottam volna már tuti nem élne (kutyák+sok autó jár felénk).

2011. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!