Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S besárgult, mit tegyek?

S. O. S besárgult, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. 2-3 hónapos a kismacsek. Örökmozgó, eddig alig lehettett megfogni is. Tegnap olyan lassú volt estefelé, ez tűnt fel, elfeküdt, szó nélkül tűrte, hogy fogjuk. Enni nem akart, afogínye tiszta fakó volt, olyan sárgás. Belenyomtam kicsit a száját tejbe, abból jó sokat ivott, mikor láttam, hogy nem kér többet, elengedtem. Most előjött, adtam neki megint tejet (a vizet nem itta), abból megint evett jó sokat. (a hasa nem megy). Néztem, és a bőre is tiszta sárga. Mitől lehet, mit tegyek?
2011. aug. 12. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyértelmű: állatorvos.
2011. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mi nem tudhatjuk,nem végeztünk orvosit,vidd el orvoshoz...
2011. aug. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez az! Csakhogy a mi állatorvosunk nincs itthon, én meg nem tudok elmenni másikhoz, mert itthon vagyok 2 gyerekkel, a férjem elment kocsival, plusz még a kőművesek is itt vannak.
2011. aug. 12. 09:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Um... Ebben az esetben, assatok egy godrot. Szukseg lesz ra.

A sargasag veseproblemara utal ami egyreszt, lehet mergezes, masreszt meg tobb mint valoszimu hogy halalos.

Ha meg a sarga az alapszine, akkor viszont egyertelmuan mergezes, valahol valami miatt beleevet a patkanymeregbe

(szandekos is lehet) ami veralvadasgatlo, es a vervesztesegtol olyan fako. Ebben az esetben is csak az alaltorvos, aki segithet (ha meg igen)

2011. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudod máshonnan kihívni az állatorvost? biztos van aki kimegy házhoz. am sztem is mérgezés :S
2011. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazából májbetegségre utal. De ha mérgezés a hánytatás javasolt!
2011. aug. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Majd írd ki mi lett vele!
2011. aug. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Tegnapelőtt még tejet itattam vele, belenyomtam a fejecskéjét, így ha akarta, ha nem, valamennyit innia kellett. Azt olvastam , mérgezésnél egyből tej. Tegnap aztán felkészültem a legrosszabbra, erre kimegyek, a cicó jött felém, oda hozzám (sose csinált ilyet), kicsit gyenge volt, ingott is járás közben, gondoltam, adok neki macskakaját, és elkezdte enni. Délután is 2-3-szor jött kérni, kevésbé volt sárga. Ma is evett, és már el is futott előlem, meg játszott a testvérével. Szóval úgy néz ki, meggyógyult. Mégegyszer köszönöm mindenkinek!
2011. aug. 14. 09:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennek orulok. De azert legkozelebb ne kockaztass...
2011. aug. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Legközelebb azért ne a szerencsére bízd az életét....
2011. aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!