Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól lehet megfürdetni...

Mikortól lehet megfürdetni egy kismacskát?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
miért szeretnéd megfürdetni...a macska nem kutya
2011. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
ne fürdesd, fürdik magától!
2011. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Mi a francnak kéne fürdetni?? Tudsz bármit is a macskákról??
2011. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Találtam a kismacskát, és nagyon bolhás. Bolhaírtót nem vehetsz neki 4 hónapos kora alatt...
2011. aug. 12. 12:44
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Mi a kutyát sem fürdetjük. A fajtával fogalakozó szakkönyv (retriever) is azt írja, hogy elég kefélni, ha nem kerül rá olyan szennyeződés, amit az öntisztuló bunda nem tud megoldani. Kefélés + esőben ázás + fűben hempergés = tiszta, egészséges, szagmentes szőr.


A macska ráadásul a fél életét mosakodással tölti, gyűlöli a vizet én sem értem, minek kéne vegyszerezni szegényt, mert kínozni a fürdetéssel. Hagyd békén, majd ő megoldja.

2011. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Jahogy bolhás, értem. Csak egyszerre írtunk. Szerintem kérdezz meg egy állatorvost, hogy mit tegyél.
2011. aug. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A kiscicák bolhásodás elleni kezelése pár egyszerű lépéssel


Ne feledd, hogy a kiscicákat nem szabad a nagykorú macskáknál alkalmazott bolhásodás elleni kezeléssel gyógyítani. A bolhák kiscicákról való eltávolításához szükséged lesz néhány dologra. A kiscicák bolháktól való megszabadításához egy puha törlőkendőt, egy bolhafésűt, meleg vizet és kímélő tisztítószert kell használnod. Óvatosan mosd meg a kiscicát a meleg szappanos vízben a törlőkendővel. Miután kivetted a vízből, fésüld meg a bolhafésűvel a makacs bolhák eltávolítása érdekében."


[link]

2011. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
mi csak egyetlen egyszer fürdettük meg,amikor megtaláltuk,mert sáros volt,meg a fülénél olajfolt is volt,mondjuk az kikopott,meg lenőtt neki...de azóta nem kínozzuk vele,így is egész nap mosakszik,alszik,eszik,alomba megy...és ezt felváltva végzi egész nap :D
2011. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
12:47-nek köszi jó tipp! Énsem azért akartam megfürdetni, hogy szép szőre legyen, hanem hogy ne legyen tőle bolhás az egész ház. Csak azért nem fogom kitenni a macskát, mert bolhás:S
2011. aug. 12. 12:57
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem pl az állatorvos mondta, h fürdessük meg 3-4 havonta, de biztos nem ért hozzá....

Továbbá az ember orvos azt mondta, h havonta, mert párom allergiás, persze nem fürdetem havonta csak ha épp úgy látom, h párom már nagyon odavan v ilyesmi.

Amúgy a kiscicámat 7 hetesen fürdettem meg. Akkor hoztuk el az állatorvostól ahol csak úgy kidobták.

2011. aug. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!