Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy a macskám...

Mit csináljak, hogy a macskám ne essen ki a 3. emeleti ablakon?

Figyelt kérdés
Tudom, csukjam be... Eddig még soha nem engedtem ablak közelébe mert féltem, hogy kiesik, de most elköltözöm olyan helyre ahol van erkély is. Hagyjam, hogy nézegessen és reménykedjek, hogy nem ugrik egy madár után vagy mit lehet tenni? Hogyan lehet rászoktatni, hogy ne legyen hülye? Amúgy 10 hónapos a cica...
2009. ápr. 12. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos meggátolni nem tudod és megnevelni sem, ők ösztönösen ugranak minden után, ami repül, ez a vadászösztön.

A tesóm a 4. emeleten lakik, teljesen berácsoztatta (esztétikusan) az erkélyét, macskabiztos lett, így kijárhat a cica, és imád kint lenni. De ugrál és nagyon figyeli a repülő bogarakat, madarakat. Ha nem tudod megoldani, semmiképp ne engedd ki.

2009. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg behálózni az erkélyt. Amúgy mi az 5.-en laktunk, a macskánk mindig a korláton mászkált, de sosem esett le.
2009. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A 4-en lakunk, erkély is van, sőt, madarak is bosszantják, de nem ugrik:), pedig nincs rácsozás.

Van, amikor kiül az ablakpárkányra, attól feláll a szőr a hátamon, azonnal lecsalogatjuk, jobb a bukóra állított ablak.

2009. ápr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy leesne, a macskáknak jó az egyensúlyérzékük!mondjuk attól függ, milyen macskád, van, pl. egy ismerősömnek a macskája átment a szomszédba....de sztem nyugodtan kiengedheted a macskád, ha nem bízol benne, akkor vagy rácsozd be az erkélyt, vagy vigyázz rá...

jobbat nem tok...

2009. ápr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 2. emeleten lakok, a macskám meg imád az erkélyen lenni. Már 4 éves de még egyszer sm esett le. A korláton szokott mászkálni, sőt a szomszéd erkélyére is átugrik, vagy éppen kívülről a nappali ablakba. Néha elveszti az egyensúlyát, de mivel erős, mindig meg tudja magát tartani. Én is félek h kiesik, de amíg nem engedtem i folyton kiszökött amikor nyitottam az ajtót, és olyankor jóformán 'átfutott' a szomszédba. Mostmár kimehet nyugodtan, mert így legalább nem rohan, és amióta szabad neki általában csak napozni jár ki.
2009. ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én megcáfolom az eddig írtakat. Az én fél éves cicám túlugrott az ablakon a nagy lendülettől (panel második emelet) és leesett a betonra. Azonnal vittem az állatorvoshoz, megröngenezték és sajnos gerincvelő probléma adódott. Lebénult a hátsó két lába. Egy ismerős azt javasolta, hogy próbáljuk meg gondozni, mert előfordul, hogy helyre jön. Egy évig pelenkázva volt, mert nem tudta tartani a vizeletét, székletét. Sajnos nem jött helyre. Pár hete elaltattattuk, ami miatt azóta is lelkiismeret furdalásom van.

Vigyázz a cicádra nagyon, mert nem lehet kiszámítani, hogyan esik, ha leesik. Szúnyoghátót is rakhatsz az ablakba.

2009. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Mi az első emeleten lakunk, pont a körútra néz az ablak. egy párszor átment a cicám meglátogatni a szomszéd kandúrt.

Amúgy a szomszédoméknak az előző cicája nem egyszer esett le az erkélyről. Utoljára amikor leesett terhes volt már nem emlékszem, hogy mi lett a kiscicákkal.Nálunk amikor nyitva van az ablak ki sem megyek a szobából vagy becsukom.

2009. ápr. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

19:12-nek


Tied szeleburdi kölyökcica volt még, amikor túlugrott. Ilyenkor valóban nagyon oda kell figyelni rájuk, de szerencsére később megkomolyodnak, óvatosabbak, ügyesebbek lesznek.

2009. ápr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!