Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó ötlet kivinni? (többi lent)

Jó ötlet kivinni? (többi lent)

Figyelt kérdés

4 hónapos a cicám. bent jól viselkedik,igaz néha rájön az eszeveszett rohangálás, utána viszont egyből álomba zuhan:D szóval szerintem ez normális.( legalábbis remélem. ) de olyan sokat ül az ablakomban, nézeget kifelé, és olyan rossz látni, ahogy szeretné elkapni a bogarakat pl, de nem tudja...

ha levinném az emeletesház kertjébe, utána nem lenne neki csak rosszabb, hogy vissza kell jönnie a falak közé?

valakinek tapasztalat?


2011. aug. 13. 17:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer leviszed akkor mindig le kell utána vinned,mert nem fogja érteni,hogy miért nem mehet többet.
2011. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

persze, levinném én akár minden nap mondjuk 30 perce, hogy bogarászhasson kedvére, de mikor felhoznám vagy a nap többi részében nem őrülne meg? félek , hogy elrontom szegényt.. :D

egyébként köszi a választ :)

2011. aug. 13. 17:20
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha azt a napi 30 percet biztosítod neki,akkor nem fog megőrülni.Vegyél egy hámot és rajta! :)

De ha szobacicát akarsz akkor ne vidd ki,ne szokja meg,mert akkor tényleg beleőrül szegényke.

2011. aug. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

lakásban maradna végig, a napi felügyelt kijárásával..

akkor ígyis rossz lenne neki? :(

2011. aug. 13. 17:37
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak sokan akik sétáltatják a macskát, ehhez nem tudok hozzászólni.

Viszont én mikor elhoztam a macskám, az elején maximum 10 percet volt hajlandó kint tölteni, és mára van olyan, hogy reggel távozik, este megérkezik. Nem csavarog el, kint van végig az udvaron, de imádja.


Szóval én nem tartom jó ötletnek megismertetni egy olyan világgal, amit igazából imádna de sosem lehet az övé.


De talán egy olyan ember aki lakásban tartja a cicáját és szokta sétáltatni többet tudna segíteni.

2011. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
igen, énis erre gondoltam, amit te nagyon jól megfogalmaztál, hogy adok neki egy világot, de egyből el is veszem tőle... talán lehet jobb a " ha nem tud róla, nem fáj" dolog.. de azért olyan jó lenne neki örömet szerezni :)... egyébként örülök, hogy a te cicád nem kóborol el! :)
2011. aug. 13. 19:53
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én is ezzel a kérdéssel küzdök nap mint nap, bár még nincs meg a szobacicám, de nagyon szeretnék egyet. Jelenleg kinti-benti cicáim vannak, akik családtagok és nagyon féltem őket, akkor vagyok nyugodt, amikor bent vannak.

De annyira szeretnek kint is lenni! Ma reggel is feküdt mellettem a kisebbik és madárcsicsergést hallott, rögtön felkapta a fejét és forgatta hang irányába. Arra gondoltam, hogy majd a "csak benti cicám" hogyan fogja ezt a pillanatot megélni? Csak benne van az ösztönében a vadászás stb.

Nekem gyerekkoromban volt 3 szobacicám. Minden nap kivittük őket fél-egy órára, mert annyira vágytak ki. Ugyebár, ha egy családban többen is vannak, netán gyerekek, vagy idősebb, vagy csak jön egy vendég, óhatatlan, hogy meglép a macska. Amelyik meg már megtapasztalta a kinti világot, az mindig ki akar majd menni. Ez tapasztalat:(

Volt olyan, hogy naponta többször is ki kellett őket vinni, mert annyira szekáltak, addig sírtak az ajtóban, amíg valaki beadta a derekát.

Az első néhány alkalom élvezetes is lehet, de egy idő után, amikor más dolga is lenne az embernek, nem nagy élmény erre órákat rászánni:(

Szóval, most legalább téged is jól összezavartalak:(

2011. aug. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

nagyon aranyos vagy :) most, hogy így mondod, lehet inkább elnyomom a kíváncsiságomat, hogy milyen izgis lenne kivinni a cicát ( mint ahogy te is írtad, hogy szórakozás mindkettőnknek és újdonság.. ) mert lehet hogy most ( főleg ) ez hajt engem.. de mégis olyan rossz szegényt nézni, ahogy nyúlna a madárért és nem éri el.. ( igaz, azt amúgy sem érné el:D.. ) de akkor a legyeket például.. nem mellesleg a szúnyoghálóra is mászik fel, ha nem szólok rá.. nemtudom meddig fogja bírni.

énis nagyon félteném a cicámat/cicáimat, ha kint lennének az utcán( vagyis kertben, de az majdnem egyenlő az utcával.. ), teljesen megértelek.. kettős érzésem van, lehet önző vagyok de féltem nagyon, viszont sajnálom is, hogy ezt teszem vele.. ( igaz nekünk sajnos nincs kertünk, tehát ha akarom se tudom útjának engedni.. :( ) én azt fogom szerintem csinálni, hogy türelmesen várom, hogyan is fog viselkedni.. ha nagyon nem bírja már akkor jöhet a séta.. akkor már úgysincs mit tenni :D... remélem neked is megoldódik majd ez a gond, ha megérkezett a kis jövevény!:) és köszönöm a választ :)

2011. aug. 13. 20:48
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is kettős érzésem van:)

Egyébként ne aggódj, a szúnyogháló tépése meg az egyéb huncutságok-bosszúságok alábbhagynak majd, ha megnő a cica. Pláne, ha ivartalanítani tervezed. (Ha kan akkor mindenképp, hogy ne jelölgessen a lakásban, ha nőstény és nem pároztatod, akkor meg az esetleges méhgyulladás miatt.)

Szóval, felnőtt korára lehiggad a cica ilyen szempontból. Az én nagy cicámnak sosem jutott eszébe pl. a függönyre mászni és a szúnyoghálót sem bántja. Igaz ez vérmérséklet kérdése is, de remény azért van:)


Várjunk még, talán írnak olyanok is, akiknek már évek óta bent és csakis bent van a cicája:)


Esetleg póráz? Hát az itt faluhelyen elég vicces lenne, meg is szólnának, de lehet, hogy Neked bejönne?

2011. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

na, akkor nem vagyok egyedül vele :)

remélem, hogy igazad van, mert ez a kis majom igencsak megmássza a függönyömet mikor jól esik neki... ( mondjuk ezért nem haragszom, mert úgyis leakartam cserélni ezt a függönyt, ennek már úgyis mindegy alapon hagytam neki még a kezdetek kezdetén a csimpaszkodást :D meg akkor még olyan kis félős volt, nem lett volna szívem megijeszteni szegénykét :) ... ) természetesen szeretném majd ivartalanítattni. a méhgyulladásról nem is tudtam eddig :O én csak a tüzeléskori nyekergését akartam vele elkerülni :o nadehát akkor midnenképpen ivartalanítva lesz :) most egyébként figyelem, hogy van e valami akció , mert kapott oltást ( kombinált , 5 betegség elleni ) 8 ezer forintért. hát nemtudom, kicsit sokallom azért, főleg hogy még 1 hónap mulva vissza kell mennünk egy megerősítésre ( reménykedem, helyesen gondolom, hogy ez benne van az árban :D ) úgyhogy ezt már jó lenne olcsóbban megúszni..

amúgy pórázas levivésre gondoltam, de akkoris csak találkozik a szabadsággal, nemtudom nem fogja e majd követelni később .. szerintem ne törődj azzal, hogy hogy fogadnák ott a cica-sétáltatást, főleg, ha az jó Neked és a cicádnak :) ( bár nemtudom milyen ott az élet, vagyis hogy nem piszkálnának e érte stb.. de azért remélem azt azért nem:) )

2011. aug. 13. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!