Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5-6 hetes befogadott cicánk...

5-6 hetes befogadott cicánk nagyon vadul játszik. Hogyan tanítsam meg neki hogy az fáj és meddig mehet el?

Figyelt kérdés
Sokszor előfordul, hogy erősen harap, és karmol játék közben. Nem tudom meddig lehetett egyedül mielőtt hozzánk került, talán pár napig mert már kicsit sovány is volt. Ugy tudom, hogy anyukájától és tesóitól tanulná meg normál esetben hogy milyen erőssággel játszhat, ameddig még nem fáj. Hogy adjam tudtáre ugyanezt én is? Már tiszta karcolás meg lyuk vagyok :).
2011. aug. 14. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ugyanazt csináltam a kisciccel, amit kutyákkal szoktam. Ha túl erősen harap, karmol, akkor onnantól a kezem nem mozdul, lemerevedek. Így ugye már nem olyan mókás harapdálni, tehát ezzel vége is a játéknak, míg le nem nyugszik egy kicsit. Ha lenyugodott, megint mehet a játék, de megint csak addig míg óvatos. Kölyökkorban ez a legcélravezetőbb, aztán ahogy nagyobb lett, már bünti járt a túlzott vadulásért, azaz egy hatalmas sicc-fújás keretében elkergettem a közelemből.
2011. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És visíts fel egy kicsit, mert ők is visítanak ha nagyot harap a tesó!
2011. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, megpróbálom!
2011. aug. 15. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!