Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhák, kullancsok ellen...

Bolhák, kullancsok ellen sampon vagy bolhanyakörv?

Figyelt kérdés
Komolyan most már olyan írjon, aki tényleg ért hozzá. Mindkettőnél hallottam jót, rosszat, hogy nem szabad a macskát fürdetni, meg hogy a bolhanyakörv semmit nem használ. Kapott cseppeket, de az volt ráírva, hogy 3-4 havonta, és az még nem járt le, viszont nagyon bolhás, muszáj valamit. Ha a fentiek közül jó valamelyik (nyakörv, sampon) megírnátok milyen fajtájú a jó? Köszi.
2011. aug. 15. 23:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
spot-on...milyet raktál rá, mert ezek 30 napra vannak tervezve
2011. aug. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Sampon kutyának, cicának bolha ellen, se kullancs ellen nem nagyon használ. Esetleg pár hétig, de aztán újra visszajönnek. Igen, a bolhanyakörvekre azért mondják hogy nem használ mert mindenki 100-1000ft ig vesz, azok az olcsó vackok persze hogy nem használnak. Én vettem a kutyáknak 6000ft-ért bolhanyakörvet, már több mint 4 hónapja egy bolha sincs bennük! Kutyáknak a bolha elleni csepp nem igazán használ, de macskáknak nagyon hatásos!

Óh, és a cicákat lehet fürdetni! Nekem egy Perzsacicám van, és őt meg kell minden 2.hónapba fürdetni, mert a szőre vonzza a piszkot :) Persze amellett minden nap kifésülöm.

2011. aug. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
"Kutyáknak a bolha elleni csepp nem igazán használ" he?????????????
2011. aug. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az Én kutyám a szabadban él, így nyár elején és nyár végén megfürdetem egyszer samponnal, aztán csepp a nyakára. (használ)


Macskáknak csak nyakörv (használ)

2011. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a márka samponban annyira nem számít, de szerencsésebb kifejezetten állat kereskedésben venni, Tesco, Cora...stb helyett
2011. aug. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

He? Ne legyünk már parasztok.... Kérleek!!

Úgy értem hogy a csepp, csak kis időre jó.

2011. aug. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
paraszt? ... a csepp pont arra a kis időre használ, ami rá van írva a használati utasításra...
2011. aug. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Első: Meg nem mondom most neked így fejből, hogy milyen, de azt tudom, hogy állatorvos javasolta, és igen csak drága volt, így gondoltam, hogy drága, de legalább jó, egye fene, na de hogy így rövid időn belül máris kapásból látok 5-6 bolhát a hasán, elég durva. Kullancsot mostanság nem, de volt az is, és még ha a bolha annyira nem is zavart bennünket itthon, a kullancsot még annyira se szívesen látom a lakásban, főleg, ha itt hagyja el. Persze látom rajta, hogy szenved, ezért is próbálnék meg már valami mást kitalálni neki, mert komolyan mondom a cseppek nem használnak nála.. Szerintem akkor maradok az egyszerre fürdetés + nyakörv dolognál, bár azért a nyakörv, ha 6000Ft körül a legjobb minőség, nem szívesen áldozok rá.
2011. aug. 16. 00:02
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, tapasztalatból mondom: A cicám befogadott/mentett kiscicaként került hozzám. Olyan szinten bolhás volt, hogy láttam, ahogy kb. ezren rohangálnak a cicában. Annyira pici volt, hogy nem mertem rá semmit tenni. Először tettem rá nyakörvet, bár rettegtem, hogy baja lesz a cicának. Semmit nem használt, ugyanúgy virgonckodtak a bolhák. Aztán gyógynövényes sampon következett, és fürdetések. Ez hatékony, tonnaszámra döglöttek a bolhák, de mivel a cica fejét azért kihagyja az ember, odamenekülnek a kis szemét bolhák, plussz azért a szőrben is el tudnak bújni.A cica meg megőrült a víztől..

Mikor nagyobb lett, frontline spot ont ajánlott a doki. Mikor először rátettem, látni lehetett, hogy agonizálnak benne a bolhák, iszonyú mennyiség kijött így belőle. A következő adag után pedig már semmi. Most két éves, rendszeresen használjuk a frontlinet, és nem bolhás őkelme.

2011. aug. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Vegyél bóhaport, de a legjobb a kullancs, és bolha elleni nyakörv. Nem drága, és minden kisállatkereskedelmi boltba kapható. Kérd az elárúsítótól a legjobbat, most nem tudok márkát mondani!
2011. aug. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!