Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Teljesen reménytelen a helyzet...

Teljesen reménytelen a helyzet igaz?

Figyelt kérdés

Sajnos engem bánt a legjobban, hogy ezt így kimondom, leírom, de: gyűlölöm a macskámat!:( Én!!! Akinek az állatok a mindene, na mind1.


A mai volt az utolsó csepp, 3 cicám közül az egyik egy vérengző vadállat, szó szerint. Tavasszal minimum 30 kis, és nagy rigót tett el láb alól. Ma pedig kitettük a papagájainkat kicsit a teraszra, felszereltük a kalitkát a falra, gondolván, hogy na ott tényleg nem éri el őket.

És mégis megoldotta, hogy hogy a fenébe nem tudom, valószínűleg felugrott és rácsimpaszkodott a kalitkára, az szét szállt, és már vitte is a papagájt, a hím pedig elrepült. De ha két szája lenne ennek a dögnek még a hímet is megfogta volna tuti.


Tudjuk az ösztön, de anyu is mondja, hogy ő még soha az életben nem találkozott ilyen különösen kegyetlen macskával. Úgy megy tényleg, mint a tigris, és m ég a tekintete is gonosz, csak az a bibi, hogy neki nem a túlélésért kell ölni, hisz kap zabálni!!:(


Nem tudom, talán jobb lenne odaadni valakinek, pedig annyira csodaszép macska, vagy fogalmam sincs mit lehetne tenni, de ez így nem állapot!


Persze most majd biztosan írjátok, hogy ilyen szemét vagyok, meg hasonló jókat nekem is, és kapjam be.... de mondom, én vagyok a legjobban meglepve, hogy így érzek egy állat iránt.:(


Jah... a szomszéd néninél is elkapott már egy csirkét, még szerencse, hogy egy tündér az öreglány, és nem csinált belőle nagy ügyet.


23N


2011. aug. 16. 15:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
a veréb áldozatok száma pedig megszámlálhatatlan...
2011. aug. 16. 15:29
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
ez egy igazi vadmacska :D De megértem az érzéseidet, viszont azt nem tudom h jutott eszedbe a macska-papagáj párosítás :/ Az meg nem mindegy neked hány verebet eszik? Ez a táplálék lánc.
2011. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Némelyik macska hobbyból szeret vadászni.

Az énekes madarak megóvása érdekében olvastam egy-két helyen a csengős nyakörvet, sztm próbáljátok ki.

[link]

2011. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

Hát igen vannak ilyen macskák, az enyém is egy igazi vad állat :DD A szüleim utálják, mert sorra teszi el láb alól a kisebb állatokat.

Szerintem az a legjobb megoldás, ha oda adjátok valakinek. De ha megkérhetlek, JÓL válasszátok meg a gazdáját, és ne valami macskagyilkosnak adjátok, vagy olyannak, aki kétnaponta ad enni a macskának!!!!!!

2011. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szidlak le ezért, megértelek...

Szerintem add oda valakinek, aki hasznát venné a vadászképességeinek. Mondjuk olyannak, aki állatokat tart és távol akarja tudni az egereket és a patkányokat.

2011. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

ha az lesz a sorsa, természetesen nem adjuk oda az első c... embernek, azért azt megérdemli, hogy jó helye legyen. Tényleg nagyon fáj, hogy így érzek iránta, de sajnos ez van:(

A papagájokat csak egy picit szerettük volna kitenni levegőzni, és úgy gondoltuk teljesen macskabiztos a hely, de csak kiügyeskedte

2011. aug. 16. 15:43
 7/17 A kérdező kommentje:
A verebeket azért sajnálom, mert, ha elkapná megölné, akkor oké tápláléklánc, de ő, ő élvezi, kínozza, pofozza, dobálja egészen addig, ameddig az utolsókat nem rúgja, aztán otthagyja.
2011. aug. 16. 15:46
 8/17 anonim ***** válasza:

csak annyit tudok írni, hogy mert macska. Én is éltem már ezt át, mert a cicám megfogja a madarakat, gyíkokat, lepkéket, egereket stb. és valóbvan pofozza, játszik stb. majd ott hagyja. Valóban a vadászösztön az, ami miatt ezt teszik, viszont nem eszik meg a zsákmányt, mert nem éhesek, hiszen kapnak kaját.

El kellene fogadnod, hogy ő ilyen, nem gonoszságból teszi. Én napokig nem aludtam, mikor a véres tollakat, meg a kismadarat el kellett takarítanom, későn vettem észre... De végülis kis ragadozókat tartunk...

2011. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A macska ragadozó. És pont.

Ő nem tudja, hogy Rudika papagájt nem bántjuk, mivel erre van kódolva. Ez nem gonoszság, csupán ezért macska.


Az én macskám amíg otthon laktam kinyírta a nyulamat. Egész egyszerűen átrágta a torkát, felcipelte a szobámba, betette az ágy alá és otthagyta. Nem voltam túl boldog elhiheted, ráadásul a nyúl még élt.


De nem szabadultam meg a macskától, csak azért mert ő macskának született...

2011. aug. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Sajnos az előttem szólónak igaza van! Én is mindig kimentettem a macskám karmai közül a kismadarat, de a Papa, aki már idős volt, rámszólt, hogy nem úgy van az, hogy elvesszük tőle, mert az neki a zsákmány...én is mondtam, hogy de hisz nincs is rászorulva..:(

Azóta be kellett látnom, hogy ez van, ragadozók és a vadászösztön:(

Persze megértem, hogy most haragszol rá:(

2011. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!