Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet veszett a cicám?

Lehet veszett a cicám?

Figyelt kérdés

Ma olyan kedvetlen volt, nem is engedett magához. Estefele észrevettem, hogy zihál, borzalmasan jár a mellkasa, odatartottam a fejem a szájához, és hörgő hangot ad ki. És mindamellett borzasztó sovány.


A soványságra azt mondta az orvos még régebben, hogy ő ilyen természet, ezért annyira nem is foglalkoztunk vele, hisz enni evett. Ő amúgy sem nagyon engedett minket közel magához, ritkán, de ma megfogtam, és "átvizsgáltam". Szinte szó szerint szúr a gerince annyira sovány, tehát teljesen kitapintható. Kicsit olyan nekem, mintha magáról se tudna, üveges tekintettel néz előre, ül, és a fejét lehajtva gubbaszt.


A google-ban olvastam a veszettség jelei között ezeket a légzési nehézségeket, gennyes duzzanatokat a torokban, és a zihálást is.


A másik meg, hogy én megfogtam őt...:S


Mielőtt letámadtok reggel jön az orvos, de rajta kívül még van 2 cica, és egy kutya.


2011. aug. 16. 19:55
 1/5 A kérdező kommentje:
pedig akárhányszor vittük őt oltásra, én mindig megemlítettem a soványságát, de folyton azt a választ kaptam, hogy vannak ilyen cicák.
2011. aug. 16. 19:58
 2/5 A kérdező kommentje:
most olvasok az áll veszettségről, ott azt írja folyamatosan nyávog a macska rekedtes hangon, de nem agresszív. Rá ez tök igaz, sokszor még csúfoltuk is, hogy így nyávogni állandóan. Ha meglátott minket nyávogott
2011. aug. 16. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Vidd vissza a dokihoz, erre már nem mondhatja azt, hogy csak soványság, ja és ne ugyanahhoz a dokihoz vidd, aki ezt mondta én ezt javasolnám.Remélem, meggyógyul a cicád !
2011. aug. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

veszettség esetén még szelídebbnek kéne lennie.

ezért is tiltanak el mindenkit a túl szelíd vadállatoktól

2011. aug. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen a túl szelíd vadállatoktól, de a macskáknál más a helyzet. Veszettség esetén a tudatzavara miatt rátámadhat, vagy megharaphatja a saját gazdáját is:(
2011. aug. 16. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!