Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kedves cicások! Egy 3 hónapos...

Kedves cicások! Egy 3 hónapos kiscica mennyire bírja azt, ha egyedül hagyják a lakásban?

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbefogadni egy kiscicát, de a munkám miatt napi átlag 6-8 órát kéne egyedül töltenie a lakásban. Mennyire visel meg ez egy fiatal cicát?

Természetesen az első napokban, mikor még szokja a helyet, vele maradnék!


2011. aug. 18. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha az első napokban vele vagy egész nap és hozzádszokik, nem lehet baj. :)
2011. aug. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szia! Nekem most van egy 3 hónapos kiscicám. Mivel még diák vagyok és a nagyanyám is itthon van 1-2 óránál többet nem hagyjuk itthon egyedül. De ez a körülményektől függ, hogy van-e veszélyes elektromos eszköz a "szobájában" van e állandó friss víz és étel na meg persze tiszta alom de ehhez 1 szobatiszta kiscica kell! Ketrecben ellenne 6-8 óráig is de ez nagyon megviselné és szerintem kínzás. Ha mindenképp cicát akarsz válassz 1 idősebb példányt.
2011. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem egy kiscica igényli hogy jácanak törődhönek vele ! ha most hozzászoktatod az első pár napban hogy ott vagy vele akkor csak rosszabb lesz mert megszokja hogy vele vagy!
2011. aug. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha már nem annyira tudsz velük lenni de szeretnéd ha kiscica várna otthon akkor 2 őt fogadj örökbe és ne gyet rakj ki sok alomtálcát ! és készülj fel arra hogy mindig kikaparják az almot véletlen mellé ürítenek!
2011. aug. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ketrecben semmiképp sem tartanám, ez szerintem is kínzás! A kiscica akiről szó van teljesen szobatiszta. Nagyon bizonytalan vagyok, mert ártani semmiképp nem szeretnék neki!

Akkor ezt még alaposan végig kell gondolnom néhányszor:/

2011. aug. 18. 10:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak addig necces, amíg kicsi, mert szeleburdi, kiszámíthatatlan. Át kell vészelni valahogy ezt az időszakot. Nem minden állattartó lehet vele otthon egész nap:(. Valóban célszerű lenne esetleg a kettő, vagy ha nem teljesen egedül laknál, nálunk pl. a gyerkőcök előbb haza érnek, vagy a párom 3 műszalban dolgozik, így egyszerűbb.

Egyébként egy kiscica eszik, játszik meg alszik. Ha bepótolod a törődést munka után, szerintem nem lehet gond, megszokja és várni fog téged:)

2011. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én 10 hetesen hoztam el egy cicát, másnap már egyedül volt reggeltől estig. Semmi baja nem lett. Nem nyivákolt semmi, direkt hallgatóztam, mielőtt elmentem volna. Azóta persze van egy lánykája, néha rosszabb ;)
2011. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp 2-t fogadj örökbe! Én is eggyel kezdtem, de mindig olyan kis magányos volt ha nem voltam itthon, mikor hazaértem, akko meg folyton extázisba került, úh befogadtam egy másik halálraítélt kis mixet is, és azóta kb le se sz.ja a fejem ha hazaérek, nagyon boldogok együtt :D

Amúgy simán egyedül hagyhatod őket, csak készülj fel némi kárra, pl ha bőr bútorod van :/ Az enyémet megrágták, de lehet kapni macskariasztó spray-t és befújod azokat a helyeket ahova nem akarod h menjenek. Illetve: wc tetőt mindig zárni!!! Az enyémek pancsolnak benne :D

2011. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is örökbe fogadtam egy kiscicát! Most 3 hónapos. Reggel napfelkeltekor kelünk. Ez mostanában 6 óra körül van. Szerencsére már ilyen későn, mivel már augusztus van. Szóval elsőként érek be a munkahelyre :S

Délben hazajövök ebédelni. Szerencsére megtehetem :) A macsek is kap enni.

Este hat körül újra itthon. A macsek újra jól lakik, és játszik 9-ig, 10-ig. Én meg takarítok ezerrel, aztán játszok vele. Mást nagyon nem csinálhatok, mert ő is azt csinálja, amit én :)


Hát így telnek a napjaink. Tovább is egyedül lehet hagyni, mint 6 óra. Sőt, egy egész napot és egy éjszakát is kibír egyedül. A lakás már kevésbé :S

2011. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


De megérte a kis mocsok, mert nagyon imádom!!!

2011. aug. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!