Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaallergia ellen macska?!

Macskaallergia ellen macska?!

Figyelt kérdés

21 évig szenvedtem attól, a szerintem már kicsit maradi nézettől, hogy aki allergiás a macskára annak nem szabad macskát tartani... nyilván van olyan eset, amikor tényleg nem ajánlott cicát tartani pl. ha valaki aszthmás.

De én az egész gyerekkoromat vágyakozással töltöttem, nem kaphattam szőrös állatot, pedig mint utólag kiderült csak óvatosan, kis lépésekben szoktatni kellett volna hozzá.

Olyan emberek történetét várom, akik macskaallergiások (szándékosan így írom, mert valaki a szőrre allergiás, van aki pedig kifejezetten a macskafehérjére) voltak, mégis lett cicájuk és a tünetek vagy mérséklődtek, vagy akár el is múltak.

Kérem, hogy aki a "allergiás ne tartson cicát" nézethez tartozik, ne itt fejtse ki véleményét, köszönöm.


2011. aug. 18. 14:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A gyerekkorom arról szólt, hogy minden szőrős állatra allergiás lettem és kb csak halakat tarthattam otthon. A történetem 5 éve kezdődött, amikor összejöttem a barátommal, akinek a 2 macskája van. Amikor először mentem át, aludtam ott hát kb a taknyom-nyálam egybefolyt, rendszeresen ki kellett takarítani mindent ha én mentem át az ott alvás pedig még macerásabb volt. Tavaly vettem észre, hogy már nincs semmi bajom és hogy képes vagyok együtt aludni a macskáival. Jelenleg egy abesszín cica boldog tulajdonosa vagyok, az allergiám 4 keresztről 2re csökkent, ami annyit jelent, hogy csak akkor kezd el folyni az orrom, ha játszás közben a cicám véletlenül belém kap a körmével. De vele alszok mindennap, az arcomhoz szokott bújni és semmi, egy orrfújás egy szemdörzsölés sem. Pedig gyógyszert sem szedek ellene.

De ugyanez igaz a kutyákra is, 4 keresztesen voltam allergiás azokra is, majd Mamám kapott egy kutyát, én meg a gyerekkorom nagy részét ott töltöttem, tavaly az allergiavizsgálaton a kutyaallergiát már nem mutatták ki.

Az egész gyerekkoromat úgy éltem le, hogy anyukám óvott a szőrös állatoktól és én azt hittem nekem sose lehet már se kutyám, se cicám. Pedig minden gyerek kisállatot akar. Ne essen félreértés nem hibáztatom, csak azt tette, amit jónak gondolt. De most 21 évesen rájöttem, hogy milyen fontos, hogy szoktassuk magunkat, ahhoz ami irritációt vált ki belőlünk, és ha lesz majd kisgyerekem és esetleg ő is allergiás lesz, biztos hogy normális mértékben az állapotát figyelve, de kifogom tenni ilyen környezetnek, hogy minél hamarabb csökkenjen az allergiája és ne olyan reménytelenül gondolok a szőrös állatokra, ahogy én tettem kicsinek. Természetesen itt több tényezőt is figyelembe kell venni, pl. aszthma esetén ez nem megoldható.

Hasonló történetek várok, hogy végre felnyissuk az emberek szemét, hogy nem mindig a tiltás a legjobb módszer, meg az a felfogás, hogy "aki allergiás a cicákra, így járt, nem tarthat cicát".

2011. aug. 18. 14:49
 2/11 anonim ***** válasza:
A vágyaid megbolondítottak. Az allergián az allergén RONT! Ez nem maradi nézet, vagy vita kérdése, hozzá nem fogsz szokni. Ha annyira kell, vannak antiallergén(ebb) macskafajták, vannak ellene gyógyszerek és bevállalhatod, de álomvilágba ne ringasd magad!
2011. aug. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy amiről te beszélsz az az allergia "kinövése". Ismert jelenség, nem azzal függ őssze, hogy több évig fulladoztál a szörtől...
2011. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elolvastad a történetemet, vagy csak ideírtál? Nem kell olyan macska, ami nem okoz annyira allergiát mert már a többire sincs tünetem, hahó. Ezt azért nehéz beképzelni, én tudom, mert emlékszem még milyen volt az elején.
2011. aug. 18. 14:58
 5/11 A kérdező kommentje:
az allergiát nem lehet kinőni, tudom mert több évig hallgattam vagy 20 allergológustól. Én történeteket kértem azoktól, akik szintén így jártak, nem véleményt.
2011. aug. 18. 14:59
 6/11 A kérdező kommentje:

És mondjuk ha még ki is lehetne nőni, hogyan lehet azt megmagyarázni, hogy minden másra allergiás maradtam (pl. parlagfű, penészgomba, atka, virágpor, nyúlszőr, toll stb.), ami nincs a közelemben? Nem úgy mint a kutya és a macska.

És miért lehet a parlagfű allergiát parlagfűevéssel vagy épp a parlagfűvel etetett kecske tejével kezelni?

Tényleg csak hasonló történeteket akarok, nem vitát, mert igen is lehet ezen vitatkozni.

2011. aug. 18. 15:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Én régebben mindig is egy tengerimalacra vágytam, de kiderült, hogy allergiás vagyok rá :( Ellenben nem az a tüsszögős allergia, hanem a kiütéses. Azóta több év telt el, barátnőm tengerimalacát gyakran simogatom, és még mindig ugyanúgy kijönnek a kiütések.. egyáltalán nem javult a helyzet, nem nőttem ki, nem szoktam hozzá. De hát én így jártam, szerintem az ilyen fajta öröklött allergiával tényleg nem lehet semmit kezdeni :( De olvasva a te történetedet, talán még javulhat nekem is ;)
2011. aug. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy Balázs allergiája is javult, régebben félévente vitte el a rohammentő, mondjuk ezen a szipukája segít neki nagyon sokat ;)
2011. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) azért indítottam el ezt a kérdést, mert néztem a többi régebbi macskaallergiás kérdéseket, és ott is találtam néhány hozzám hasonló szerencsés válaszolót, akik azt írták, hogy hozzászoktak :) szerintem ez nem reménytelen, bár nekem a tüsszögős szemdörgölős allergiám van/volt.
2011. aug. 19. 00:41
 10/11 anonim válasza:

Valószínű már késő, eső után köpönyeg, amit írok? Hisz nem friss a témafelvetés.

Mégis megpróbálom, hátha a kedves "macskabolond" sorstársam még olvassa.

Macska nélkül nem élet az élet! Allergia esete nálunk, fodítva, és épp ez bizonyítja, hogy : ha valóban nem asztmás vagy, valószínű el fog múlni az allergiád a macskákra, ha folyamatosan együtt élsz vele.

A kislánykám mikor végzett az ovival, első hosszú szünidejét kellett otthon töltenie nyáron, és bizony sokszor felügyelet nélkül, mert dolgoztunk. Kapott egy kiscicát, akire "neki kell vigyáznia, amikor mi nem vagyunk otthon". Nagyon jól bevált az ötlet egyébként, soha nem volt semmi baj.Közben a lányom felnőtt, elment egyetemre. Ritkán jött haza, és kezdtük észrevenni, hogy egyfolytában fújja az orrát, fáj a feje. Legutolsó kísérletunk most húsvétkor volt, mikoris annyira beteg volt szegénykém, hogy egy nap szenvedés után visszavittük a kollégiumba. Már az úton, egy óra elteltével szinte teljesen megszűntek a tünetei, másnapra pedig a macskától távol már kutya baja sem volt.

Tehát: amikor folyamatosan együtt éltek, nyoma nem volt allergiának. (Szegény cica, tegnapelőtt halt meg 16 évesen.Elaludt.) Ez nem happy end.

Ha kibirod ezeket az allergiás tüneteket, kivárod amíg túl leszel rajta, akkor kérlek ird meg!

2012. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!