Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nagyon agresszív...

A macskám nagyon agresszív mindenre ez természetes?

Figyelt kérdés

A macsekom bármit csinálok odacsap a kezemre,lábamra és mindig nyívákol közben.

Nem értem mért simogatom dorombol meg minden,de csak gondol eggyet kettőt és oda csap a kezemre.Ez normális?

De a hasát meg a hátánál lejebb nem engedi h simizem csak a fejét ez normális?

Hogy csináljam h engedje h mindenhol vakargassam,simizzem?


2011. aug. 18. 20:04
 1/8 anonim válasza:
10%
lődd le , kva macska... mind olyan , csak kihasználják az embert...
2011. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az enyém azt se engedi, hogy hozzányúljak. Folyton harap és révesre karmolja a kezemet, ha csak közelítek felé.

Persze, ha ő jön az ágyamba, akkor lehet. De ezt nagyon ritkán csinálja csak.

Ő ilyen. Én már elfogadtam, hogy nem lehet csak úgy simogatni, cirógatni, mint más átlagos macskát.

2011. aug. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
első,téged kéne agyoncsapni egy péklapáttal!!!!
2011. aug. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kérdező

nekünk is van egy ilyen macskánk...de így szeretjük

2011. aug. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó ég. Az ilyen házikedvenc mire jó, etetni? Nem kell agyusztálni egész nap, de lehessen már hozzáérni! xd
2011. aug. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyen a természete, fogadd el...nekem is volt ilyen cicám, a testvérét viszont nem tudtam levakarni, annyira bújós volt. Igazi egyéniségek :)
2011. aug. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.:)

Háát igen csak etetni de máár annyira a szivünkhöz nőtt.:) nem birnánk elvinni vagy agyonlőn.-.-

2011. aug. 19. 10:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?


Fiatalon a simogató kezet is játéknak vélik, és karmolják, harapják, egyenese támadják, mintha valami alomtársuk lenne.


Nekem szerencsém volt egy betegséggel. (No lám, van jó is rossz dologban.) Mikor kölyök korában beteg volt, folyton hozzám bújt. Én meg csak simogattam. Aztán meggyógyult, és folytatódott a karmolós-harapós dolog, ahol abbamaradt. De valahogy rákapott a kényeztetésre, és egyre gyakrabban hagyta magát, ez pedig alaposan megkönnyítette a dolgom!


Ha fiatal a macska, játssz vele végkimerülésig. Mikor már nem tud mit kezdeni a madzaggal, labdával vagy az éppen aktuális játékkal, akkor kezdd el simizni. Persze lehet hogy feléled, és karmol-harap újra, de már nem olyan erővel. Ilyenkor fojtani kell a játékot, hogy még jobban lefáradjon. Sok-sok türelem és energia kell hozzá, de ha úgy alszik el, hogy közben simogatják, rájön, hogy ez jó dolog. Idővel talán a tiéd is igényelni fogja. Nálam ez volt a másik dolog, ami segített :)


Az enyém a madzagokért bolondult. Egy széken ülve úgy húzogattam a madzagot a földön, hogy áthúztam a combjaimon is. A macskának az ölembe kellett ugrania, hogy elérje a kötél végét. Később már az ölemben játszott a madzaggal. Szerencsére jól oda lehetett szoktatni.


Közvetlenül az ébredés után is lehet simogatni. Akkor még nem olyan vad a kismacska. Sokszor nem is harap, hanem nyalogat (aztán persze harap). Ez is lehet egy megoldás.


Ha már idős a macska és mégis ilyen, akkor talán a kajával és jutalomfalatokkal lehet operálni. De ez csak egy ötlet. Igazából én sem biztos, hogy tudnék mit kezdeni vele :S


Ja, a hátát az én macskám se nagyon engedi. Tűri pár percig, aztán elballag karnyújtásnyi távolságra. Figyeld ki mit szeret, és simogasd azt! Az enyém az állát és a nyakát szereti simogattatni. Néha még nyújtja is a nyakát simizésre. Félálomban pedig a hasát kell simogatni. Vagy legfeljebb az oldalát! Még félálomban is nyújtózik hozzá a kis mocsok! Ha viszont a hátát simogatom, a gerincére fekszik - felkínálva ismét a pociját :)

2011. aug. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!