Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalaníthatom lassan öt...

Ivartalaníthatom lassan öt éves lánycicámat?

Figyelt kérdés
Most megint tüzel és nem szeretnék már kiscicákat.Nagyon féltem, mert az anyját operáltattuk, de majdnem 10cm-es seb volt a hasán, holott itt mindenkitől azt olvasom, hogy nem olyan borzasztó a műtét. Persze az orvos nyugtatott, de nem volt jó tapasztalatom. Ma viszem a kandúrunkat....őt is nagyon féltem:( Hogyan fogja viselni?! Nem szedi ki az öltéseket majd?
2009. ápr. 15. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Ivartalaníttathatod.

A seb akkor nagyobb, ha vemhesen ivartalaníthák a cicát. A legjobban kiskorban, még az első tüzelés előtt vagy után vészelik át, minél öregebb annál nagyobb a kockázat, de így sem nagy. Öt évesen még rutinműtét.

A kandúroddalvégképp nem lesz semmi gond, az én orvosom nem is használ külső varratot, csak elköti belül a herevezetékeket. A here zacskó magától visszafejlődik.

2009. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszodat:), de azért izgulok, hogy ne legyen semmi baj, mivelhogy már nem olyan fiatal. Igaz, az állandó szülés sem vezethet semmi jóra:(. A kandúrunkkal kapcsolatban pedig már alig várom, hogy túl legyünk rajta! Remélem valóban egyszerű lesz az egész...mégegyszer kösz!
2009. ápr. 15. 10:33
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsétlen állatok...ivartalanítsanak titeket! Nem való nektek állat, mert nem társként néztek rá, hanem díszként...undorító!
2009. ápr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Kedves előttem szóló (kinek a stílusa azért némi csiszolásra szorul)


Nekem a kutyáim és a macskáim is társaim. Nagyon szeretem őket. De nem keverem össze őket az emberekkel.

A egy állatnál teljesen felesleges ivaros voltát fenntartani, mert csak szenvedést jelentenek neki és előbb vagy utóbb betegségeket.

Lehet, hogy neked nem ez a véleményed, szíved joga. (Bár nem tudom mennyi idősen pusztulnak el az állatai, az én legidősebb macskám boldogan él ivartalanítva 20 éve és a legidősebb kutyám 16)

Tehát ha neked nem ez a véleményed rendben, de attól, hogy annyira azonosulsz az állataiddal még nem kell úgy megnyilatkoznod, mintha te is az lennél.

2009. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Persze ivartalaníttathatod. Nem lesz semmi baj. A lánycicáknál nagyobb műtét, de az ő érdekét szolgálja maximálisan. A mi dokink a varratra gézt varrt kívülre, hogy azt nyalogassa és piszkálj a cica és ne férjen a sebhez. Bevált. Jobb a gallérnál, mert az megrémítheti, de az is védelmet ad. Úgyhogy semmiképp nem szedik szét a varratot, mert sok módszer van ez ellen. Pár nap alatt túl lesz rajta és megmenekül egy csomó betegségtől. Kandúrnál pedig tényleg csak pici beavatkozást jelent.
2009. ápr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Az én macskámat 7 évesen műtötték meg, semmi baja nem lett az altatástól. Most is itt van mellettem kettő, éppen ébredeznek, reggel műtötték őket. Mi sosem kapunk semmit a sebükre, még egyik sem nyúlt hozzá. Nagyon intelligens macskáim vannak.:)

Amúgy meg kedves magát is állatnak tekintő válaszoló, az emberek többségét is kasztráltatni kéne. Akkor nem születnének ilyen elmebeteg barmok (mint te) erre az amúgy is túlzsúfolt világra!

2009. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jólesik, hogy többen is megnyugtattatok...köszönöm:)

A 2. hozzászólónak pedig kívánok sok tíz pici cicát, kutyát és nagyon jó egészséget a felnevelésükhöz, persze anyagi jólétet is, mert az is kell millió ártatlan állathoz! A szeretetről pedig szintén nem feledkezzen meg, mert mindegyik elvárja az ember szeretetét és ennyi között, nem valószínű, hogy mindegyikre jut!

Amúgy meg köszönöm az utolsó hozzászóló megjegyzését is, egyetértek vele.

2009. ápr. 15. 13:32
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves lepontozó állatkínzó hozzászólók!

Ha megkérdeznétek szerencsétlen állatot, hogy akarja-e hogy ivartalanítsák, vajon egyetértene?

Lehet megint lepontozni, de akkor is hánynom kell az ilyen emberektől...

2009. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves "állatvédő" Hozzászóló!

Igen, lepontozlak! Na, nem azért, mert más a véleményed, hanem a megnyilvánulásodért....az állatoknak elnézném:)...Neked nem.

2009. ápr. 16. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!