Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért esküsztök a száraztápra?

Miért esküsztök a száraztápra?

Figyelt kérdés

Ez szerintem elég egyértelmű, h nagyon rossz.Én is etetek vele, mert kényelmes, de nem ringatom magam abba a hitbe h ez jó a cicának!!! Még a prémium tápok is nagyon pocsékak...


Mi az előnye? Rengeteg benne a szénhidrát, gabona még az RC-be is van EGY CSOMÓ, teljesen finomított és dehidratált vackok, nagyon nagy kalória tartalommal. És akkor a prémiumokról beszélek csak és nem említettem whiskast és társait.


Előnyei (állítólag): jó a fogaknak mert rágnak- és a csont nem jó neki, és az ráadásul 100% hús alatt van!! Ráadásul az sem bizonyított h a sterilized tápok bármit is érnek, azt már ne is említsük, h nyers kosztos macskáknál szinte ismeretlen ez a betegség, még ivartalanított hímeknél is!!!


A konzervet meg fikázzátok, holott az sokkal közelebb van a természetes táplálékukhoz, pl mert tele van folyadékkal. És ok a legtöbb rossz és alig van benne hús és a többi marhaság, de senki nem mondja h etessetek tescos konzervvel, mert vannak nagyon jók, normál áron, 60%-os hústartalommal. 10-ed!!!!! annyi szénhidrát van benne, mint a száraztápokban!


Nem lenne logikusabb konzervvel(jó minőségű) és nyakkal, szárnnyal, szívvel, zuzával, májjal(tálalás előtt 1-2 napra lefagyasztva!!!) etetni? Nem kell ehhez szakcikk sem, csak józan paraszti ész! Persze a száraz táp gyártók már átmosták az agyunkat...


Persze mondom, én is adok szárazat de a lehető legkevesebbet, persze ha hosszabb ideig nem vok itthon azt szórok nekik mert kényelmes, olcsó, és nem romlik meg.


Érdekelne, miért vagytok nagy száraztáp mániások, amikor az utóbbi időben két gyakorlati kísérletet olvastam ami alátámasztja h a legjobb a nyersetetés és a legrosszabb a száraz(hiszen nekünk is nagyon rosszat tesz a finomított élelmiszerek fogyasztása, logikus h a macskáknak is akik RAGADOZÓK, tehát nyers étel fogyasztására vannak kitalálva!)


2011. aug. 19. 18:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az én dögöm nem eszi meg a nyers kaját, sem a házikosztot. Éppen ezért azt kap, amit megeszi, és ez többnyire macskatáp, vegyesen nedves és száraz. A száraz olcsóbb, tárolhatóbb, ártalmasságot tekintve szerintem mindkettő egyformán rossz, de ez van.
2011. aug. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk az igaz h finnyásak tudnak lenni! Az enyémek hálisten imádják a nyers husit, konzervet a vitaminok miatt kapnak, mert azt nincs késztetésem itthon kikutyulni :/
2011. aug. 19. 18:56
 3/18 anonim ***** válasza:

Az én macskám egészséges, és köszöni jól van. Emellett a jó minőségű táp olcsóbb mint a hús meg a konzerv. Nekem ez bőven elég. Neked mit fáj hogy más mivel etet? Nem azért etetek táppal mert buta vagyok és kimosták az agyam, egy kis tiszteletet ha lehet (már ha képes vagy rá )! Azért etetek ezzel mert ilyen kedvem van.

Egyedül lakom, nincs is akkorya hűtőm amibe elférne annyi konzerv és hús, mert én nem fogok minden nap mucsáról beutazgatni ezért, meg azon idegeskedni hogy megromlott-e. Mert van 3 kutyám is, akkor meg már őket is hússal kéne, nem? Hát az meg főleg nem férne el. Most akkor vegyek csak ezért egy nagyobb hűtőt?

Arról nem is beszélve hogy az én macskám nem eszi meg a csontokat, csupán elnyalogatja egy kicsit. Vagy ha igen akkor jól beleragad a fogába és szenvedhet.

Ő maga is szereti a tápot. Sőt. Akármit adunk neki, megeszi, de csak a táptól lakik jól. Ha nem adok neki egy bizonyos minőség fölötti tápot akkor elkezd fogyni és mindig éhes marad.

És nekem macskám van, nem vadállatom. A macska háziállat. Ha természetesen kéne tartani, akkor már enni se adnék neki hisz a vadállatokat nem természetes etetni (nem is engedik az igazi vadállatoknál). Sőt ezek után majd a bogyókat fogom enni a fáról mert a bolti kaja nem természetes és az eladók gonosz agymosók, és majd ha beteg lesz a gyerekem akkor hagyom meghalni mert az természetes szelekció? Ugyan már. Te etess amivel akarsz, de hagyjál mást is. Szerintem nem azzal van a baj aki táppal etet, ami egész véletlenül másoknak pénzt hoz. Hanem inkább azzal aki mániákusan minden mögött csak a rosszat keresi és meg van róla győződve hogy mindenki csak ártani akar neki és rajta meggazdagodni. Nekik ez a munkájuk. Te is dolgozol, nem?

2011. aug. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ja és a józan ész semmire sem elég. Nem tudhatod józan ésszel, hogy miből milyen aránnyal kell egy állatnak. Én meg azt az időt és pénzt amíg ezeket megtanulnám meg kikutyulnám és megvenném, inkább az állataimmal töltöm.
2011. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Na, én véleményt kérdeztem, ha nem vonatkozik valami rád, ne vedd magadra, ezek szerint vonatkozik!!!

Miért tisztelnélek, ha nem csináltam olyat, ami tiszteletlen lenne? VÉLEMÉNYT kérdeztem :D Kicsit paranoiás vagy, de ne foglalkozz vele! Persze h egészséges a macskád, nem méreggel eteted, te is egészséges lennél x ideig ha csak parizert ennél, aztán x időn túl nem. Nem ez a lényeg. Én azt kérdeztem miért vtok száraztáp pártiak, ha tudjátok h nem jó. Értem az indokaidat, a felháborodásodat kevéssé, de mulattat :)

2011. aug. 19. 19:10
 6/18 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vele tisztában hogy nem jó és ezt nem te fogod eldönteni. Az én véleményem hogy a megfelelő minőségű táp jó.

A macskának pedig nincs szüksége változatosságra mert nem ember. Emiatt teljesen felesleges azzal jönni, hogy ha én x ideig parizert ennék mert én meg nem vagyok macska. Arról nem is beszélve, hogy ezt a példát a ROSSZ tápokra szokták hozni, én pedig nem whiskassal meg ilyen szemetekkel etetem az állataim.

2011. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Alapvető tévhit 2!!!

A macskának igenis van szüksége változatosságra! Mit is eszik egy macska úgy amúgy? hopp egy madár, aztán egy gyík, aztán egy egér, nem szakosodnak pl csak verébre! :D Ez is józan paraszti ész. Az is h minden TÁP MÁS ARÁNYBAN TARTALMAZ vitaminokat és tápanyagokat. Ezért egyes tápokban valamiből több, másból kevesebb van. És te nem vagy agyilag átmosva???? Egy db macska táplálkozással foglalkozó kísérletet nem olvastál el, csak elfogadtad a kényelmeset, gratula. De nekem mindegy hál isten nem vok a macskád!

2011. aug. 19. 19:17
 8/18 anonim ***** válasza:

Honnan tudod mit olvastam és mit nem? :) És látom nagyon mulattat amikor már tombolsz és személyes támadásokkal próbálkozol, arra utalva hogy milyen borzalmas élete van a macskámnak, mert jobb nem jut eszedbe! ^^ Ez mind a nyugodtság jele, gondolom.

Tanulj egy kis elfogadást. :) Én nem azért voltam felháborodva mert te nem táppaol etetsz csak, hanem mert nem tudod elfogadni hogy más meg nem. Hidd el, csak a saját életed nehezíted meg ezzel.

2011. aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azért háborodtam fel végül mert értetlen vagy, méghozzá direkt. DE látszik nem olvastad el, mit írtam, én is etetek táppal IS. Tehát nyilván nem az a bajom, h te is. De légyszíves ne értetlenkedj itt tovább.
2011. aug. 19. 19:25
 10/18 anonim ***** válasza:
És te elolvastad ami én írtam? :) "Én nem azért voltam felháborodva mert te nem táppal etetsz >CSAK<"
2011. aug. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!