Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatkínzásnak számít ha...

Az állatkínzásnak számít ha kint tartom a macskát?

Figyelt kérdés

Az egyik haverom is kinn tartja a macskáját.Ez nem számít állatkínzásnak?Szerintem nem mert nem fáj neki. XD

És szerintetek?


2011. aug. 20. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Sima házimacska? Mert ha vmi fajmacsek, amit 80 ezerért vettél a tényésztőtől, akkor lehet, nem örül, hogy kint kell lennie. De egy házimacska boldogan elvan kint.
2011. aug. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milliom macska él csak kint. Viszont számítani lehet rá, hogy elmegy, elüti autó, mérget eszik, elkapja egy kutya, betegséget szed össze más macskától, stb.
2011. aug. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jól néznénk ki, ha már ez is állatkínzásnak számítana.
2011. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dellfil ***** válasza:
78%

Szerintem az lenne "állatkínzás", ha mindig lakásban lenne. Még ha "betondzsungelben" van is kint az a macsek, sokkal jobban érzi magát mint a lakásban. A lényeg, mindig kapjon jó kaját és vizet. Persze "vidéki" környezetben méginkább "bűn" volna benn tartani a lakásban.

Nem azt mondom, hogy végig lakásban felnőtt macska "rosszul érezné" ott bent magát, de szerintem az már nem macska, csak szobadísz. (Ugyanezt érzem minden lakásban tartásra "kitenyésztett" emlősállat eseten.) Nem tartom helyesnek élőlényeket szobadíszként, "jajj de édi!" műtárgyként kezelni.

Mondom ez csak az én véleményem. Nyugodtan ledorongolhattok, de ellenkezőjéről - "jajj de jó a sora a csak lakásban az állatnak, hiszen erre van kitenyésztve" - nem tudtok meggyőzni. :)


dellfil

2011. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 80-ért vagy többért vásárolt macska SEM fog tiltakozni, ha kiengeded. Inkább a tenyésztő az, aki nem örül ennek annyira. Nyilván attól is függ, mennyire biztonságos a környék. Én pl. tanyavilágban lakom, hatalmas területtel, kicsit könnyebb szívvel engedem ki a szobapamacskát ide mint a lakótelepre.
2011. aug. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen sima házi macskám van.Mondjuk már vagy 200szor elkóborolt de nem féltem kemény legény ő.Több mint 4 éves.Ó és köszi a válaszokat!
2011. aug. 20. 22:31
 7/7 anonim ***** válasza:

A 80k Ft-os macskák nem azért nincsenek kint, mert nem akarnak kimenni. Egyik ismerősömnek 150k-t érő, Whiskas cicái vannak, és ha nyitja az ajtót, már szaladnak is ki, úgy kell őket visszavinni a házba.

Nem állatkínzás egyébként. A macskák szeretnek kint járkálni, mászni. Csak így több esély van arra, hogy elpusztulnak valamilyen módon.

2011. aug. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!