Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyamacska nem foglalkozik a...

Anyamacska nem foglalkozik a kölykével. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A cicám most ellett először. Ma reggel két kiscicát találtam, az egyik sajnos már nem élt, a másikkal pedig nem foglalkozik az anyja. Hogyan vezethetném rá, hogy az az ő kicsinye, és foglalkoznia kell vele?

(Nem kérek "ivartalanítsd a macskád" jellegű válaszokat. Köszönöm.)


2011. aug. 20. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
ivartalanítsd a macskád
2011. aug. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
szerintem is ivartalanítsd a macskád
2011. aug. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
ivartalanítsd
2011. aug. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%

ha hozzá értél a macskákhoz akkor cseszheted, mert érzi rajtuk az idegen szagot,,és olyankor eldobja a macskáit.

Amúgy erősen kétlem hogy kettőt fialt.Az én macskám először 6 macskát szült.

2011. aug. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
ivartalanítás
2011. aug. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan simogasd az anyacicát, még lehet, nem tudja mit kezdjen a a helyzettel. tedd oda a kiscicát a cicijéhez, hátha sikerül rákapnia.azt olvastam, hogy, ha a kiscicákat bekenik egy pici vajjal, akkor azt az anyamacska elkezdi lenyalni és nem érzi az idegen szagot.

próbáld meg, hátha... és tényleg nézz körül, lehet, hogy

széthurcolta őket.

2011. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Most akik azt írjátok, ivartalanítás... Érdekelne, mit csinálnátok mondjuk hat kismacskával hirtelen? Válasz rá: Ivartalanítás. NEM ez volt a kérdés. Egy konkrét újszülött kiscicáról van szó, vagy őt kéne ivartalanítani????

Igaza van az előttem írónak, ha megfogtad, bepipulhat a macska, vagy elviszi, vagy nem foglalkozik vele. Várj egy kicsit, hagyd magára. Ha tényleg nem megy oda a kicsihez, próbáld meg te etetni, állatorvos segítségével, vagy a kiscicáknak kapható tejpótlóval. De mivel ennyire pici... meg még aug. 20. is van... Szurkolok nektek!

(A macskáim ivartalanítva vannak egyébként. De ha minden állat ivartalanítva lenne, többé nem születnének állatok...)

2011. aug. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ivartalanítós válaszokat. Tényleg, igazán sokra mentem velük.

Nem akartam belemenni, de azért nem lett ivartalanítva, mert mindenképp szerettem volna, ha legalább egyszer lesznek kölykei, és hogy legalább egyszer megtapasztalja hogy milyen anyának lenni. (Most meg lehet kövezni, meg lehurrogni a véleményem miatt. :))

A kiscicához muszáj volt hozzáérnem, mert csak a halott volt az elléshez készített kuckóban, az élőt a doboz mellett találtam a padlón. Már mindenhol szétnéztem, sehol nem találtam több kiscicát. Ezt nyalogatja az anyja annak ellenére is, hogy hozzáértem, de az emlőihez nem nagyon engedi, és ellökdösi magától. Próbáltam az emlőkhöz tenni a cicát, de nem nagyon kapott rájuk...

Mindenesetre az értelmes válaszokat nagyon szépen köszönöm. :)

2011. aug. 20. 12:53
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy az élő kiscica is nagyon legyengült, esetleg éjjel meghűlt. azért próbáld meg együttartani az anyjával.

én is szurkolok Nektek, hogy az a pici megmaradjon.

2011. aug. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Majd megírod, mi lett a picivel?

(Egyébként az én macskámnak mindig csak 1-2 kölyke született, nem feltétlen kell 6 cicának lennie..)

2011. aug. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!