Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon fontos, tudtok nekem...

Nagyon fontos, tudtok nekem segíteni vagy bármit tanácsolni?

Figyelt kérdés
szerdán a 2 éves cicámnak négy kiscicája született. másnapra ez egyek kiscica sajnálatos módon elpusztult. tegnap az anyjuk elment reggel otthonról és csak délután jött haza. mikor megjött elfeküdt és fetrengett, valószínüleg mérgezett egeret ehetett. adtunk neki tejet és túlélte, de viszont amikor beraktam a kölykeihez, nem foglalkozott velük ezért még egy kiscica meghalt. ma az anyjuk megint elment reggel otthonról, de még nem jött haza. nagyon aggódom! mi lesz a kiscicákkal? és mi van az anyjukkal? lécci segítsetek! ha esetleg az anyjuk mégsem élte túl a mérgezést, és elpusztult, van rá esélyem, h a kiscicákat valamilyen módon megmentsem? lécci segítsetek! belebolondulnék, ha az anyjuk is elmenne és a kiscicák is!:( előre is nagyon köszönöm mindenki válaszát!
2011. aug. 20. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

csak reménykedni lehet, hogy a mamacica visszatér és gondozza a két kicsit.

sajnos Te nem tudsz újszölött cicákat felnevelni, bármennyire szeretnéd, szinte lehetetlen.

nagyon sajnállak, együtt érzek Veled.

2011. aug. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi. de ha nem jönne vissza vagy ha visszajönne, és nem gondozná a megmaradt 2 kicsinyét, esetleg nem tudnám én óvatosan cumisüvegből itatni a kicsiket? vagy valahogy megmenteni? úgy szeretném ha legalább ők megmaradnának nekem. így is annyira fáj, hogy talán az anyjukat nem is látom többé:(
2011. aug. 20. 16:43
 3/13 anonim ***** válasza:

ha holnapig megmaradnak vegyél valahol macsaktejet, vagy tápszert, és fecskendővel, szepszeppebtővel próbálj a szajukba cseppenteni. naponta ötször -hatszor kell etetni őket.

esetleg kérj állatorvostól tanácsot telefonon, hogy holnapig mit csinálj. talán egy kis langyos tehéntejjel is

kibírják holnapig.

nem tudom hol élsz, de lehet kapni cicáknak kis cumisüveget is.

egy fél literes műa. palacba tegyél meleg vizet, jól szorítsd rá a tetejét, és húzzad bele egy meleg zokniba. egyenlőre anyatespótlónak megteszik.

2011. aug. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

* szemcseppentővel... jaj nagyon siettem a válasszal.

remélem jó vége lesz. majd írjál .

2011. aug. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi neveltünk már fel újszülött kiscicát, amit egy purdé épp be akart dobni a folyóba, de keserves volt, a húgom még az iskola szünetében is hazarohant megetetni. Felnőve viszont elég antiszociális lett, valószínűleg szüksége lett volna az anyja gondozására, tanítására, az alomtestvéreivel való játszásra. Meg lehet próbálni megkísérelni a felnevelésüket, két-háromóránként etetni kell cseppentővel, a feneküket pedig nedves ronggyal törölgetni, mert csak így tudnak eleinte üríteni, emellett kell nekik infralámpa és/vagy meleg vizes palack. Ha képtelenek vagytok vállalni a felnevelésüket, akkor ne hagyjátok tétlenül éhen halni őket, inkább egy felnőtt segítse át őket a... Kegyetlenség ilyet írni, le lehet pontozni, de még nagyobb tragédia a lassú kínhalál nekik. Sajnos a túlélési esélyeik ilyen pici korban elég kicsi :(
2011. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nagyon köszi az ötleteket! hétfőn veszek nekik cicatejet ha addig kibírják. és az üvegest is bevetem. még arra gondoltam, hogy esetleg az egyik ismerősömnek van anyacicája, ő örökbe fogadhatná addig, amíg anyára van szüksége. de vajon az anyacica elfogadná?
2011. aug. 20. 16:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

meg lehet próbálni a pótmamát, simizzétek össze a saját kölykeivel, hogy a szagok keveredjenek.

egy próbát megér.

a teszkó holnap nyitva lesz, cicatejet ott lehet kapni.

2011. aug. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
FELELŐS ÁLLA TARTÁS!!Óh istenem, emberek!!!!! Én ma hoztam haza 3 teljesen lesoványodott, kb 1,5 hónapos kiscicákat az út széléről egy dobozban... Ne szaporítsatok! Büntetni kellene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Annyira pipa tudok lenni az ilyenekre..Nekem ha vemhes lett a cicám, hiába hogy sajnáltam őket, kivetettem belőle, ivartalanítással együtt.Millió cica szenved a sintértelepeken, az utcákon. Ha macskát vállalsz ivartalaníts!!!! Ha nincs rá pénzed, ne vállalj macskát! Én az ilyeneket legalább 30ezer ft- büntetném,majd utánna ivartalanítanának az biztos...
2011. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
de nekem van rá pénzem. és kellenek kiscicák is. nem gondoltam volna, hogy ilyen baj lesz. eddig nem volt gondunk ezzel. az anyacica apját is én neveltem a testvérével és az ő anyjával együtt. soha nem gondoltam volna, hogy ilyen történhet meg vele, pont akkor, amikor kicsinyei születnek. és én is utálom azokat az embereket, akik rosszul bánnak az állataikkal vagy eldobják őket. én nem ilyen vagyok. élek-halok a macskáimért. hatalmas öröm az, amikor kiscicák születnek, és mindent megpróbálok elkövetni azért, hogy a kiscicák megmaradjanak!
2011. aug. 20. 18:05
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kellenek a kiscicák is? Mert úgy számolj hogy akkor őket is kell ivartalanítani.. Akkor már mindjárt más..
2011. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!