Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha szeretnék cicát, de nincs...

Ha szeretnék cicát, de nincs sok pénzem (kicsi fizetés), inkább mondjak le róla?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Állatot csak akkor vállalj, ha tudod állni a költségeket. Etetés, játék, oltás, hirtelen orvosi költség stb...Egy macska 10-en évekre szól, ezt is figyelembe kell venni.
2011. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2011. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
26%
Egy macska akkor is boldogan, sőt boldogabban él ha nem veszel neki mindenfél macskasampint meg ruhákat.........fujjj
2011. aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mi nem tudtunk lemondani róla, mert az a cica halálával lett volna egyenlő, ezt pedig nem tudtuk hagyni. Később kiderült, hogy beteg, (szó szerint én sem tudom, bőrbetegség) és most szenvedünk a kiadásokkal rendesen. De volt olyan cicánk, akit egyszerűen megtépett valami másik állat, és ezért kellett kezelni. Váratlan kiadások mindig adódhatnak, erre fel kell készülni anyagilag, ha nem megy, akkor nem kell erőltetni.
2011. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ne mondj le róla! úgyis egy hálátlan dög lesz csoda ha naponta látod 5 percet!
2011. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

12:33... Ennek meg mi értelme?


Kérdezőnek: egész pontosan mennyiről van szó? Mert mondjuk, ha hozol ingyen egy már ivartalanítottat, akkor arra pl. már nem kell költeni, plusz az első oltásaira sem, ha már a menhelyen megkapta. Innentől kezdve éves oltások kellenek, plusz a havi etetése. Az etetést simán meg lehet olodani havi 2500-ból úgy, hogy prémium tápot veszel neki nagy mennyiségben, amivel hónapokig el van. Ha jó minőségű a táp (én az Acanát ajánlom, olcsóbb kategória, de nagyon jó minőségű) akkor nem kell mellé semmilyen konzervet, vagy egyéb lónyálat adni, tökéletesen elég a táp.


Induláskor azért jó ha veszel egy macskakaparót, de igazából ez nem muszáj... Anyámék macskái pl. nem használják a kaparót, hanem egy lestrapált kis puffot...

Egy alomtálat kapsz 2ezerért is, hordozót is kb. ennyiért, alobmól sem kell a legdrágább, elég a 3-400 forintos is (kb. 1,5-2 hétre elég egy ilyen zsák). Játékokból pedig elég egy-két labda, amit pár száz forintért már bárhol vehetsz.... Etető és itatótálnak elég egy régi mélytányér is...


Igazából kis fizetésből is nagyon jól lehet tartani macskát. Mi sem élünk jól, have szinten keresünk a párommal ÖSSZESEN 130ezret, mégis meg tudjuk oldani, hogy Royal Canint egyen a cicusunk. Tapasztalatból mondom, hogy egyáltalán NEM KERÜL SOKBA, ha az ember normálisan tartja a macskáját. Havi szonten nem sok, az éves oltásoknál pedig kicsit össze kell húzn a nadrágszíjat és kész.


Remélem, segítettem.

2011. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak: nagy vonalakban igazad van, DE: számítani kell váratlan betegségre is, ami esetleg tízezres nagyságrendű is lehet. A mi lakásban tartott cicánk pl. most lett beteg vírusos macskanáthával,(oltva van, ezért enyhe lefolyású lesz)nyilván a cipőnk talpán hoztuk be. 3 e Ft volt az injekció, egy még biztosan kell. Múltkor a lököttke leugrott a szekrény tetejéről, részleges izomszakadása lett, az is benne volt 8 e Ft-ban.
2011. aug. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
egy macskát ingyen is kapsz és vannak olcsó tápok is de attól függ panelba kell v. kertes házba stb.
2011. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Most arra nem térek már ki, hogy vannak olcsó tápok, meg ingyen van a macska... De igazuk van, akik a hirtelen esetleg nagyobb kiadásokat írják. Ha hirtelen baleset éri, rossz állapotba kerül, stb., akkor azonnal vinni kell, nem lehet várni mondjuk a következő fizetésig.
2011. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek! És ha azt mondom, hogy a cica már megvan, két hete, és az utcáról mentettem meg?
2011. aug. 21. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!