Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tanácsoltok lakásban...

Mit tanácsoltok lakásban tartott macskáknál? Miként érdemes tartani?

Figyelt kérdés
Egy lány macskáról van szó 2 hónapos és ivartalaníttatni fogjuk! Olyasmire vagyok kíváncsi h pl.: h kéne elrendezni fekhelyet az almot miként lehet alomhoz szoktatni mi a helyzet a lelógó függönyökkel meg terítőkkel és hasonlókkal kapcsolatos tippeket szeretnék kérni!
2011. aug. 21. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A fekhelyét ő választja ki legtöbbször:). Alomba mindig rohangálni kell vele, ha keresi a helyet. Nem árt jutalmazni sem esetleg utána. Függönyt a miénk nem bánt,terítő nincsen. Lepedő alá bekúszik, mindenhová felmegy, mindent lever. Amúgy meg lehet szokni:D. Igaz, az enyém picit mintha hiperaktív lenne. De él és egészséges. Van mellette egy igős herélt macska.Általában rajta tombol:).
2011. aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A kajás tálját/ivóvizes tálját ne tegyétek az alomhoz közel, a lehető legtávolabb, hiszen nekik sem kellemes, ha evés közben érzik a sz*rszagot. Az alvó helyét az ágyad mellé tedd, mert szeretnek a gazdi közelében lenni. Abban, hogy miként lehetne alomhoz szoktatni, abban nem tudok tanácsot adni, mert az én cicám szobatiszta volt, amikor megkaptam. Szerintem, ha megkapod, mutasd meg neki az almot, hátha veszi, hogy mi a helyzet. Ha a házban több helyre helyezel neki el játékokat, gondolok itt olyanra, hogy egy kindertojásban lévő játékra rákötsz egy cérnát, a cérnát pedig a kilincsre, az ilyenekkel el tudod terelni a figyelmét a függönyökről/terítőkről. Szerintem fontos dolog, hogy beszerezz egy vízspriccelőt, amivel tudod fenyíteni. Pl., ha meglátod, hogy a konyhaasztalon mászkál, akkor lefújod, így összerakja majd a dolgokat, hogy, ha oda felmegy, akkor kap. Remélem tudtam segíteni, nálam mindezek bejöttek. :)
2011. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha két hónapos, akkor ő már tuti szobatiszta:) Esetleg, amíg megszokja a helyet, pláne, ha nagyobb a lakás vagy több különálló helyiség van nem árt akár kettő vagy 3 alomtálcát is elhelyezni, ami persze később majd redukálódik 1-re. Úgy kell rászoktatni, hogy beleteszed és a kis mancsával megkapirgálod egy kicsit az almot és akkor fogja tudni, hogy oda végezheti a dolgát, mert ott el tudja kaparni:)

A függönyt nem minden macska veszi birtokba, de én biztos ami biztos eleinte leszedtem amelyiket féltettem:) Ált. nagy korukra lenyugszanak.

2011. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kaparófát elfelejtettem említeni! Az is jó, ha van(és ha meg akarod őrizni pl. az ágyad:)).
2011. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem bent van a cicám 1 éves lány cica. A terítőkkel nincs gond! Nincs alomra szoktatva hanem mivel kertes házban lakunk kikéreckedik az ajtón és az udvaron végzi a dolgát! A fekhelye a kandalló előtt van de álltalában inkább a kanapén fekszik!
2011. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Terítő inkább ne lógjon le hosszan, h ne ingerelje, függönyöm nekem nincs a cicák miatt. Általában maguktól alomhoz szoknak csak bele kell tenned a cicát, és megkapargatni a lábával az almot. Én a fedett alomtálcát ajánlom: kevésbé tudja kikotorni az almot belőle és jobban megfogja a szagokat.

Tányérból inkább porcelánt vegyél! Nincs mellékíze, jobban szeretik a ciccek.

Fekhelyet ne vegyél úgyis ott aólszik ahol neki tetszik! Illetve én kibéleltem a szállító boxát, ha akar ott alhat. Én vágom a cicáim karmát, h ne tegyenek semmiben kárt! Erről azonban először az állatorvossal konzultálj!!!!

2011. aug. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja! Valaki írta a cérnára függesztett játékot... TILOS vele egyedül hagyni, mert ha lenyeli a cérnát: a: meghal, b: marha drága lesz a műtét!!!! Ilyennel csak veled játszhat, minden cérnát és fonalat tüntess el!
2011. aug. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!