Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatnék a cicámnak kutyakonze...

Adhatnék a cicámnak kutyakonzervet macskakonzerv helyett?

Figyelt kérdés
Van valami égbekiáltó nagy kölünbség a kettő között, ami miatt károsan hatna a cicámra a kutyakaja, vagy csak üzlet az egész? Mert áttérnénk a kutyakajára, gazdaságosabbnak tűnik.
2009. ápr. 16. 07:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem lesz gond.Néha ha este jut eszembe h nincs itthon kutyakaja és a kisboltban csak macskatáp van akkor azt veszek gyorsan a kutyáimnak,és nem lett semmi bajuk.Annyi különbséget láttam h a cicakaja apróbb.Szerintem a konzervnél még ennyi kül. sincs.
2009. ápr. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Összetételében van különbség. A macskakajában több szénhidrát van, ezért nem szabad a kutyának macskakaját adni. Szerintem gond nem lesz, legfeljebb többet fog enni belőle.
2009. ápr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmanként nem gond, de rendszeresen semmiképp nem javaslom, mert a macska ragadozó, nem mindenevő, ezért más összetételű táplálékra van szüksége, mint a kutyának.
2009. ápr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Illetve a cicáknak készült tápok, konzervek sokkal pépesebbek, apróbb darabosak, mint a kutyatápok és konzervek. Én biztos nem adnám. Hisz a cicunak sem lehet bármit adni.
2009. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy tudom, hogy a fehérje-összetétele is más. Ezért nem szabad kutyának macskatápot adni és fordítva sem. A májukat (is) károsítja!

Állatorvost kérdezz meg, ő pontosabban elmagyarázza. De én úgy tudom, hogy egyátalán nem tesz jót a cicusnak a kutyatáp!

2009. ápr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
A kutyakonzerv kutyáknak készült, a macskakonzerv meg macskáknak! Tehát nem adnék kutyakonzervet a cicámnak.
2009. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van, amiben más az összetétele, hiszen a szervezetük is más, és ezalapján állítják össze (gondolom). Ha alkalmanként nincs más, akkor biztos nem gond, de ne hosszú távon. Szerencsére nekem papagájaim vannak, többféle, ott egyszerűbb az átjárhatóság, hiszen azonos az étrendjük, magevők és gyümölcsevők, és náluk meg tudom csinálni (egészségkárosodás és egyebek nélkül), hogy azt adom, ami éppen van (pl. nagypapagáj kaja ritkábban van boltokban, mint hullámos). De a kutya-macska kicsit másabb. Megeszi, persze, amúgy meg ha tudsz, adj neki rendes ételt is, ne csak tápot. Nagyim falujában a leölt csirke maradékát mindig megkapják, és megeszik.
2009. ápr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A macskakajában sokkal több a fehérje, mert nekik erre van szükségük. Alkalmanként nem lehet gond belőle, de hosszútávon hiánybetegségek alakulnak ki óhatatlanul és károsul a májuk.
2009. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nincs köztük különbség, csak ugyanazt a cuccot más dobozba töltik... :)
2009. ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
13:37 - A TESCO-s esetében biztos :-D
2009. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!