Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan etessem megfelelöen a...

Hogyan etessem megfelelöen a macskáimat? (mennyit, miböl, hányszor. )

Figyelt kérdés
Komolyabb macskások, tenyésztök véleménye érdekelne. Prémium(80% hús) tápot és kitekat alutasakosat kapnak, ez fér ki a keretböl.. Hányszor,miböl,mennyit adjak nekik? Állhat elöttük a száraz, vagy ne, egyszer egy nap, vagy többször keveset? két ivartalan 4,5kg-os nöstény, lakásban tartott macsekról van szó.
2011. aug. 22. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Reggel mehet nekik két maréknyi szárazkaja,amit meghagynak azt ott hagyhatod késöbbre.Este pedig a konzerv(én így csinálom már 5 éve)nem 5 éves a macskám hanem volt már vagy 5
2011. aug. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az RC tápra váltottam már vagy fél éve, mert a mezei tápok és alutasakos kajáktól folyton beteg volt, allergia, szőrbajok, stb. Semmi mást nem adok neki csak vizet, de abból van neki kinn 4-5 kis tálka a lakás különböző részein, mert utálja a kajás tálja mellett. Nem drágább megvenni 2kg RoyalCanine-t, mint a szar kaját a kukáb dobálni és orvoshoz vinni hetente!

Gondold meg!

2011. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az alutasakosat nem tudom elhagyni, mert "követelik" bizonyos időközönként... Abból vehetnék jobbat, de az Applaws szerintem van olyan jó, mint a RC.
2011. aug. 27. 08:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is követelte vagy 3 napig... majd rájött, hogy mostantól ez van. Amúgy ha nincs baj a cicáiddal, akkor nincs ezen mit variálni, nálunk azért kellett kilőni az alutasakost meg az Ultima tápot és a többi "szart" mert beteg volt tőle folyamatosan.. és nagyon szarul nézett ki. volt olyan, már miután elmúlt 1 éves, hogy 2,2kg volt. Siralmas volt szegénykém. Most 3,5 kg és gyönyörű. Meg is hálálja, hogy jól van tartva, előtte agresszív volt és kedvtelen, haragos és szomorú. Na ez a korszak elmúlt..

Amúgy nekem 1 cicám van, de egy 2kg-s RC táp több mint egy hónapig kihúzza, én magam is meglepődtem.

2011. aug. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És a veséjével nem lettek problémák amiatt, h nem kap csak szárazat?

Párom azért ragaszkodik az aluhoz, mert egyszer mikor el akartuk hagyni, beteg lett egyikük(véres,cseppezös vizelet) és bár az állatorvos nem mondta,neki szent meggyözödése,hogy azért volt, mert kevesebb vizet visz be. mondjuk az hozzátartozik, hogy akkor még nem prémium tápot kaptak

2011. aug. 27. 12:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Eddig emmi baj nem volt a veséjével, bár még fiatal, 2 éves. Azért írtam, hogy 4-5 tálka is kinn van neki, mert erre tényleg figyelni kell, hogy megfelelő folyadékot igyon. Sőt még mindezek mellett is rászokott a csapból ivásra ha látja, hogy a fürdő körül vagyok, akkor odaül és szól. De rengetegszer veszem észre, hogy lafatyol valahol, valamelyik táljánál. Nálunk ez bevált. Nincs semmi stressz nekem, hogy most megint mit adjak, megeszi-nemeszi, hol hullik csomókban a szőre és most éppen mi a baja, miért levert..? Ő meg néha kap mellé kis csirkehusit nyersen.. vígaszul, mert ő is szerette az alutasakost, de a vége felé már többet dobtam a kukába, mint amennyit megevett, szóval nem volt értelme.

Én is azt gondoltam azelőtt mint sokan mások, hogy hát egy macskával nincs gond, egerészik, stb. gyerekkori emlékeim szerint falun is megéltek a macskák, aztán mikor sajátom lett, persze, hogy az a legfontosabb, hogy egészséges legyen, ne olyan csapzott kóbor mint amit falun látok sokszor. (Senkit nem akarok ezze megbántani, ez az én véleményem)

Csomó olyan dolog van amire egy macskának szüksége van és rengeteget kísérleteztem, mire azt mondtam, rendben, feladom, én nem vagyok szakértő ebben, biztos nem véletlenül kerül ez ennyibe és biztos nem véletlenül falja a macskám.

Egyszer olvastam valahol hasonlatképp, nago tetszett, hogy az alsó és középkategóriás tápok és eledelek olyan tápértékkel bírnak, mintha egy ember csak vajas kenyérből próbálná az összes szükséges dolgot bevinni a fejlődéshez.

Nem akarlak meggyőzni, csak válaszolok a kérdésedre.

Üdv

2011. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Még annyit kérdeznék, hogy naponta hányszor és milyen mennyiséget kap.
2011. aug. 27. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Reggel kap egy maréknyit, aztán ha elfogy délutánra és nyavalyog, akkor még kap egy kicsit. Aztán este is egy maréknyit, az kihúzza reggelig... és ugye a víz! Sok legyen előttük. Ha esetleg úgy döntöttél, hogy kipróbáljátok, akkoris adj nekik minimum 1 hetet, hogy megszokják. Úgy értem, ha hisztiznek, te meg se halld. Tudom, hogy fura, meg szívszaggató, de megszokják és utána nem lesz bajlódás az orvossal, meg többivel. Én a 33as sensible-lel kezdtem. Ovostól kaptunk egy kis csomag mintát és falta, mintha muszáj lett volna, utána kipróbáltuk az outdoor-t is, mert kinti-benti cica, azt is falta, szóval ezt a kettőt váltogatom, egyik hónapban ez a másikban az.. De van, kifejezetten ivartalanított cicáknak is.

Tudom ez kutya téma, de pl szüleim 2 nagy malamutot etetnek frieskies-zel és hát, rengeteg baj van velük...

Én a prémiumra esküszöm, nem az orvosokra.

De amúgy a csomagoláson van adagolási mutató is.

Sok sikert, majd írj, vagy kérdezz itt, hátha tudok még segíteni.

2011. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!