Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Válaszolnátok pár kérdésre...

Válaszolnátok pár kérdésre egy kiscicával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy hosszú lesz!


Kezdem az egyszerűbb kérdéssel:

Mennyibe kerül egy kiscica befogadása és tartása egy lakásban? Mennyibe kerül a kaparófa, fekvőhely és az enni+innivaló?


Aztán itt van a bonyolultabb kérdés is:

8. emeleten lakunk egy kis lakásban. Szeretnék örökbefogadni egy cicát, de félek, hogy kiesik az ablakon. Nemrég cserélték ki az ablakainkat, úgyhogy ki lehet nyitni akár bukóra is. Meg van felhúzható szúnyogháló. Nagyon veszélyes lenne itt cicát tartani? Csakmert nem szeretném veszélybe sodorni egy cica életét:(


Ha valamit nem értetek kérdezzetek nyugodtan, mert lehet, hogy értelmetlen dolgot írtam...(Iszonyú fáradt vagyok.)


2011. aug. 22. 22:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nem kerül sokba egy cica tartása.almot kell venni és cserélni mindig rendesen.a kaját megfőzheted magad ..de vehetsz is.kaparófa ára változó..de nem drága.

ha figyelsz a cicára akkor nem fog kiesni az ablakon..főleg ha szúnyoghálós.

sztem nyugodtan befogadhatod..imádni fogod és ő is Téged!:)

2011. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Amíg nagyon pici úgysem tud felugrani az ablakig, de azért a szúnyogháló legyen felhúzva, és ne hagyd magára ha nyitva van az ablak; míg meg nem szokta az új helyét mindenképp csak bukón legyen nyitva. a kaja meg rajtatok áll mi is ilyen ételmaradékokkal etetjük mint pl rizs ebben a kicsire szeletelt répa karikákat is megette, legdrágább macskakaja amit vettünk neki a Coopos macskakonzerv
2011. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Am mintha úgytudnám hogy a macska 10 vagy 9 emeletet szuhanva is túlélheti az esést... vagy nem?:D xdd nemtudom :D

lehet csak 2 xdd:D

2011. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a harmadikon van cicám. Szúnyogháló az ablakokon. Kaparófa házilag: egy négyzet alakú deszkába függőlegesen beleillesztve egy hokedliláb. (imádja). A kajája nem túl drága, ha nem szoktatod a drágára. Szilikonos macskaalmot használ, ami igaz, hogy drága, de sokáig jó, csak a kakit kell kiszedni.
2011. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A tartása nagyjából annyiba kerül, amennyit szánsz rá. Nekünk ami kiadás volt, az a két tálka, 300 Ft, alomtálca és lapát 3000 körül, és ennyi. Illetve csináltunk neki házilag kaparófát, de még soha nem használta, csak a szőnyeget meg a kanapét hajlandó kaparni. Szóval végül is egyszeri kiadás az az alomtálca, ha van otthon tálkád.

Kaparófának nemrég láttam, hogy a szomszéd azt csinálta, hogy az előszobában a fűtéscsőre tekert kötelet, és azt használják a cicái.

Fekvőhely nem kell, úgyis ott alszik, ahol akar. Az elején ügyeljetek, hogy ne kapassátok el, a miénk már nem is hajlandó máshol aludni, csak az ágyban...

A kaja kihozható havi 2 ezerből, 1/3 konzerv, aztán száraz táp, az alom kb. 3 ezer havonta. Szóval a rendszeres kiadás nem több 5 ezernél egy hónapban. Emellett kell félretenni, hogy ha dokihoz kell vinni, legyen mindig kéznél 20 ezer legalább.

Az ablakok nem veszélyesek, ha bukóra nyitod őket, de a legokosabb, ha azt a helyiséget, ahol szellőztetsz, kizárod, hogy ne mehessen be oda a cica.

2011. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A kaparófa néhány ezer forint, de szerintem szükségtelen, bármelyik bútor oldalán le tudják koptatni a körmüket. A mieink legalábbis fütyülnek a kaparófára.

Egyetlen macskát tartani nem drága, ha főztök, és általában van húsétel otthon, akkor abból tudtok neki is adni, vagy ha konzervet vesztek, abból naponta egy kell neki. A konzervek ára 100-300 Ft között váltakozik. Ebből itt sokan presztízskérdést csinálnak, de nekünk hat macskánk él most már sokadik éve boldogan akciós konzerveken. Mindig azt vesszük, amit éppen akcióznak, 100 Ft körüli áron.

A 8. emelet nem veszélyes, ha mindig odafigyeltek. Soha ne hagyjátok őrizetlenül a cicát olyan szobában, ahol épp szellőztettek! Legjobb, ha szellőztetéskor mindig ott a szúnyogháló. És persze cseréljétek ki fémalapú hálóra, mert a műanyagot lazán szétszedik. Egyébként egy lakásban bőven elég, ha egyetlen ablakon van felhúzható szúnyogháló, a többire tehettek rendesen rögzítettet is.

2011. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt szerencsém kifogni egy nagy akciót egy kisállat-boltban. Lengőajtós alomtálca, kisállathordó-boksz, alom, sok kaja és néhány játék mindössze 10 ezerért. Az alomtálca nagyon megérte! Jó ha doboz van körülötte, és jó ha van lengőajtó. A cica sokkal kevesebb almot visz ki magával. Ha raksz elé lábtörlőt is, tovább csökken a kihordott mennyiség (szinte nulla). A hagyományos alomtálcából saját maga is kiszórja az almot temetés közben. Alomból jó a legolcsóbb. Elfogadja.


A cicabox magáért beszél, bár lehet szállítani a macskákat egyszerű cipős dobozban is. Pláne, ha picik még.


A sok kaja is magáért beszél. Eleinte mindent megevett, aztán ahogy egyre több mindent kóstolt meg, egyre finnyásabb lett. Persze mindig olyan tápot kap, ami éppen van, úgyhogy nem nagyon válogathat, max. panaszkodik. Ha hagyod magad, csupán a kajára elmegy a fél fizetésed! Szóval nem szabad elkényeztetni.


Cicajáték. A legnagyobb pénzkidobás. A cicajátékokat emberek gyártják embereknek! Pingponglabda, cipőfűző, papírgalacsin, kindertojásba rakott gombok. Ennél több nem kell, és jobbat nem is találhatsz. A többi hülyeség! Egyszer játszik velük, és jöhet újra a kilincsre kötött cipőfűző...


Kaparófa. Ez tényleg hasznos lehet. Nálunk van kettő. A fotel mellett és a konyhában. Ha gondolja a fotelbe kapaszkodva nyújtózik, ha gondolja a kaprófát használja. De valószínű szereti, mert a konyhában folyton kaparászik rajta. A szék lábára vagy fűtéscsőre feltekert kötél is jó ötlet. Van ilyen is, és használja. De a strapabíró kötél majdnem olyan drága, mint az olcsóbb kaparófa. Barkácsáruházban méterre kapni, ki kell számolni az igényeket.


Én elsőn lakom. A szúnyoghálót 4 hónaposan még csak kóstolgatja, de az ablakban üldögélni már nagyon szeret. Ez nálam is gond lesz, mert a szúnyoghálót rendesen meg kell erősíteni. De az ablak csak felügyelet mellett van nyitva, mikor játszunk. Ilyenkor természetesen nem mászkál a szúnyoghálón :)

A szúnyoghálós beruházás így jövőre marad :)


Viszont beteg cicát ne fogadj be. Ha picit beteg, akkor se. Illetve állatszeretetből fogadd be, mert az ilyen cicák is megérdemlik. De ha a költségek fontosak, mert mondjuk nem keresel olyan jól, akkor kizárólag egészséges cicát fogadj be! Nálunk az állatorvos volt a legdrágább. Betegség betegség után, mindenféle szövődménnyel, gyógyszerekkel, amik nem használtak, amik használtak de hasmenést okoztak. Injekciók és még sorolhatnám. Alkalmanként pedig 2-3 ezer forintot otthagytunk a dokinál, és volt hogy hetente kétszer is mentük (leszámítva az injekciókúrát, ami egy héten keresztül minden nap kiadást jelentett). A költségek szempontjából: beteg cicát ne!

És ismétlem, csak a költségek szempontjából! Hisz a beteg kiscicából is egészséges nagycica lesz egy kis odafigyeléssel.

2011. aug. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Bukóra ne hagyd az ablakot soha! Erre az egyre nagyon vigyázz! Nekem a pár hónapos cicám így lett öngyilkos. Ki akart menni, a kis buksiját bedugta, de tovább már nem tudott menni. Húzd le a szúnyoghálót és nyisd ki teljesen az ablakot!

Egy kaparóba 1-2 ezer forint, pár száz forintért szinte bármilyen játékot kapsz. Az alomból vehetsz fedettet vagy sima tálcát, de döntöd el. Nekem fedett van, nem terjeng a kakiszag a lakásban, ha nem tudjuk takarítani. A fedett 5-6 ezer, a sima tálca 1-2 ezer. Almot is vehetsz többfélét, pár száz forinttól egészen 4-5 ezerig válogathatsz. A szilikonos almot ajánlom, azt elég 2-3 hetente cserélni (persze a kakit vedd ki). Fekhelyek is egész változatos áron kaphatók, de egy sima fonott egy kispárnával már 2-3 ezer forintért kapható. Kaja terén is igen változatosak az árak. Ha van lehetőséged, akkor Orijennel vagy Acanaval etess, száraz és konzerv vegyesen, de sima husit is adhatsz neki (én megfőzöm a csirkehúst és zöldségekkel összeturmixolom). Az ár az eledel minőségétől függ. Inni csak vizet! Ha úgy gondolod, hogy akarsz tejet adni neki, akkor laktózmenteset vegyél! Számolj az esetleges állatorvosi költségekkel is! Ha mindezt átgondoltad és tudod vállalni, akkor hajrá! Nagyon jó gazdija leszel a cicusnak. :)

2011. aug. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Így már sokkal jobban átlátom az egészet :)
2011. aug. 23. 07:26
 10/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk a fekvőhely és a kaparófa együtt 10 000 alatt :)

Enni innivaló: víz meg néha tej (az enyém szereti, de csak néha adok ínyencségnek :) ) Ennivaló: annyira nem drága, de főzni is tudod. :)

Az én cicám a 3.on lakik ami mondjuk lejebb van mint a 8, de az enyém szinte mindig kint ült az ablakban, egy ideig én is féltem, hogy kiesik, de nem esik ki. :) főleg ha még szúnyog háló is van :) Hajrá!

2011. aug. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!