Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell a macskának tejet adni?...

Kell a macskának tejet adni? Ha igen milyen tejet?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 07:21
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Valamelyik macska bírja a tejet, valamelyik nem. Volt olyan macskám, amelyik imádta és nem volt tőle semmi baja, a másik pedig még a feles tejet (fele tej, fele víz keverék) sem bírta, állandóan hasmenése volt, ha kapott. Úgyhogy szerintem először csak kínálgasd neki a tejet, feles tejet és majd meglátod, hogyan reagál rá.
2009. ápr. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Van külön cicáknak való tej, de gondolom nem 2 forint...


Úgy hallottam a macskáknak nem is kéne tejet adni, és 1 éves koráig nem is kaphat állatorvos mondta meg stb.

Ez nekem újdonság mert mindig voltak cicáink, most is van sok és mindig kaptak tejet. Rendes dobozos tej, amit magunknak is veszünk. Langyosra melegítve, víz nélkül. (vízzel csak ha kevés tej van itthon) Úgy hallottam a vizes tejtől is megfososodnak a cicák.


Én már nem tudom, de nagyon sok helyen olvastam, hogy nem kell nekik tejet adni. De csak ismételni tudom magam, mi mindig adtunk a cicáinknak és sosem volt gond.

2009. ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is van olyan macskám aki bírja és van aki nem. Igy sajnos egyik sem kap, mert aki nem bírja, ő is szertetiés beleinna a többiekébe.
2009. ápr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Van macskáknak tej, ez mindenféle hiperszuperekben is kapható.

De olcsóbb az állatpatikából macsekoknak beszerezhető tejpor. Akár felnőtt cicáknak is lehet adni, ha szeretik, kívánják a tejet, akkor ez a biztos megoldás, hatása jó, vitaminos, és pont ideális öszetételű.

2009. ápr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem állatorvos mondta, hogy nem szabad tejet adni a cicáknak, csak kizárólag macskatejet, mert laktózérzékenyek.

Whiskas tejet szoktam venni, vagy Rossmann-os tejet, erre nemrég találtam rá és kb. fele annyiba kerül, mint a Whiskas.

2009. ápr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is Rossmanos macskatejet szoktam venni a cicáimnak!

Tele van vitaminnal,ásványi anyagokkal,kalciummal,amit a tartós tejből ugyebár kifelejtenek(még lehetne sorolni,mi a különbség embereknek szánt tej és a spec.,macskáknak való tej között).

A whiskas macskatej 300 forint körül van,a rossmanos kb.150-200 forint(whiskas viszont jobb minőségű).

Mindkettő 200 ml-es kiszerelésű,étrendkiegészítő.

A helyedben ilyen speciális,macskák igényének megfelelő tejet itatnék a cicákkal/cicával.

2009. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Állatpatika, macskatejpor, valaki már írta.

Előny: olcsóbb, és nincs tele tartósítószerrel, mint a boltok hűtetlen polcain álló drága változatok. A macskák az emberi tej laktóztartalmára érzékenyek, de a zsírtartalom és még sok más összetevő sem megfelelő RENDSZERESEN.

Alkalmanként egy kevés nem minden cicának okoz gondot.

Köszönöm a figyelmet.

-állatorvos-

2009. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Tehén tejet nem szabad adni a macskáknak!Egyszer volt hogy a szomszéd tehéntejet adott a macskámnak és hányt tőle.Én régen a boltban mikor még volt Whiskas macskáknak való tej mindig azt vettem nekik.Egy kisüveggel 300Ft egy kicsit drága ráadásul egy napig volt elég csak azzal az egy üveggel.Ahol csak egy macska van ott biztos 2-3 napig kitart még a cicatej.Nekem nem egy macskám van.Amikor tudtam venni vettem nekik.De mostanában nem láttam a boltban cicatejet még az állateledel boltokban sem láttam.
2009. ápr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

,,Ma már szinte minden üzletben találkozhatunk kimondottan macskák számára előállított tejtermékekkel, amelyek jócskán megterhelik a gazda pénztárcáját. Ezek a készítmények nem feltétlenszükségesek a helyes macskatartáshoz, a cica szakszerű táplálását nélkülük is könnyen megoldhatjuk. Ha a cicánk szereti a tejtermékeket (és nem megy tőle a hasa), a normál tehéntejet fogja leginkább értékelni, de ha ezt nem issza meg, macskatejre sincs semmi szüksége"

-www.macska.lapunk.hu

2009. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!