Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel kell etetni egy macskát?...

Mivel kell etetni egy macskát? (házikoszt, száraztáp, konzerv) Mit szabad és mit nem szabad neki enni adni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Száraztápot és konzervet külön vagy keverve, figyelj, hogy mindig legyen vize, nyers csirke,pulyka húst és belsőségeket általában nagyon szeretik, és a halat is ( vigyázz hogy ne legyen túl szálkás) de TILOS neki disznó és marhahúst nyersen adni ( mindenféle betegségek és paraziták miatt) de megfőzve, ahogy az ember megeszi, úgy lehet. Néha egy kis tej, tejföl, tejszín(persze cukor nélkül) tojást is szokták szeretni... Bár az enyém már a palacsintámba is beleevett XD
2009. ápr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, még hozzátennném, hogy semmi édesség, mert könyen tönkremegy a foguk, esetleg nagyon ritkán egy kis tejszínhabot, de tényleg ritkán; és tésztát, rizst meg kenyeret ilyesmit sem igazán szabad adni neki, mert számukra alig van benne használható tápanyag.
2009. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Lehet neki házikosztot is adni, viszont arra ügyelni kell, hogy elegendő húst kapjon. (Hiszen végülis ragadozó.) Ha az elején elhatározod, hogy házikoszton akarod tartani, akkor ne nagyon adj neki különféle drága macskakonzerveket és szárazeledeleket, mert hihetetlenül válogatós lesz. A mi macskánk ilyen lett. Ellenben a másik cica, amelyik csak úgy jött hozzánk, szinte mindent megeszik. És "jobb húsban van", mint a mi kis ínyencünk.
2009. ápr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tejjel óvatosan, az enyémnek adtam egy időben más mellé és nem értettem miért hány. Aztán csak később esett le, amikor csak tejet adtam neki "nasinak", hogy a tej miatt hány... De a tejfölt az tényleg imádja. :)
2009. ápr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az enyém kinti cica, kevest eszik (a lakásban), inkább konzervet és tápot adunk neki. sokszor látjuk vadászni, madár, valami rágcsáló és nyáron szöcskéket fogtam bedobtam neki a házba mert ott ült bent. elkapta és megette:)
2009. ápr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! A tejjel vigyázni kell! Nekem 4 cicám van, és imádták a tejet, mindaddig, amíg betegek nem lettek tőle. Eleinte vízzel hígítottuk nekik, majd pedig teljesen vízre váltottunk. Ma már nem is hiányzik nekik, hiszen a vizet is szívesen megisszák. Mindezt az állatorvosunk javasolt, ugyanis a négyből két cica nagyon beteg lett, ment a hasuk szinte megállás nélkül. De meggyógyultak az utolsó pillanatban, szerencsére.
2009. ápr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!