Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicánk ma fégeket hányt,...

A cicánk ma fégeket hányt, amik kb 1,5-2 cm hosszúak és fél centi szélesek, laposak, szelvényezettek és feketék. Milyen férgek ezek, és veszélyes ránk nézve? 18 hetes várandós vagyok!

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal vigyétek dokihoz! Vagy legalábbis holnap mindenképpen. Kapni fog féregtelenítőt, és meg kell majd ismételni.

igen rátok is veszélyes lehet, de macskázás után mindig kezet kell mosni, és nem lesz gond.

2011. aug. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Vidd el állatorvoshoz.

Nagyon felelőtlen vagy, hogy nem féregteleníted megfelelően a mcskát, egyrészt mert ha állatot tartasz, ez is a dolgod, másrészt mert jobban kell vigyáznod magadra...

2011. aug. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak a félreértések elkerülése miatt,a cica 3 hónapos és rendszeresen van féregtelenítve!A dokival pedig beszéltem,és holnap reggel visszük hozzá,csak nem tudom milyen férgek ezek és aggódom!
2011. aug. 25. 22:29
 4/8 A kérdező kommentje:
És még egy apró megjegyzés!Ne ítélkezz kérlek!Évek óta van macskám és kutyám,de ilyennel még nem találkoztam és nagyon megijedtünk a párommal.Azt tudom mit kell tenni,de a kérdés az volt MILYEN férgek ezek!
2011. aug. 25. 22:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, milyen férgek, de csak a cérna és orsó féreg veszélyes emberre is-de ha jól tudom, azok fehérek, ebben nem vok biztos. De ha férget hány egy macska, akkor már nagyon súlyos a fertőzöttsége, és ha volt már hajtva akkor az a gyógyszer nagyon szar lehetett, szólj a dokinak, h mindenképp másikat írjon,m mert olyan nincs h egy hónap alatt ilyen mértékű fertőzöttség történjen, tehát ezek már régebb óta benne vannak a cicában :/
2011. aug. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem orsó az tuti,meg nem is cérna,arra rákerestem neten!Majd holnap kiderül!Remélem nem lesz semmi baja,mert nagyon szeretjük!Köszi a választ!
2011. aug. 25. 23:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Hozzátenném,még a galandféreg is az!
2011. aug. 26. 00:19
 8/8 hell-ikon ***** válasza:

A színt leszámítva, a leírás nagyon hasonlít a galand féregre.

Legalábbis én nem tudok fekete fajról, de attól még lehet.

Sürgősen orvoshoz vele, már önmagad miatt is. Az általában orsóférgekre használt féreghajtók ha jól tudom a galandféreg ellen hatástalanok, más fajta gyógyszert igényel ennek a kezelése.

2011. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!