Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, ha a cica liheg...

Normális, ha a cica liheg vagy vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés

Mióta ez a nagy meleg van 3 hónapos cicáim közül az egyik, aki nem tudja abbahagyni a játékot a hőségben sem, rohangál, aztán leül, lefekszik és liheg. A másik egyáltalán nem, igaz, hogy ő nyugodtabb természetű.

Normális ez a lihegés vagy valami baja van?

Hogy hűtsem őket?

Köszönöm.


2011. aug. 26. 06:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elfelejtettem írni, hogy benti cicák, és a lakásban 33-36 fok van, sajnos, akárhogy megy a ventillátor meg a szellőztetés.
2011. aug. 26. 06:46
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen normális,,így hűtik magukat.Főleg ha sokat futkos ebbe a hőségbe.

Szerintem nem kell hűteni,mert a kimelegedett cica megfázhat.

Nálunk a kutyusunk van így.Mi kitaláltuk azt,hogy a padlóra leraktunk jég akutak és most ezt meg találja és rá fekszik,vagy neki dől vagy a nyakát teszi éppen rá,,nálunk ez vált be. :)

2011. aug. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A cicák ugyan ritkán lihegnek, de ha ilyen hőségben is rohangál, akkor normális jelenség. Ha hagyja,bevizezett kézzel simogasd át időnként.
2011. aug. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy előttem is írták normális, melegük van. ügyelj rá hogy mindig legyen előtte friss hideg víz.
2011. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Ez a hőségtől van,próbáld meg megitatni,majd vizes kézzel vagy ronggyal törölgetni őket.
2011. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális.Bár nagyon ritkán csinálják a macskák én talán 2x láttam ilyet.A bohókás kismacskákra jellemző ,felnőtt már nem strapálja magát ha meleg van ezért nem is lihegnek.
2011. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ha nincs meleg, akkor nem igazán. A melegben nálam is úgy liheg, mint egy kutya. Ha nincs egyéb probléma, rendesen eszik, jókedvű, nem túl sovány, akkor szerintem nem szükséges, de ha gyakran liheg akkor vidd el az állatorvoshoz.
2011. aug. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)

Amúgy igen, bohókás kiscicák még, főleg a "lihegős", nem tudja hőségben sem abbahagyni a rohangálást.

2011. aug. 28. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!