Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet valami baja? (többi lent)

Lehet valami baja? (többi lent)

Figyelt kérdés

2 macskám tegnap, felment a garázsunk tetejére a szomszéd macska megtámadta őket, egyik macskám elszaladt, el is tűnt azóta nem találjuk.

Másik macskám kicsit fájlalja a lábát,ha hozzáérünk, kicsit szomorúnak tűnik szerintem amiért eltűnt a másik, egyébként ha simogatjuk dorombol, ha felvesszük és hozzáérünk a lábához nyávog, gondolom fáj neki, seb nem látszik rajta, de előfordulhat hogy a szomszéd macska megharapta, és amiatt fáj? Vagy megránthatta?

Lehet valami baja tőle? Úgy értem valami olyasmi ami nem gyógyul be magától.


2011. aug. 26. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
ha 1-2 nap múlva sem csillapodik a fájdalma akkor érdemes lenne orvoshoz vinni. bár én a helyedben már most is elvinném.
2011. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy semmi komoly baja nincs, de én is elvinném a dokihoz, biztos ami biztos. Nem veszítesz vele semmit. :)
2011. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha megharapta a másik macska elképzelhető hogy a harapás helyén tályog alakul ki. ebben az esetben a cica belázasodik, nem eszik. ilyenkor doki, ő megnyitja a tályogot kipucolja+antibiotiukum 1 hétig. másnapra semmi baja sem lesz
2011. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hell-ikon ***** válasza:

Az utolsó nagyon jól leírta, hogy mi van ha megharapta a másik.

Ha a nagy verekedésben még le is estek a garázsról, rossz érkezés következtében előfordulhat a csont repedése esetleg törése. Ez utóbbi viszont gyorsan be is szokott dagadni. Repedésnél inkább csak a láb érzékenysége, érintésre fájdalmas nyávogással szoktak reagálni (ill. odakapással a macska vérmérsékletétől függően persze).

2011. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azt is érdemes orvoshoz vinni, mert van pár olyan macskabetegség ami harapás útján terjed. én a helyedben nem haboznék.
2011. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Azt a cicát, amelyik fájlalja a lábát, mindenképp vidd el állatorvoshoz, főleg, ha valami rendellenességet tapasztalsz (pl. elkezde sántítani, bedagad a lába, stb.)

Ha a másik macska nem jön vissza, és szeretnéd viszontlátni, azt tanácsolom kezdd el keresni, kérdezősködj körbe az utcátokban, esetleg ragassz ki hirdetéseket. Ha nem találjátok meg, akkor azt tanácsolom, szerezzetek egy új társat a megmaradt1nek ;)

2011. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy látszik teljesen rendbe jött, nem fáj a lába nincs bedagadva se, a másik meg egy félórája visszajött! Ott volt az ablakban és kaparászott (egy fa-léc van a garázs és az ablak között azon volt)
2011. aug. 26. 22:35
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem a macskám abba halt bele szegényke, hogy agyon harapták. A füle a lába. De szerintem nem komoly, idővel szerintem elmúlik, mert ha az izom sérült, az egy - kettő begyógyul, ha a csont, kis idővel beforr. Ha pár héten belül nincs javulás, vidd el az állatorvoshoz. A macskák gyorsan gyógyulnak, persze csak ha nem olyan komoly. De ha hím macskád van, az mindig verekedni fog. A nőstények sosem verekszenek, ezt tapasztalatból mondom.
2011. aug. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!