Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiküldik hozzám az ÁNTSZ-t,...

Kiküldik hozzám az ÁNTSZ-t, ha megharapott a macskám?

Figyelt kérdés
Nem akarok orvoshoz menni, mert nincs veszettség elleni oltása. Benti macska, semmi baja nincs és csak egy fogával harapott meg, de fáj és bedagadt. Két órája történt. Nem szeretném, ha beállítana a hatóság, meg veszettség elleni oltássorozatra küldenének...
2009. ápr. 17. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Engem a kölyök kutyám kapott meg játék közben véletlenül, de úgy hogy vérzett a tű éles fogai miatt,úgyhogy elmentem dokihoz tetanuszért.A dokinak kötelessége jelenteni a területi illetékes állatorvosnak az esetet,aki elfog menni megnézni az állatot, hogy veszett-e.Hozzám is eljött.Megsimogatta a kutyám,és elment.
2009. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Jaj, ez nagyon egyszerű. Megsímogattál két várossal arrébb egy cicát és ez lett belőle. Azt, hogy van macskád, ne említsd, viszont olttasd be mielőbb, mert ha ő harap meg mást, azt nem lehet ilyen könnyen megúszni.

MENJ orvoshoz, addig is jóddal fertőtleníts,előtte véreztesd ki.

Biztos, hogy nem veszett a macskád, de nem steril a szája...

2009. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Mivel nincsen beoltva a cicád a saját érdekedben jobban tennéd ha orvoshoz fordulnátok,mivel a veszettség az emberre is halálos és nagyon fájdalmas halálhoz vezet.Inkább a kezelés mint az a szörnyűség amit veszettség által lehet átélni v inkább áthalni.
2009. ápr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó vagyok, engem a szomszéd kutyája kapott meg, akivel különben jóban vagyunk, csak megrémült a kezemben lévő ásványvizes flakontól. A néninek erről eszébe jutott, hogy a kutya veszettség elleni oltása két napja lejárt. Nem akartam bajba sodorni, utcai, idegen kutyára hivatkozva mentem dokihoz. Senkinek semmi baja.
2009. ápr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűleg nem, ne aggódj.

Mondd azt, hogy a buszmegállóban voltál láttál egy cicát adni akartál neki a szendvicsedből, amit épp ettél erre a bolond macska neked ment és a kezedbe harapott, azt nem kell mondani, hogy neked is van cicád.

Orvoshoz kellene fordulnod, mert csúnyán elfertőződhet.

Különben nekünk sincs beoltva egyik cica se, mégse voltak még veszettek sosem. De sokféle betegséget el lehet így kapni, szóval mondd el, hogy egy idegen macska harapott meg, és akkor letesztelnek pár dologra és nem lesz gond.

A macskádat semmiképpen nem fogják elvenni tőled, nyugi. Amúgy miért harapott meg? Mert engem sosem haraptak még meg a cicáim, szerintem nem kellene ilyen vadnak lennie.

2009. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ma kasztrálták és ébredezett az altatásból. Benyúltam a dobozba, hogy betakarjam, mert vacogott, erre bevadult és megharapott. Szegényem nem is tudta mit csinál, mert még nem volt észnél.:(
2009. ápr. 17. 20:38
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha csak a bőr dagadt fel körülötte, ne aggódj, holnapra nyoma sem lesz. Nekem is harapós az egyik cicusom. Valószínűleg allergiás vagy valamire, ami a nyálában van, azért duzzad meg a harapás. Kend be Betadine-nal, én is mindig azt teszem. Legutóbbi állatorvosi vizsgálatnál megharapott engem is és a dokit is. Ő is csak Betadine-t tett a sebre. Egyik macseszom sincs oltva veszettség ellen.
2009. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Nyugodj meg, csak veszett állat fertőzhet meg veszettséggel!

Vérmérgezést mondjuk kaphatsz, ez ellen adják a tetanuszt. Állatról más betegség nehezen megy át, akkor is csak akkor, ha az az állat fertőzött valamivel, vagy esetleg kint mászkál és a karmai tele lehetnek mindenfélével. Ne nyugtalankodj nagyon, ha ennyir egyszerű lenne meghalni, már a fél emberiség meghalt volna.

2009. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Ja értem. Akkor nyugi tényleg, így érthető a cica viselkedése.

Jobbulást mindkettőtöknek, ha holnapra sem javul a helyzet, akkor ugorj be az orvoshoz szerintem. Sok betegséget el lehet kapni macskáktól, akkor is ha tisztának gondolod, nekem is vannak cicáim, de a macska elkap mindenféle madarat, egeret stb stb. Bogarakat is elrágcsálnak és mindig nyalogatják a szőrüket is... Ha olyan viszonyban vagy az orvossal akkor elmondhatod, hogy a cicádat most műtötték és ő harapott meg, de elég ha azt mondod, hogy egy macska megharapott véletlenül.

2009. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Előzőnek: szobacicák meglehetősen ritkán fognak egeret és madarat.:)
2009. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!