Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hanyszor es mennyi tejet...

Hanyszor es mennyi tejet lehet egy 3 hetes kis macskanak adni egy nap?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hetes kis macskam.az anyja nem torodik vele es en etetem.kb 3 orankent szoktam neki adni enni..mar nem csak az ujjamrol issza a tejet,hanem tud kis cummis uvegbol inni.
2011. aug. 27. 02:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tehéntej? Azt ki kéne iktatni. Inkább macskatejpótló tápszer kéne. Itt egy kis segítség: [link]
2011. aug. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sztem ne tejet adjál neki, mert nagyon pancsok ezek a tejek, semmi kraft nincs bennük.


Adjál neki főzőtejszínt meg ilyen hamé pástétomot vagy hasonlót.


Bár én megpróbálnám a túróba pépesített csirkehusit is.


Ha szép egészséges macskát akarsz akkor minőségi kaja kell neki.

Ez még kismacska úgysem eszik sokat, szóval nem luxus jó kajával etetni.

2011. aug. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább cicatejet neki. Nem terheli meg az emésztését, és a számára fontos dolgokat tartalmazza. Tesco-ban láttam olyat, ami nem is drága.
2011. aug. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
hát ha már kiskorában elvan kényeztetve a cica,akkor az felnőtt korában is ugyanazt fogja kérni.erre is gondolj :)
2011. aug. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

tehéntej NEM! a hűsevők teje sokkal koncentráltabb a tehéntejnél, több kálciumot, cukrot, zsírt...stb tartalmaz. a tehéntejen felnevelt cicák csontozata nem elég kemény, gerincferdülésük van...

tejszínben ugyan több a zsír de ez sem elég. cicatápszer 1 doboz kb.1000 ft(jó ez nem royal canine, de megteszi) adnak hozzá kis cumit is, amivel lehet szoptatni. amig nincs tápszer addig tojássárgá+cukor+tejföl ezt próbáld meg.

2011. aug. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tehéntejtől megfososodik, és előbb utóbb kiszárad és elpusztul. Ne adjál neki soha tehéntejet. Attól még a whiskas tej is sokkal jobb!
2011. aug. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Miert lenne elkenyesztetve azert,m rgy kis macskanak tejet adsz? kossz a valasozkat :)
2011. aug. 27. 15:11
 8/15 anonim ***** válasza:
nem a tej miatt írtam! :) hanem a kaja miatt
2011. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a whiskas tej is tehéntej csak laktóz mentes, emberek, mikor fogjátok már fel ezt?
2011. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szopós állatok ihatnak laktózos tejet is, mert az anyatejben ugyanúgy van laktóz(a tehéntej végül is anyatej) miután átállnak szilárd ételre a laktáz enzim(laktózt bontja) termelése abbamarad, hiszen nincs már rá szükség. ha nincs enzim ami lebontsa a tejcukrot egy részét a bacik bontják le vastagbélben (ebből gáz lesz)+ a megmaradt lebontatlan rész vizet vesz fel a szervezettől ezért van hasmenés.
2011. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!