Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék venni egy cicát, ha...

Szeretnék venni egy cicát, ha nincs törzskönyve, kivel lehet megnézetni?

Figyelt kérdés
A szülei törzskönyvezettek,és én szeretném ha majd neki is lenne.De nem tudom milyen követelményeknek kell megfelelnie ahhoz,hogy kaphasson.Azt mondták a vételár csökkentés miatt nem csináltattak neki.de ami fura,hogy fél évesen a tenyésztőnél lakik.Vajon miért nem kellett másnak?Lehet valami hibája,amit én laikusként nem látok?Ki segít ilyenkor?Ha kinyomtatok róla képeket,és elviszem állatorvoshoz,abból ő már látja ha valami nem oké?Vagy a tenyésztő ad ilyenkor garanciát,és miután megvettem kell megnézetni valakivel?Vagy hogy működik ez?
2011. aug. 27. 20:57
1 2
 1/11 reptoid tudós 2 ***** válasza:
15%
Ha nem akarod tenyészteni, vagy nem akarsz vele kiállításokra, versenyekre járkálni, akkor szükségtelen a törzskönyv. Hogy nincs-e valami hibája, azt egy tenyésztővel tudod megnézetni.
2011. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiállításon el lehet vinni fajtabesorolásra, ott azt hiszem adnak neki törzskönyvet. De amúgy az árcsökkentés egy kamu. :) Az ilyen nem igazi tenyésztő.
2011. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 reptoid tudós 2 ***** válasza:
8%

A törzskönyvezéshez szükségesek a szülők (hogy megfelelő a vérvonal), ezért nem fogják neked törzskönyvezni kiállításon.


A törzskönyveztetés nem ingyen van, ezért ha nem csináltatnak neki törzskönyvet, akkor olcsóbban szokták adni, nem kamu.

2011. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tenyészteni nem akarom,de törzskönyvet neki igen!Az előző kandúrom is törzskönyvezett volt,ugyan herélt cica volt,és meg is mondták,hogy tenyészteni nem lehet,az okra már nem emlékszem,mert nem is érdekelt.(15éve vettük)Szóval akkor ezzel a cicával lehet valami gond,ami miatt nincs törzskönyve?És lehet,hogy épp ezért van még a tenyésztőnél?
2011. aug. 27. 21:16
 5/11 reptoid tudós 2 ***** válasza:

Elképzelhető, de valószínűbb, hogy csak nem akartak a törzskönyvezésére költeni.


Ha neked csak azért kell egy állat, mert van törzskönyve, akkor nem való neked!

2011. aug. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most olvastam az utolsó választ.Akkor ha jól értem,és kifizetem a törzskönyvet,akkor kérhetem a tenyésztőt,hogy csináltassa meg nekem,és ha a cicával minden szuper,akkor ezzel nem lehet gond!Jól értem?
2011. aug. 27. 21:18
 7/11 A kérdező kommentje:
21:18ra reagálva,hogy nem való nekem...sajnálom,ha így látod...15évig szerettem és megadtam neki mindent,de igen,fontos nekem a törzskönyv,mert ha már nem kevés pénzért megveszek egy bizonyos fajtájú cicát,akkor már olyat kapjak a pénzemért,ami tényleg megfelel a fajtának.Azt hiszem ezt hivatott igazolni a törzskönyv.De ha tévedek,bocs,és igazad lehet...
2011. aug. 27. 21:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen igazad van. Ha fajcicát vásárolsz (legyen az fél éves is) a törzskönyv jár a cicához.Hiszen az bizonyítja a családfáját és a fajtatisztaságát.Ahol nem akarnak fajcicának t.k.-et csináltatni azt a helyet én messziről elkerülném.Ott valami gáz van.Ne hagyjd magad átverni.Igenis kérjél hozzá törzskönyvet,oltási könyvet és ha lehet egészségügyi garanciát.
2011. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 reptoid tudós 2 ***** válasza:
25%

Egy törzskönyvezett állat többe kerül, még akkor is, ha ugyanabból az alomból való.

Nekünk már többször volt - egyébként hibátlan - fajtatiszta kutyánk, akinek a szülei törzskönyvezettek voltak, neki is lehetett volna, de törzskönyv nélkül feleannyiért kaptuk meg.


Sajnos a fajtáknak vannak már genetikai problémái (pl szinte mindegyik nagytestű kutyánál csípőbetegségek), ami ellen nem véd a törzskönyv, mert az - akár többszáz éves - kitenyésztés során került be a génállományba.


Ha tisztességes tenyésztőtől vásárolsz (nem versenyállatnak, hanem házi kedvencnek), lényegtelen, hogy van-e törzskönyv, a hiányában cirkuszolni felesleges rongyrázás. Ha pedig a tenyésztő tisztességtelen, akkor a törzskönyvezett állat is lehet túltenyésztett, tehát szintén lényegtelen.


Úgy tűnik neked fontosabb a törzskönyv, mint maga az állat. Ez elég szánalmas.

2011. aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

ha azt mondod nekik h kifizeted a törzskönyvet biztos kiváltják, ha nem, akkor nem fajtatiszta keress más cicát. Az h fél évesen náluk van nem sokat jelent, manapság nem nagy biznisz a macskatenyésztés 3 millió gyönyörűbbnél gyönyörűbb utcamacska van mindenfelé, én is max akkor vennék macskát, ha nagyon nem tudnám hova tenni a pénzem, most két gyönyörű befogadottam van. Szóval nem csoda ha nem tudnak eladni egy cicát többtízezerért!


A kutyásoknak szerintem könnyebb mert azért ott nagyobb különbség van fajtatiszta és keverék között mind jellemben mind kinézetben, mint a macskáknál

2011. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!