Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állítólag a macskák különös...

Állítólag a macskák különös dolgokat látnak, érzékelnek, igaz lehet ez?

Figyelt kérdés
Van egy macskánk, aki mióta megvan mindig az eltemetett cicánk sírhelyére fekszik. Véletlen? Már mikor elhoztuk és még alig látszott ki a fűből az első napokban oda ment és ráfeküdt a kőre. Egy nagy követ raktunk oda, ahol el lett temetve a macsek.
2009. ápr. 18. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
igaz,az állatok (valamint a kisgyerekek bár ez most nem id etartozik) sokkal fogékonyabbak az ilyesmire, biztos érzékeli, mer ha látná szerintem akkor csak nézne eg ypontot a síron vagy mellette
2009. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
tehát annyit tudunk, hogy a macskád ráfeküdt az első kényelmesnek tűnő kőre. és?
2009. ápr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. ápr. 18. 14:59
 4/11 anonim válasza:
90%
Szia! Én sokáig kissé hitetlen voltam ezzel kapcsolatban. Ám mára megváltozott a véleményem a macskák különös érzékenységét illetően. Mi két éve veszítettük el sziámi cicánkat, elhamvasztattuk,és kis urnában van külön az otthonunk területén egy kis emlékhelyen. a mostani cicánk szintén sziámi, gyakran odamegy az urna mellé és ott fekszik. és nálunk is ezt már a kezdetektől,pici kora óta teszi. Mintha érezné,hogy van ott valami, ami számunkra mindig kedves marad...
2009. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én macskáim néha bámulnak bele a semmibe, a falat nézik, mintha látnának ott valamit...

Egyszer úgy megijedtem, hogy ordítva rohantam ki a szobámból. Este ültem az ágyamban, walkman-en hallgattam zenét. A fekete macskám a szoba közepén ült és egyszer csak elkezdett járni a feje jobbra-balra és közben azon a falon nézett valamit, ami mellett az ágyam volt. Mikor hozzám ért a tekintete elkezdett recsegni meg zúgni a fülhallgatóm és ahogy a macska nézett tovább, a zúgás is abbamaradt. Visszafelé ugyanez. Na, én visítva menekültem.:)

Mondjuk mi olyan helyen lakunk, ahol a lakásunk hátsó fala egy régi várfal. Pár száz éve itt sok embert megöltek a harcokban, és az egész utcánk alatt járatok vannak. Ki tudja mik vannak ott. Szerintem a macskám szellemet látott. Azóta én is elhiszem, hogy látnak, éreznek dolgokat, amiket mi nem.

2009. ápr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
rakd arrébb a követ, és kiderül. ha ráfekszik, akkor nem. ha ott marad azon a helyen, akkor se biztos hogy azért marad ott :)
2009. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az állatok érzékenyebbek bizonyos dolgokra!Az én macskám is csinál fura dolgokat,mint pl játszik,de nem úgy ahogy szoktak,hanem mintha valakivel fogócskázna!És igen,én is tapasztaltam már,hogy valamit néz,tekintetét egy pontra szegezve figyel,holott ott nem látszik semmi!Biztos van erre,magyarázat!

2009. ápr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A szkeptikus válaszoló kedvéért arrébb tettem a követ, a cicám ezután nem a kőre, hanem a sírra feküdt.
2009. ápr. 22. 08:00
 9/11 anonim ***** válasza:
arrébb raktad a követ próbából?
2009. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Aha:D
2009. ápr. 23. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!