Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek van esély rá,...

Szerintetek van esély rá, hogy a macskáink összeszokjanak?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves nőstény macskánk, és most kaptunk egy kandúrt, ő 5 hónapos. Külön-külön elvan mind a kettő, de amikor a kicsi közeledni próbál a nagyhoz, akkor a nagy macska elkezd fújni, volt, hogy meg is pofozta a kicsit.

A nagy mindig kerüli a kicsit, de a kicsi közeledni próbál a nagyhoz, mindig próbál odabújni hozzá.

Van esély rá, hogy összeszokjanak?


2011. aug. 29. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám is hónapokig fújt és hányt az új állatoktól majd végül a másik macskával nagyon összeszoktak sokkal bátrabb lett az új macska jóvoltából és egy idő után márt egy kosárban aludtak és amikor az új cica meghalt( :'( ) sok-sok évvel meggyászolta a halálakor.

Szóval szerintem van esélye.

2011. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerezzetek be egy kutyát, máris jobbnak látja a másik macskát :D

Mi így jártunk, persze nem direkt hoztunk a házhoz kutyát, csak így alakult, hogy befoadtuk.

2011. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez egy hétig ment azóta szerelem van :D A nagy mosdatja a kicsit, meg hagyja h elegye a kajáját sb. Pedig nálunk is világvége volt :D Azért jó ez a felállás mert a kicsi nyalizik a nagynak aki jó eséllyel beadja a derekát, lehet h pár hónap alatt de akkor is. Egy nagy cica-nagy cica párosítás nem nyerő, mert ott egyik sem hódolna be. De én nem aggódnék a helyedben.
2011. aug. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wolf_Girl válasza:
100%
Nálunk ugyan ez volt, szerintem ne zárd külön őket, egy idő után össze fognak szokni. A mieink is sokáig fújtak egymásra, de mára együtt alszanak.:)
2011. aug. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesz egy kis időd, engedd őket össze egy szobába úgy, hogy 2 külön tányérra teszel finom falatokat. Egyik a nagyé, másik a kicsié. Majd szép lassan és fokozatosan húzd egymás felé a tálkákat amíg esznek, így közelebb kerülnek egymáshoz. Érzik egymás szagát, de a kajára koncentrálnak.

A játékokon legyen rajta mindegyik szaga. A kicsi játsszon vele először, aztán add oda a játékot a nagynak, de a kicsi máshol legyen. Játsszon vele a nagy is, amin rajta van a kismacska szaga.

Ezeket az Animal Planet "Pokoli macskák" c. műsorában láttam. Remélem megszokják egymást.

2011. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!