Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? (balbla)

Ada.Cicc. kérdése:

Mit tegyek? (balbla)

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves fekete macskám.[kan]

Most kaptam egy kis cirmos cicát.[ez is kan]

A fekete cica nagyon furcsán viselkedik.. Lehet hogy el fog menni? vagy ilyesmi?

mit tudok tenni?:(


2011. aug. 29. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy furcsán viselkedik. Valószínűleg féltékeny.

Ez ellen azt teheted, hogy a régi cicáddal még többet törődsz, hogy ne legyen oka féltékenykedni, ne hihesse, hogy kiesett a kosárból. A kiscicát akkor simogasd, amikor a nagyot is, akkor etesd, mikor a nagyot is, így a nagy előbb-utóbb tudomásul veszi, hogy a másik cica is családtag, és attól még őt is ugyanúgy szereted, mint rég.

Csinálj közös játékokat, hogy mielőbb összemelegedjenek, megismerjék egymást.

2011. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az etetést úgy értettem, hogy egymás mellé helyezd az edényüket, egymástól kb. fél méterre és amikor a nagy kap, a kicsi is kapjon olyankor.

Persze fordítva már nehezebb, mert a kicsi ugye még 4x-5x eszik, a nagy meg már csak 2x.

2011. aug. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
rendben! köszönöm:)
2011. aug. 29. 21:20
 4/10 A kérdező kommentje:
most is tiszta ideges a nagyobb cica:(
2011. aug. 29. 21:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen nyugtasd meg, vedd ölbe, kicsit el is kényeztetheted:)

Én pl. majdnem mindig adtam neki is egy kis finomságot a kiscica kajájából, mert folyton ott sertepertélt, ahol a kicsi. Az máris egy jó élmény neki, hogy amikor a kicsi eszik, neki is csurran-cseppen valami finomság. Meg amit írtam, a játékok. Fontos, hogy a kiscicáról sok jó élmény jusson eszébe.

2011. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

gondolkodom rajta hogy odaadom egyik ismerősömnek.

akkor ugyanolyan lesz mit régen?

2011. aug. 29. 21:45
 7/10 A kérdező kommentje:

megsértődött rám a cica:(:( nagyon el vagyok keseredve..

ha elviszem a kiscicát.. újra a régi lesz?

2011. aug. 29. 22:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért ne siesd el a dolgot...Nem úgy van az...Tessék még próbálkozni, küzdeni egy kicsit. Majd összemelegszenek.

Legalább pár napig hagyd, ha akkor sem érzel "javulást", ráérsz akkor odaadni:)

Bár ha nem ivartalanítod őket, lehet, hogy vetélytársak lesznek ha megnő a kicsi...

Nekem könnyebb volt a helyzetem, az ivartalanított kandúromhoz jött egy kicsi lány cica, imádták egymást az első perctől fogva:) Sokszor összebújva alszanak, a nagy anyáskodik a kicsi felett:)

2011. aug. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2011. aug. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekünk szerencsésebb helyzetünk volt, mert az ivartalanított nagy cica mellé jött a fiu macsek. Őt tesómék hozták haza az állatkereskedésből ahova vki bevitte h ajándékozzák el. Szerintem akkor még kicsi volt ahoz h elválasszák az anyjától. Ezért a nagy macska a pótmamája lett! Letisztogatta, stb. :) nagyon jól megvannak most is. Simogasd egyszerre a két cicát, és a kicsi kölyöktápjából is adj neki. Az mindig bejön :) ne add fel! Sok sikert!
2011. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!