Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a kiscica?...

Miért csinálja ezt a kiscica? Tátog a szájával, remeg.

Figyelt kérdés

Van két május végi születésü kiscicánk.

Az egyik úgy kb. 4-5 napja egyszer délelött sokáig kint maradt a napon, mert átment a szomszédhoz és nem találtuk. 2-3 órát ott volt túl mikor észrevettem és átmásztam értem, miközben hoztam vissza folyton nyávogott ahogy a hasát fogtam.

Ezután az elsö 2-3 napban nem is igazán evett meg ivott, mi itattuk kiskanállal. Aztán most úgy tegnapelött óta kicsit jobban lett úgy nézett ki, jobban ment már és nem volt úgy legyengülve mint eleinte, de valamiért így gyakran tátog a szájával és remeg azóta is.


Tegnap vittük az állatorvoshoz, aki azt mondta, hogy olajat adjunk neki, mert valószínüleg székrekedése van és ezért nem eszik nagyon. Adtunk is neki, de csak kicsit használt, mert még mindig székrekedése van.


Leginkább az érdekelnem, hogy miért lehet ez a tátogása? Olyan mintha kicsit a fogait csapkodná össze csak úgy... és a szája is elég büdös azóta mióta ezt csinálja.. De az orvos nem talált semmit a szájában.


Volt már valakinek a cicájával ilyesmi?


2011. aug. 31. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
hőguta, vese, stb. bármi lehet. lefogzott már? abba is bele szoktak pusztulni...
2011. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Lefogzott?


Amúgy meg nem fog belepusztulni semmibe, vigyázunk rá és eszik is már idönként.

2011. aug. 31. 12:29
 3/9 A kérdező kommentje:
Senki se tud mondani semmi hasznosat?
2011. aug. 31. 13:08
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
"Senki se tud mondani semmi hasznosat?" Azon kívül, hogy vidd vissza az állatorvoshoz, NEM!
2011. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amikor megnézte akkor is ugyan ilyen volt -.-"
2011. aug. 31. 16:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Vagy vidd vissza, vagy vidd el egy másikhoz. Sajnos lehet mérgezés is. Lehet hogy a szomszédban valami mérget, vagy számára mérgezőt evett! Nekem is volt az egyik cicámmal ilyen, nem tátogott, de remegett, reszketett. Nekem a virágföldtől volt (szobai növény, már kidobtam). Szurikat kapott, meg tejjel, és nem túl erős, mézes kamillateával kellett itatnom kb 2-3 óránként fecskendőből. 1-2 napig. Már nem emlékszem. Vettem a patikában, lefőztem a teát, megvártam míg kihűlt, tettem bele egy teáskanl mézet (bögre adagba) és felszívtam a fecskendőbe. A szája oldalán nagyon pici adagokban, nemhogy mefulladjon, toltam bele a szájába (fele kicsurog, kiköpi, de megoldható. Az a lényeg, hogy ne egyszerre nyomjuk bele a fecskendőnyi adagot a szájába (nem kell tű hozzá!!:)), hanem szépen lassan, megvárva míg nyel. Óvatosan.

De én ezt orvosi utasításra tettem! szerintem vidd el máshová! Ha pesti vagy www.boxivet.hu

Remélem helyre jön.

2011. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azóta már meggyógyult, ezért nem is emeltem ki ezt a kérdést már.

Pár napja rendben van teljesen, már élénk mint azelött... Valami a szájával volt, lehet, hogy sebes volt vagy ilyesmi és ezért nem evett vagy a fogával volt valami. De most már jól van szerencsére :)

2011. szept. 6. 17:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Hála istennek! Nagyon örülök neki! Egyébként ha elfogadsz még egy tanácsot, mivel úgy látom aggódsz érte, foglalkozol vele, ami nagyon felelősségteljes emberre utal, én azt tanácsolom, keress egy olyan orvost, aki bármikor a rendelezésedre áll, akár telefonon is. (Én az enyémmel még sms-ezni is szoktam.) Nagyon megéri jó kapcsolatot ápolni az állatorvosoddal.
2011. szept. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezzel nincs gond, az álltorvos az utcánkban lakik kb. 3-4 háznyira :) Nagyon gyorsan áttudjuk hívni vagy áttudunk menni ha gond van.
2011. szept. 7. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!