Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Társasházban lakunk és van...

Társasházban lakunk és van egy 4 hónapos cicánk aki nagyon vágyik ki és az ajtóban nyávog. Mit kellene most tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A gondom a következő: Van egy 4 hónapos cicusunk, abszolút bent tartjuk a lakásban, de valamelyik nap kiszökött és körbenézett egy kicsit kint. Ekkor indult el a lavina, a cica (utólag belegondolva nem is igazán) elkezdett nyávogni az ajtóban ha épp nem csináltunk semmit, gondoltam jó ötlet lenne sétáltatni, vettem is neki egy hámot és mint egy varázsütés már hagyta is hogy sétáljunk a benti közös udvaron, ám amikor behoztuk akkor irdatlanul és békíthetetlenül nyávogni kezdett az ajtóban, és ezt csinálja tegnap óta szinte megállás nélkül.


Annyira el vagyok keseredve, hogy én rontottam most el a dolgot, eddig annyira jól elvolt a lakásban és szinte már a sírás kerülget, hogy esetleg mennie kell egy kertes házba.


Szerintetek végleg elrontottam és akkor már engedjem ki ha kicsit kint lehetett, vagy a ti cicátok nem csinálja ezt?


ui: az is eszembe jutott, hogy esetleg túl rövid ideig volt kint és ki sem élhette magát rendesen.


2011. szept. 1. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:

A mi társasházunkban is van egy cica, őt reggel kiengedik, napközben párszor ránéznek, beengedik egy kicsit, szóval olyan kétlaki életet él:)

Igaz, hogy mi Pest külvárosi részén lakunk (kicsi a forgalom), és ők a földszinten laknak, szóval minden adott ehhez.

2011. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És szerinted az működne, h kiengedem a földszintre és kint leszek vele én is, mert sajnos kutyák is laknak a házban, bár ők csak addig vannak kint amíg kijutnak a bejárati ajtóig.


A másik kérdésem, h nálatok a társasházból is kimegy? mert ez a legnagyobb félelmem, h valakinek a lába mellett kislisszan a forgalmas útra

2011. szept. 1. 12:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az a cica legszívesebben egész nap kint lenne a szabadban, és ha póráz nélkül viszed, akkor úgysem fog láb mellett sétálni.

A kutyáktól annyira nem tartanék, felénk is nagyon sok a kutya, de a macskák gyorsabbak, és szemfülesebbek, ne gondold, hogy olyan könnyen elkapnák:)


Igen, természetesen ki tud járni, mert nyitottak a függő folyosók. Kiengedik az ajtón, felpattan a korlátra, és már megy is tovább. De nálunk megoldható simán, mert az első forgalmas út kb. 150 méterre van.

Ti merrefelé laktok?

2011. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mi a Városligettől nem messze lakunk, és hatalmas a forgalom, troli, autók, minden. A városligetbe szívesen kivinném, de kicsit igazából attól is tartok,h az emberek megbámulnak egy cicát sétáltatva. :S
2011. szept. 1. 12:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy döntesz, kiengesed, előtte tedd fel a fára párszor, mert ő még kicsike, hadd tanulja meg, hogy bármi van, az egy menedék lehet számára. Én is megtanítottam a kiscicámnak, így, ha ráún a kutyánkra, akkor oda szalad előle.

Mondhatnánk, hogy ez ösztön, de a csuda tudja, hogy az a kiscica látott-e már fát és hogy van-e egyáltalán félelemérzete a kutyáktól? Mert az enyémnek nem volt:)


Mostanra már kinti-benti cica lett.



Viszont szeretnék egy szobacicát és ugyanez a gondom, mint Neked:)

2011. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a cicáknak elég jó az időérzéke, miért nem próbálod meg rendszerességre szoktatni? pl. hogy mindig este 8kor viszed le sétálni, amúgy is éjszakai felfedezők és akkor talán kicsit kevesebb a zaj is. Lehet csak az első 2 hét nehéz aztán rájön, hogy lesz séta mindennap nem kell a hiszti :)
2011. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a kedves biztatást és tanácsokat, mindenképpen megpróbálom ezt amit az utolsó válaszadó mondott, h rendszeres sétára ugyanabban az időben, és az előtte szóló tanácsát is, hogy próbáljam felkészíteni.
2011. szept. 1. 14:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, én is azt tudom tanácsolni mint az utóbbi válaszoló: a dolog kulcsa a rendszeresség. Amikor elkezdtük a cicáinkat sétálni hordani hámmal, nálunk is egyfolytában hisztizett az egyik. Amióta rá lett szoktatva hogy minden este megyünk, már nem csinálja, akkor sem ha egy-két nap kimarad. Fontos az ivartalanítás, az ingergazdag környezet, és a társaság a cica számára, hogy ne legyen túl sok feles energiája, de gondolom ez egyértelmű. Én kb 1 órára szoktam őket levinni, de néha futunk kicsit, akkor hamar elfárad, 20-30 perc és magától haza akar menni.
2011. szept. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!