Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik a macskám?...

Miért nem eszik a macskám? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
kedd délután kaptam meg, kb. 7 hetes, állítólag már evett egyedül tejet, vagyis nem csak szopott már.Azóta mióta itt van épp h csak belenyalt egyszer a tejbe és evett egy kicsi macskakaját,de az egészet azért mert én mutattam neki, megszagolta és beleevett(éppenhoigy) aggódom h nem fog enni és h mi lesz:( próbáltam már a tejbe is beletenni már szinte, de az sem segített.
2011. szept. 1. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:

először is macskának, de 7 hetesnek különösen ne adj tejet. Alegtöbb macska fosást kap tőle.

adj neki száraz bébitápot esetleg macska tejporből készített tejbe áztatva.

2011. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor miért mondja mki, h tejet kell nekik adni?Mondjuk pár előző cicám szépen ette és nem volt sok bajuk, bár ezt már én is hallottam azt hiszem, a tehén tejre.


De az a baj h mást sem eszik!!:(

2011. szept. 1. 13:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát 7 hetesen ezért nem szokták még elhozni. inkább 10 hetes kora körül. Próbálkozz. csirkemáj, konzerv, kölyökmacska tápszer....
2011. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

6 hetes kortól már elválasztható, és ő kb, most 7 hetes.

Akiknél pedig volt, ott már evett magától:(

2011. szept. 1. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:
a boltokban kapható kifejezetten cicatej, inkább azzal próbálkozz, mert ha nem eszik, akkor nem lenne jó ha még hasmenése is lenne, mert az könnyen kiszáradáshoz vezethet.
2011. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8 hetes korukban lehet elválasztani az anyjuktól! fecskendezz a szájába tejet, de vigyázz ne sokat, nehogy félrenyeljen. nekem ez már bevált, mikor elpusztult az anyjuk és másképp meg nem ettek..
2011. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hell-ikon ***** válasza:

Azt megkérdezted a gazdáitól, hogy ők mit adtak neki enni?

Talán itt kellene kezdeni a probléma felderítését.

Lehet, hogy olyasmit próbálsz bele erőltetni, amivel még nem is találkozott, nem ismeri, ezért csak a kóstolgatás.


Egyébként igaza volt az egyik előttem szólónak, hogy túl korán hoztad el. 8 hetes kor előtt nem ajánlott elszakítani az anyjától. Minimum eddig még szopnak, de az sem ritka, hogy 10-12 hetes korig. Arról nem is szólva, hogy az anyjától is tanult volna még (pl. hogy mit ehet meg)

2011. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tejet evett már magától az előző gazdinál, másról nem tudok.De amúgy mára már meg is ette a tegnapi macskakaját és tejet is iszik, úgyhogy inkább nem tuszkolom.

Régen am én is cumiztattam egy kiscicát:)

2011. szept. 2. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!