Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a jó fenét lehet kezdeni...

Mi a jó fenét lehet kezdeni ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés
A szomszéd légpuskával lövöldözi, ütögeti, mérgezi a macskáimat, ill. a környékben élő cicákat már jó pár éve. Sajnos senki sem tudja rábizonyítani, de azt már elég sok mindenkinek elmondta, hogy mennyire rühelli ezeket a dögöket, és irtja, ahogy csak tudja. Feljelentsem? De ha nem tudom bebizonyítani, hogy ő tette? :/
2011. szept. 1. 17:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Ember... minek bizonyíték? Itt az egész szomszédság tanunak. A macskákon meg ott vannak a sebek... Kell ennél több?
2011. szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Ha ilyen hülye, akkor fel kéne jelenteni,, na jó, inkább szét kéne verni, de azt mégsem lehet. Az a baj,h én úgy tudom, h akkor lehet felszerelni kamerát, ha csak a ti területeteket figyeli.Szomszéd udvarát sztem illegális kamerázni.Talán az lenne jó, ha vmi nagydarab emberrel meglátogatnátok, és megmondanátok neki,h hagyja abba.Ezt hol csinálja, csak a kertjében?
2011. szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Kis Campi válasza:
Szerintem húzd meg a szomszédot meg a macskákat is ! :D
2011. szept. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a bizonyíték nem szükséges, indíts polgári pert, vagy lépj kapcsolatba állatvédő szervezettel, a szomszédok tanusítani foglyák!! Egyébként helyileg hol van ez? Város? mert Én ismerek egy falut,ahol ugyanezeket csinálja egy öregasszony!!
2011. szept. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy én tudom hülyén,de ha az ő telkén randalíroznak a cicuk és meglövi őket,akkor nem vonható felelőségre,te viszont igen,ha a macskák kárt okoztak és bizonyíthatóan a tieid.Mind a ketten pórul járhattok ,mert egy felől állatkínzás,de átvihetik károkozásnak is...legalábbis amennyire én hallottam...de kérdezz utána!De a helyedben biztos megtépném azt a férget...vagy csak kicsit meglövöldözném én is...részesüljön csak ő is ezekben az élményekben!
2011. szept. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
sokan írták hogy illegális a kamerázás, abban az esetben ha a saját telkét kamerázza akkor nem az!Szerintem hogyha a saját telkén öli őket, akkor is felelősségre vonható, mert a háziállat anna a tulajdonát képezi, aki tartja a kertjében, arról nem tehet hogy átmegy a macska, ha a rendőrség nem segít, hívd az állatvédőket, ők biztos segíteni fognak, vagy őkis pert indítanak, vagy ha a rendőrség nekik sem segít((bár ezt kétlem)), akkor odamennek néhányan és finoman elbeszélgetnek vele!!
2011. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
A rendőrök majd úgyis ismertetik veled a jogszabályokat,de mindenképp tedd meg az 1. lépéseket...ez tűrhetetlen!Az is lehet,hogy a szomszédod megriad,ha két rendőr elbeszélget vele!Ne hagyd...
2011. szept. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

ÁLLATVÉDELMI TÖRVÉNYKÖNYV: [link]


4. állatkínzás: az állat szükségtelen, fájdalmat okozó bántalmazása, vagy olyan hatást eredményezo beavatkozás,

bánásmód, valamint szükségleteinek olyan mértéku

korlátozása, amely tartós félelmet vagy egészségkárosodást

okozhat, továbbá az öröklodo betegségben szenvedo – nem kísérleti célra szánt – állategyed tenyésztése, szaporítása;!!


11. § Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható oknak, körülménynek

minosül különösen az élelmezési cél, a prém termelése, az állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, sérülés, a

fertozésveszély, a kártevok irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása, a tudományos kutatás.

12. § (1) Az állat életének kioltása - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével - kizárólag kábítás után történhet.

2011. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Tehát, én arról írtam, hogy a saját területét kamerázza be. A szomszéd nyilván a saját területéről fog lőni vagy az utcáról. Ha van egy átlátszó kerítés, akkor ez a kamerázás nem olyan, mintha megfigyelné a szomszédot. Közterületet meg bárki bárhol kamerázhat.

A kérdés leginkább az, hogy aki a felvételet készíti, az mire használja a felvételt. Ha felrakja a youtube-ra a képen szereplő hozzájárulása nélkül, azzal megsérti az adott személy személyiségi jogait. Ebben az esetben a sértett polgári peres eljárásban vehet elégtételt (ahol valószínűleg ő lesz a nyerő). Ha viszont a felvételt készítő nem él vissza a felvétellel, hanem azt a hatóság részére átadja valamilyen bűncselekmény elkövetésének bizonyítására, akkor a felvételen szereplő ugyan pattoghat, hogy dehát ő ehhez nem járult hozzá, de ez igazából a kutyát sem fogja érdekelni (a fentebb említett macskák meg kifejezetten örülni fognak neki).

Ha van felvételed, hogy ő lövöldözi a macskáidat, sőt, ő átlő a te telkedre, azzal nagyon megütheti a bokáját! Egyrészt állatkínzás, másrészt meg minimum gondatlan veszélyeztetés vagy valami komolyabb! Nem lőhet át a te telkedre!

2011. szept. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy csinálja, Nem hinném, hogy átlő a kerítésen. Egyébként igen, falun lakunk, kertes házban, és nekik van kutyájuk. Gondoltam már én is erre, de az a baj, h sztem a saját kutyáját sem tiszteli. Nem vagyok már kicsi, 21 éves vagyok, de azért is kínos a helyzet, mert az egyik bnőm nagyapja ez a kötsög... De a csaj is utálja a macskákat, szóval az nem segítene, ha neki szólnék, h csináljon vmit.
2011. szept. 1. 18:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!